Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Moduł haka z sedana do Avanta??


TrancE1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

planuje zamontowanie haka do swojej A4 Avant, mam okazje kupić cały komplet od człowieka który chce zdemontować ze swojego sedana całość ale nie bardzo wie gdzie co jest.

Podesłał mi zdjęcie lewego tylnego boczku bagażnika 1024130.jpg

Bardzo proszę zaznaczyć co gość ma mi zdemontować i czy taki moduł zamontuje bez większych problemów w Avancie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie jest ORI instalacja i sterownika tam nie widze . Trzeba sciagnac wszysrko co bylo dokladane tam : te czarne moduly i przewody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj ori zestawu do avanta (pojawiają się czasem na allegro) z tym będziesz miał trochę drutowania a jak masz czujniki cofania to też może być wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapinasz przyczepę i podłączasz kable przyczepy to ori instalacja wyłącza czujniki cofania (inaczej by głupiały podczas cofania z przyczepą). Takie info znalazłem gdzieś na forum. Niestety nie pamiętam gdzie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej walczę z tematem haka, doradźcie czy ten hak jest ori jak pisze sprzedawca i czy podejdzie do b6 http://allegro.pl/audi-a4-b7-b6-01-09r-hak-holowniczy-fabryczny-i1887638881.html

przede wszystkim B6 i B7 nie maja takich samych haków. Różnią się końcówką ze względu na inny kształt zderzaka (gdzieś o tym było na forum). Więc uniwersalność tego haka do i B6 i B7 wydaje mi się średnia.

Przerabiałem też temat haka i wszystkie które widziałem fabryczne były firmy ALKO.

Ten z linku może nie jest ori (może tzw dealerski) inna firma.

a tu cytat z innego wątku może się przyda

piotrcar

odpowiedz wklejona rowniez do drugiego watku o haku:

Ok.

Male uzupelnienie- niezbedne dla podania numeru kuli. Znalazlem w ETCE nastepujaca informacje: Hak holowniczy zdejmowany nr 8E0 800 491 C to fabryczne wyposazenie Audi A4 o numerach seryjnych powyzej 8E-2-100 001 do konca produkcji czyli 8E-5-400 000 ( Tak naprawde to ten numer to wg rysunku jest tylko palak z gniazdem na kule, blacha do mocowania gniazda elektr i wzmocnienie zderzaka). I do tego wzmocnienia przeznaczona jest kula:

8E0 800 495A

Natomiast hak holowniczy zdejmowany nr 8E0 898 309A czyli wg Bart-Sa nastepca 8E0 807 309 A i potem 8E0 898 309 to fabryczne wyposazenie montowane w samochodach o numerach seryjnych od 8E-1- 000 001 do 8E-2-100 000 ( i tu tak samo ten numer oznacza palak, blache do gniazda el i wzmocnienie zderzaka. Do tego haka przeznaczona jest kula :

8E0 800 495

Przegrzebywalem ETKE i znalazlem jeszcze cos takiego. Jako dokladany element( tzn z wyposazenia opcjonalnego montowanego chyba przez dealera) w tzw grupie 0 w ETKA- "narzedzia, naklejki informacyjne, inne dodatki" istnieje zestaw montazowy haka holowniczego odpinanego pod nr 8E0 092 155 B lub 8E0 092 155 F i do tych zestawow sa odpowiednio kule 8E0 092 770 A( i dopisek: jezeli zamontowany jest w samochodzie 8E0 807 309 A )

oraz 8E0 092 770 B ( z dopiskiem: jesli zamontowany jest w samochodzie 8E0 807 309 D ). Dodatkowa informacja 8E0 807 309D zostal zastapiony przez 8E0 800 491C 01/08/2004

Niezle pogmatwane.

Mam nadzieje, ze pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...