Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana żarówek w oświetleniu zegarów


aro_majster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuje porady jak zdemontowac plastiki, oraz jak wyjąc zegary, aby nic nie połamac, żeby wymienic żarówki w oświetleniu zegarów. Dane auta Audi A4, rok. prod. 1997, silnik 1.6.

Jak już pisałem, to auto nie jest moje i nie chciałbym czegos uszkodzic.

Przepraszam, ale niewiem o co chodzi z tym prefixem.

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Tylko, że ja musze wymienic oświetlenie zegarów, bo połowa z nich nie świeci. Robiłem już to w innym aucie, tyle, że dostęp był łatwiejszy.

Jesli się nie myle to do oświetlania licznika potrzebnie są żarówki 1.2 wat. Ktoś sie orientuje może jaka jest ich ilośc do podświetlenia całego licznika? Oczywiscie bez kontrolek.

Jeszcze jedno pytanie: czy zegary wychodzą łatwo po wykonaniu tych operacji podanych w linku wyżej, czy trzeba się troche nagimnastykowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowanie i zamontowanie zespołu wskaźników nie sprawia żadnego kłopotu. Wszystkich lampek do oświetlenia zespołu wskaźników jest 9 i sa to żarówki 1,1 W. Osobiście wymieniałem i nie sprawiło mi to problemu. Żarówki kupiłem w sklepie motoryzacyjnym za 1,50 zł sztuka (pomarańczową obwódka żarówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablo!

Widze, że masz prawdopodobnie takie samo auto jak mój teściu :>

Czyli mówisz, że są to inne żarówki? Wymieniałem już to w innych autach i za każdym razem były tam żarówki na 1.2. wat i bez żadnych obwódek. Tylko, że tam było wszystko pomalowane na takie kolory jakie miało świecic, a tu widze jest chyba inaczej?

P.S. Trzeba pomóc przyszłemu tesciu oraz sobie nabijając kolejnych punktów :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2w sa ale podswietlaja np.swiatla dlugie i inne kontrolki do podswietlania zegarow sa 1,1w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogą byc zwykłe żarówki 1.2 wat? Byłem w 3 sklepach motoryzacyjnych i w ani jednym nie było żarówek 1.1 wat :shocked:

Kupiłem te żarówki 1.2 wat za 60gr/szt. Teraz mam pytanie, czy po wymianie na te żarówki swiatło podświetlania zagarów będzie takie same (tj. pomarańczowe), bo kolega pablo_9 pisał jeszcze coś o jakiejś pomarańczowej obwódce :mysli:

I jeszcze jedno pytanko, czy da się wymienic same żarówki, czy trzeba je wymieniac z tymi oprawkami?

Za pomoc wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi mi o to, czy trzeba wymieniac żarówki razem z tymi plastikowymi oprawkami do których się je wkłada. Bo są auta w których nie da się wymienic samych żarówek :shocked:

I jeszcze jedno pyt. Może głupie, ale powiadają, że głupich pytań niema :>

Czy te orginalne żarówki 1.1W, świecą na inny kolor niż te 1.2W?

Bo chodzi mi o to, czy wskaźniki mają jakieś pomarańczowe wstawki, lub czy są malowane na pomarańczowo, aby świeciły własnie na taki kolor. Jeżeli tak, to wtedy wymieniam sobie żarówki bez większych ceregieli :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki sa białe i osadzone na stałe np. w pomarańczowe oprawki . ja osobiście nia mogłem dostać w pomaranczowych , kupiłem chyba w zielonych oprawkach i jest gicio :>[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 21:16 _________________________________________________http://www.allegro.pl/item338246170_diodowe_zarowki_r5_oprawka_do_zegarow_1_2w_2w.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki sa białe i osadzone na stałe np. w pomarańczowe oprawki . ja osobiście nia mogłem dostać w pomaranczowych , kupiłem chyba w zielonych oprawkach i jest gicio :>

Czyli nie da rady wymienic samych żarówek? Własnie zaskoczyło mnie to, że gościu chciał mi wcis oprawki z juz przylutowanymi żarówkami, ale w pomarańczowych oprawkach i też 1.2W.

Czyli musze jeszcze raz jechac do sklepu i kupic zarówki z oprawkami? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie płaciłem za 1 szt 3 zł tylko była 2W w oprawce zielonej innych nie mieli a wymieniałem tylko od podświetlenia licznika kilometrów i ładnie świeci na jasno taki krwisty czerwony kolor a wcześniej było lekko słabiej chyba nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już mam pewnośc, że musą byc to zarówki z oprawkami :wallbash:

Mam pytanie, czy kolor oprawki coś zmienia w świeceniu, bo byłem w sklepie i mi gościu pokazał żarówki w zielonych, czerwonych, szarych i białych oprawkach o mocy 1.2wat, natomiast nie miał w kolorku pomarańczowym. Czy mogą byc w innym kolorze niż pomarańczowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolor nie ma znaczenia jak dla mnie oczywiście ja kupiłem w zielonej oprawce i 2 W i świeci mi jasno taki fajny czerwony kolor super to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...