Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Awaria koła pasowego


brankiniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem niemała przygode ,na trasie właczyło się najpierw ładowanie ,więc pomyślałem pasek.Byłem wkurzony bo wymieniłem paski z rozrządem miesiąc temu.Otworzyłem maske i zauważyłem że coś wisi,jakieś koło.Myślałem,że to od pompy wody tylko wody nie było.Transport pomine tutaj :no:

Jakie było zdziwienie kiedy rozebrałem w garażu.Koło pasowe wału sobie leżało.Wyrwało śrubki,które ,żeby być pewnym ,wymieniłem na nowe i twardsze tzn z 80 na 100.Teraz pytanie,skąd taka przygoda?Za mało zakręciłem?Zazwyczaj zakręcam za dużo i gwinty urywam.

Drugie pytanie-dwa otwory są ok,a w dwóch zostały urwane śruby-jak je wyjąć?Wiercić małym wiertłem?Czy musze wymienić koło zębate?

Trzecie-to koło pasowe-jakie koszta są koła.Widziałem na allegro jedno ,nowe za 320zł,drogie.Używke można wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wymieniasz kolo zebate rozrzadu musisz wymienic, pozostale elementy rozrzadu powienienes wymienic rowniez czyli koło, pasek.

wydaje mi sie ze bez problemu mozna rozwiercic otwory z urwanymi srubami. sruby kup ORI urywaja sie ze wzgledu na to ze zastosowales niewlasciwe. zerwanie nastapilo zapewne przez naprezeina temperaturowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe jutro będe szukał w mieście,nie wiem tylko czemu ono takie drogie.Jest jakieś ryzyko jak kupie używke?

Zębate widziałem jest tanie więc ok.

Śruby kuoiłem w sklepie profesjonalnym gdzie dałem im oryginał.Była taka sam tyle ,że twardsza.Myślisz,że musi być tylko konkretnie ta oryginalna?

Pasek jest nowy to chyba nie trzeba go wymieniać.

Jeśli już będe wymieniał koło zębate ,to JAK JE ZABLOKOWAĆ???Jest tam jakieś dojście od drugiej strony wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im twardsza tym bardziej krucha. sugeruje ori. to nie sa duze pieniadze a nie bedzie problemow.

odnosnie blokady kola rozrzadu poszukaj na forum o wymianie paska jest tam opisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...