Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Błędy z zamkami, tylne drzwi, co radzicie.


Mozarcik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów.

A więc zacznę od początku. Zauważyłem ostatnio iż w momencie otwarcia tylnych drzwi (lewe i prawe) na FIS-ie miga odpowiednia kontrolka (kreseczka). Czy to jest normalne ? Nie powinna się świecić ciągle ? Po następne nie zapalają się światełka w środku i centralny się z powrotem uzbraja jeżeli nie otworzę przednich drzwi.

Autko to A4 B6 Avant z 2004 roku.

Więc podpiołem WAG-a i oto wyniki:

Address 46: Central Conv. Labels: 8E0-959-433-MIN.lbl

Part No: 8E0 959 433 BA

Component: Komfortgerát TA7 1512

Coding: 06976

Shop #: WSC 44431

VCID: 71E2503211C1

Part No: 8E1959801B

Component: Tőrsteuer.FS BRM 0003

Part No: 8E1959802B

Component: Tőrsteuer.BF BRM 0003

01561 - Left Rear Door

59-10 - Can't Unlock - Intermittent

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door

59-10 - Can't Unlock - Intermittent

01562 - Right Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

Czytałem tu na forum o podobnych problemach i za radą kolegów rozebrałem na próbę lewe tylne drzwi, wyciągnąłem zamek i go rozebrałem. Styki w środku nie były zaśniedziałe. Przy okazji odnowiłem miejsca lutowań gniazda (tam gdzie mogłyby być zimne luty). Sprawdziłem poprawność działania mikro styków (dwa) oraz samych silniczków (też dwa). Wszystko OK. Potem podpiąłem zamek do wiązki w drzwiach bez zakładania go. Za symulowałem zamknięcie drzwi i pilotem zamknąłem auto. Dzięki temu sprawdziłem iż sam zamek działa prawidłowo, zamyka się i rygluje, z otwieraniem też nie ma problemu.

VAG-iem skasowałem błędy i kolejna próba. Błędy od razu wracają. Po ich skasowaniu przy "otwartych" drzwiach (tych z wyjętym zamkiem) kreseczka na FIS-ie zapala się na stałe i po około paru sekundach (krótko) zaczyna migać i z powrotem błędy są.

Kolejnym krokiem było sprawdzenie ciągłości przewodów od kostki w słupku do sterownika i od sterownika do zamka. Wygląda iż wszystkie mają przejście i nie ma zwarć. Zajrzałem też do gumki łączącej drzwi z słupkiem. Tam też wszystko wygląda OK.

Podpowiedzcie mi co mogę jeszcze zrobić, co sprawdzić, gdzie zajrzeć.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kolego gdzie ta wilgoć miała by być? Na kostkach gdzie przyłączane są wiązki do modułu komfortu, czy gdzieś w środku samego moduły.

Jak pisałem na początku poprawiłem wszystkie luty na płytce w środku zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym bledzie 01562 u mnie musialem wymienic zamek . Proby reanimacji tez nic nie pomogly :confused4: Pozostala wymianka zamka i tak zrobilem :)

Blad zniknal i teraz dziala OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kotlet ale nie chcę zakładać kolejnego tematu.

Mam dokładnie te same cztery błędy co założyciel tego wątku. Z tym że lewe tylne drzwi działają bezproblemowo a prawe niestety nie działa czujnik otwarcia drzwi. Raz na jakiś czas jest dobrze ale do momentu zamknięcia i otwarcia centralnego zamka. Próbowałem sprawdzić wiązkę w drzwiach, ruszanie jej nie daje efektu zdjąłem mufkę od strony drzwi ale kabel leci w całości do drzwi. Czy od strony słupka jest może jakaś kostka która można oczyścić bo nie wyciągałem gdyż cięzko to później włożyć:kwasny:

Zastanawiam się czy to będzie raczej mikrostyk w zamku czy coś z modułem komfortu?

Nie wiem czy ma to jakiś związek ale podobnie zachowuje się wzmacniacz od tylnych głośników i suba. Też czasem po wyjęciu kluczyka i otwarciu zamknięciu centralnego czasem zadziała. Może jest jakieś newralgiczne wspólne miejsce, jakaś kostka która zaśniedziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sporadycznie od ok 1,5 roku pojawia się błąd 1561. Mimo tego błędu wszystko działa ok (sygnalizacja otwartych drzwi na wyświetlaczu), kasuję jedynie błąd i nic więcej nie rozkręcam itd. Chętnie jednak poczytam dalszy ciąg, bo być może w końcu jednak będę musiał podjąć się jakiejś naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc za niedziałanie krańcówki zwanej czujnikiem otwarcia odpowiadał zamek. Na razie po zdjęciu tapicerki napryskałem do środka zamka kontaktu i trochę nim poruszałem za wtyczkę. Na razie jest ok i lampka w drzwiach świeci. Nie wiem jak błędy bo nie sprawdzałem ale zamki działają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z tylnym lewym. Na FIS-ie pokazywało dobrze. VAG pokazywał błąd 1561 a przy otwieraniu zamki (obydwa tylne) pykały dwa razy. Wyjąłem zamek tam gdzie pokazywał błąd, przelutowałem, nasmarowałem i działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec koledzy jeździłem z tymi błędami do dzisiaj. Jedyną niedogodnością było ponowne zamykanie się auta jeżeli otworzyłem tylko tylne drzwi. Dzisiaj w końcu znalazłem chwilę i wymieniłem MK. Wszystkie problemy jak ręką odjął.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam podobny problem i nie wiem co robic mam juz sprawa wyglada tak. Jak zmakne auto rns sie wyalczy robi sie jasny wyswietlacz a po chwili robi sie ciemniejszy tak jak by zasilanie bylo w nim co moze to powodowac? sprawdzalem kable w drzwiach i wszystko ok czy to moze byc wina modulu komfortu? jesczze dodam ze czasami alarm sam wlaczal sie bez kierunkow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem na fisie pokazuje otwarte drzwi wszystkie łącznie z klapami świecą się lampki w środku. Natomiast auto zamyka się be mignięcia kierunkami a otwiera sie z dwoma mignięciami. Auto mogę zamknąć nawet jeśli drzwi mam otwarte. Ponadto wyskakują błędy drzwi prawe przód i lewe przód otwarte zamknięte. Sprawdziłem wiązki moduł wszystko oki. Gdzie szukać przyczyny i gdzie sprawdzić. Nadmieniam że auto stało dość długo z odpiętym akumulatorem czy mogło to spowodować jakieś niedogodności?? Proszę o pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...