Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pompka centralnego zamka


pietruszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z centralnym zamkiem. Mianowicie: kiedy zamykam auto z pilota to alarm sie uzbraja lecz drzwi sie nie zamykaja. W pompce centralnego zamka slychac wyrazne "cykanie" przekaznika lecz pompka nie pompuje. Rowniez nie moge zamknac auta przyciskiem ktory znajduje sie wewnatrz do blokowania zamkow. Krotko mowiac musze recznie wciskac rygielki w drzwiach zeby zmknac auto. Otwieram z pilota i wszystko dziala jak nalezy. Przestal dzialac komfort domykania szyb. Pozyczylem od handlarza czesciami urzywanymi pompke centralnego zamka (numer ten sam tylko ze z literka L) i podlaczylem do swojego auta i stala sie dziwna sprawa. Teraz auto moglem zamknac ale nie moglem go otworzyc!!!

Nie wiem co może być przyczyna czy pompka centralnego zamka czy cos innego???

Prosze o pomoc..

:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z pompkai okazalo sie ze magnesy sie rozsypały niemogłem dostac takiej pompki bo podobno roznica ,,tylko literka '' na końcu jest bardzo wielka wiec postanowiłem doszlifowac magnesy ze starszego mobelu i działa jak nalezy tylko teraz mi zamokła i piloty sie rozkodowaly wiec nieweim co bedzie okarze sie na poczatek wyjmij ja i rozkręć zobacz magnesy silniczek i styki moze bedzie mozna wiecej powiedziec i oczywiście sprawdz czy nie posiadasz jakiegos błedu.miłego sprawdzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tez mam ciekawy problem bo w AFN z 96 znalazłem pompke z audi 80 oznaczenie 4 A0 862 257 A nie bardzo wiem czy teraz gdy wstawie taka jaka byc powinna u mnie sie nic nie pokaze... PS jaka pompka byc powinna, tzn z jaka literka ? mam centr + pilot + alarm. Zastanawiam się czy po wymianie na model taki jaki jest wstawiony bedzie ok bo jak narazie działa ale tylko w niskich temperaturach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem dostac takiej pompki bo podobno roznica ,,tylko literka '' na końcu jest bardzo wielka

Mam prośbę. Mam podobną furkę do Twojej: A4 B5 AFN '99 po 2gim lifcie, napisz proszę jaki masz symbol pompki. Ja u siebie mam 8D0 862 257 "C" ale nie wiem czy jest właściwa, bo nie mogę zakodować kluczyka. Szukam przyczyny.

Może chłopaki z elektrody pomogą mi zorientować się czy moja pompka posiada obsługę pilota (wątek: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5233662).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

Koledzy ja również , tak jak chyba większośc z nas :kox: miałem problemy z pompką a mianowicie tak jak kolega pietruszek cykanie w pompce przy zamykaniu autka. Zaryzykowałem wymianął przekaźników , opis naprawy: http://www.audi80.pl/viewtopic.php?t=13704 i efekt oczywiście rewelka :naughty:

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietruszek miałem ten sam problem z zamykaniem (uzbraja alarm a nie zamyka centralnego) i otwieraniem auta z pilota z alarmem (rozbraja i otwiera). U mnie prlbem lezał w centralce alarmu, zużyła się :polew:. Gdzieś już elektronika siadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow

mialem podobny problem z centralka...cykala ale nie zalanczala...powodem byly tgz.zimne luty na plytce w pompce...proponuje dokladnie przejrzec,najlepiej przez lupe :decayed:ewentualnie po podlanczeniu pod zasilanie.W A4 zimne luty to b.czesty powud awari c.zamka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z pompką rozleciał się w środku wirniczek ,i nie koniecznie trzeba kupować inną bo też niweiadomo ile pochodzi tylko można naprawić waszą wtedy wszystko działa jak dawniej . Ja tez prubowałem zakładać inne pompki ale nic z tego musi być taki sam numer i litera , litera jest bardzo wazna świadczy ona o wyposarzeniu auta czyli bajery szyber .szyby elektr.domykane.bagażnik elektr. w kombi,itd w Starym Sączu jest gośc co bawi się tylko tym polecam.Jak ktoś będzie chciał do niego kontakt to piszcie .Pozdrawiam miłośniów Audi v6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Po dobraniu się do pompki okazało się iż zaśniedziały styki na wtyczkach.Poczyściłem przesmarowałem i jak ręką odjął. Niedługo jednak cieszyłem się działającą pompką. Po kilku dniach pompka przestała pompować mimo iż załączała się. Rozebrałem ją . Okazało się iż grafitowy wirnik rozleciał się w kawałki silniczek działał . Chciałem kupić same grafity ale niestety nie można było dostać. Skończyło się na zakupie drugiej pompki na Allegro. Koszt 350 zł trafiłem pompkę z tymi samymi oznaczeniami więc znowu wszystko działa. :tongue4: Moim zdaniem konstruktor zle usytuował pompkę to raz a po drugie to że leży na boku też jest złe-grafitowy pierścień wyciera się najbardziej w jednym miejscu co powoduje po jakimś czasie wypadanie tych prostokątnych kamieni i uszkodzenie wirnika pompki :thumbdown: No cóż zawsze są jakieś mankamenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio pojawił się podobny problem... przyczyna jednak jest nieco inna... otóż rozsypał się wirniczek w moim module 8D0 862 257 "C"...

Niestety nie mogę nigdzie dostać podobnej... a raczej nie ma sensu kupować całej... Prosiłbym o namiar do kogoś kto mógłby dorobić sam wirniczek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odświeżę ten temat trochę :decayed:. Słyszałem, że można sprawdzić jaki się powinno mieć typ tej pompki (tę literę na końcu symbolu). Sam bym to sprawdził w ETKA ale coś nie mogę ściągnąć działającej wersji, a na stronie http://www.vagcat.com/epc/ nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Zna się ktoś na tym? I wie jak to sprawdzić? Mam A4 b5 1.6 z centralką, bez szyberdachu, mam alarm ale raczej na pewno dokładany, el. szyby ... nie wiem jakie jeszcze info jest potrzebne :confused4:. Chce sprawdzić bo nie wiem czy mam odpowiednią, która z kolei już szwankuje. Nie mam pomysły jak to naprawić. Kupiłem za 40zeta pompkę od 80-ki i zamieniłem silniczek i było podobnie, zamieniałem w różnych kombinacjach wirniczki z silniczkami i było podobnie. Słychać przekaźniki i nic, a czasami ruszała ale nie dawała rady zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...