Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Woda we wnętrzu


Gość MIKOłAJ 44

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MIKOłAJ 44

Witam.

Ten temat jest juz poruszany na forum ale u mnie jest co innego .Mam zdjętom wykładzine cały czas mi parowały szyby. Okazało sie że gabka była tak nasiąknięta że ledwo ją wyciągłem .Wszystko mam pouszczelniane pod kompem przy lince a woda wpływa wylotami powietrza tylnymi co ida po podłodze już nie wiem gdzie mam uszczelniać.Niech ktoś mi doradzi bo już niemam siły z tą woda.Jezdze bez wykładziny kiepsko to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź obudowę filtra kabinowego, bo jeśli leci przez nawiew, to może tamtędy się dostaje woda.

Drugie miejsce - pod tą obudową (przynajmniej u mnie tak jest - w AFN, więc głowy nie dam, że u Ciebie też) idą przewody od klimy i miejsce ich przejścia jest uszczelnione taką gumową harmonijką - u mnie była w niej dziura i stało się to przyczyną zalania wnętrza i w rezultacie - tak jak u Ciebie - wyjęciem wykładziny :wallbash:

Poza tym warto zadbać o drożność otworów odpływowych, bo u mnie właśnie zatkane otwory (parkowanie pod drzewem podczas ulewy) spowodowały zalanie autka ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi waz od spryskiwaczy sie odlaczyl centralnie pod deska rozdzielcza i tez cala mi wykladzine od spodu zalalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może szyberdach ??

Ja miałem wąż odpływowy dziurawy i cała woda z opadów szła właśnie w materiał podłogowy i gąbkę pod nim. Po ok miesiącu w gąbce było tyle wody ,że :shocked:. Wąż wymieniłem i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mi sie zbiera w jednym konkretnym miejscu - pod wykladzina kierowcy - to moze wie ktos co to moze byc...?

Cala reszta sucha, mialem tak jakis czas myslame ze sie cos wylalo - wybralem gabka (taka do szyb) i wysuszylem.

Dzis patrze pod dywanik samochodowym kierowcy - to samo mokro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pablohasan może Ci się lać w okolicach linki do otwierania maski, było o tym na forum :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei inny problem... mam pelno wody pod siedzeniem pasazera a dokladniej pod nogami pasazera z prawej strony z tylu... woda az chlapie normalnie... nie wiem co to jest i skad sie to bierze... bylem nawet u mechanika zeby to zobaczyl ale nic mi nie powiedzial... nawet gdy auto stoi na dworze i pada desz to pozniej wychodze i pelno wody z tylu... i nie mam pojecia skad sie to mogze brac... macie moze jakies pomysly skad ta woda tam...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mi sie zbiera w jednym konkretnym miejscu - pod wykladzina kierowcy - to moze wie ktos co to moze byc...?Cala reszta sucha, mialem tak jakis czas myslame ze sie cos wylalo - wybralem gabka (taka do szyb) i wysuszylem.Dzis patrze pod dywanik samochodowym kierowcy - to samo mokro....

sprawdz czy masz dobrze dokrecony komputer jesli masz mokro pod nogami kierowcy to byc moze pod komputerem Ci sie woda lac albo jak kolega wczesniej pisal linka od otwierania maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisal kolega Darek_G to jest przyczyna zalewania auta od strony pasazera!bo albo jest dziura w tej gumowej harmonijce albo masz zatkane odplywy jeden pod akusem a drugi obok niego niedaleko kompa i stan wody sie podnosi i leje do auta a z pod nog pasazera leci do tylu,mialem tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat. Ja mam mokro tylko z tyłu z prawej strony. Podszybie jest suche, tam gdzie jest komputer i akumulator. i już nie mam pojęcia jak tej wody się pozbyć. Gdzie są jeszcze jakieś odpływy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej u mnie tez lecialo

dywanik kierowcy az przelatywalo na tyl

powod ? sparciala guma w ktora wchodza wezyki obok serwa

da sie do tego dostac od gory bez problemu mozna to obadac

tamtedy mi lecialo zza deski na dywan kierowcy :) moze sie przyda takie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zalewało bo w nadkolu wypadła gumka w której idzie przewód od chyba ABS-u. Wetknołem ją na miejsce i nogi kierowcy suche :decayed:

PS. Radze dobrze wysuszyć wykładzinę podłogi bo jak mocno nasiaknie to styropian z wykładziny się rozpadnie i podłoga do wymiany. Przerabiałem to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was chłopaki i mnie dopadł ten problem. ostatnio troche ulew bylo i zacząłsie problem. jade sobie i klapeczkach i coś mi tu mokro pod nogą paprze a tu mokro. wchodze na forum poczytac co moze byc przyczyna ( w mniedzy czasie wjezdzam na kanał i te plastikowe zaślepki spusty od spodu ogladam też w kiepskim stanie -miękkie. postanowiłem wykładzine wyjąć a to kałuża za głowe sie złapałem po wyjeciu fotela kierowcy itp postanowiłem wzdłóz tunelu wyciac ten fragment do wysuszenia bo juz mi taka wilgocią śmierdziało i zająłem sie szukaniem przyczyny nalałem wody na podszybie i pod nogami po lewej stronie gdzie mamy kostki i kable zaczęła sie lac woda ciurkiem i teraz rozkminiam czy to przez linke od maski leci ( gumka była sparciała co uszczelniała linke wchodzacom do kabiny) czy może gdzies indziej zacieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej masz masę liści piachu z którego zrobił sie szlam który zalega miedzy obudowa od komputera a nadwoziem ja zrobiłem tak odlaczylem akumulator nastepnie zdjolem pokrywę od komputera wymontowałem komputer powypinałem wszystkie wtyczki i zdemontowałem obudowę komputera jest ona przymocowana ma dwie śruby po zdemontowaniu wyczyściłem wszystko a było tam tego sporo jest tez prostrzy sposób można wsadzić waz ogrodowy miedzy obudowę od komputera i płukać do oporu aż woda zacznie spływać przy okazji można tez wyczyścić odpływy znajdujące sie pod akumulatorem i serwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może komuś pomogę opisując moj przypadek.

Kupiłem sobie dywaniki - zakładam na tył pasazera a tu czuje "chlup chlup" :blink:

Odchylilem podgłogę własnie po tej stronie (czyt. strona prawa ) a tu lajtowy basen :kox: :kox: Wody to z 2 litry stało spokojnie, a w gąbce to chyba 3 x tyle....

Cóż... zdjąlem całą podłogę - finalnie po sprawdzeniu problem byl w filtrze kabinowym i odpływach obok niego. W filtrze uszczelka byla sparciała a do tego odpływ zawalony i woda szła do kabiny. Sprawdziłem to keszerem i wyszło jak na dłoni.

Efekt: po usczelnieniu filtru oraz udrożeniniu odplywu woda idzie tam gdzie jej miejsce czyli w ziemie :naughty:

Straty: czas - 2 tyg. bez podlogi. / blad poduszek

Pozdrawiam :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Jeżeli woda spływa tam gdzie umieszczona jest linka do otwierania klapy , czy z lewej strony na samym dole i macie mokrą podłogę ( w przypadku kiedy macie szyberdach ) to należy wymienić uszczelki od szyberdachu . . . Miałem ten sam problem i pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podszybie było suche, ale jak się okazało, podczas wielkich ulew, nie dochodził ten plastik pod którym jest filtr kabinowy. Woda zamiast spływać w dół, przedostawała się przez filtr i jego okolice :/ filtr wymieniony, obudowę uszczelniłem silikonem(pod obudowa, na blaszce podszybia, jest taki rowek dookoła wlotu powietrza, troche silikonu - tak zeby było z 3-5 mm ponad tą "rynienką") no i się udało. Pogoda też się trafiłą, 3 dni suszenia i podłoga sucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten problem co roku przerabiam, u mnie zawsze są zawalone odpływy pod akumulatorem (trzeba ściągnąć i obudowę), koło zbiornika z płynem hamulcowym i ten na podszybiu. Zbieramy muł, przetykamy i pomaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...