Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Świece żarowe czy akumulator?


massta80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już drugi raz gdy w nocy temp. spadła poniżej 0 auto ciężej odpala a po odpaleniu piszczy 2 razy i na tablicy wyświetla się na chwilę wykrzyknik w kółku, czy Wiecie co to może być? Świece, słaby aku, czy może jeszcze coś innego? Po pierwszej tej sytuacji akumulator był doładowany, minęło parę dni i znów to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siada już i akumulator (piszczenie oznacza spadek napięcia poniżej 12V) i świece (to że słabo pali poniżej zera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam podobną sytuację tyle że aku nowy Bosch S5, na dniach zrobię świece i zobaczymy co z tego wyniknie ... chociaż ostatnio rozładowało mi ten aku do 3.6 V :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zbadać ten akumulator i wyszło że jest do wymiany, daje połowę prądu niecałe 400A. Ciekawe czy nowy pomoże czy świece też będą do zmiany. Polecicie mi jakiś konkretny bo Bosch, Centra I Varta prawie w tej samej cenie 340-380zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rozładowało mi ten aku do 3.6 V"

Aumulator można rozładować do 10,5V (niewskazane poniżej 12).

TEORIA: Poniżej 9,1V akumulator uważamy za uszkodzony(nie "zniszczony").

Napisz co z tym aku, dla potomności. Wymienisz go?

Najpierw podjadę do elektryka niech go sprawdzi, a jeśli stwierdzi, że faktycznie jest uszkodzony to aku pójdzie na gwarancję i tyle :), swoją drogą w moim przypadku mowa o dokładnie takim aku jaki wybrał autor wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to aku pójdzie na gwarancję i tyle"

Pracowałem na akumulatorni - jak użytkownik przyniósł akumulator i gęstość była tragiczna we wszystkich celach to znaczy że go kompletnie rozładował (zasiarczył).

Ciekaw jestem jaka jest polityka reklamowa producenta.

Z drugiej strony golf jak się zostawiło na światłach to skonsumował napięcie "do dna", a Audi nie ma jakichś zabezpieczeń? Lepsze systemy przerywają rozładowanie przy bezpiecznym 11V.

Jak doszedłeś do 3,6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko zwyczajnie stało przez dwa tygodnie nie odpalane na podwórku, temperatury w okolicach zera, sprawdzałem pobór prądu: 50mA, a aku w sumie jest nowy, kupiony w maju br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se obliczyłem że masz coś o mocy min. 2.2W co rozładowało aku. Może jakaś żarówka nie gaśnie np. drzwi, bagażnik. Coś nieelektronicznego typu włącznik i żarówka. Albo podświetlenie czegoś.

Zima jest, rano możesz lampki podotykać może która ciepła po nocce :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...