Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] samoryglowanie drzwi, automatyczne zamykanie centralnego zamka po 15km/h


chrobek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Małe pytanie/prośba. B6 AVF

Czy ktoś wie co i jak długo trzeba przytrzymać by uruchomić funkcje modułu komfortu dotyczącą zamykania pojazdu po przekroczeniu 15km/h, podobno da się to zrobić z pozycji kierowcy nie potrzba vag(podobno:p).

PS. doposażyłem auto w elektryke szyb z tyłu(wszystko seryjnie razem z bezpiecznikiem termicznym i ori wiązkami), tym samym musiałem wymieniając moduł z BA na BD (okazało się, że to anglik, wiec przy kodzie 03000 powinien działać funkcja ryglowania lecz wyrzuca wtedy problem z drzwiami, tzn wyswietla na FISie, że mam otwarte drzwi pasażera a nie kierowcy-jak to w angliku, do kodu 02999 jest ok:p, obecne ustawienie/kodowanie mam 02884, potrzeba wg sugestii vaga powinno się dodać +00032 dla tej funkcji.)

ma ktoś jakiś pomysł?

z tego powodu pytam o włącznie tej funkcji z pozycji kierowcy a nie vaga:p

Pozdrawiam i z góry dziekuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wartosci jakie masz zsumowac :)

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie

+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)

+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobna informacje znalazlem wczesniej, sprawdz prosze czy dobrze rozumiem i zliczam.

co mnie interesuje to:

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie

+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

suma czyli kod powinien być 07150, czy dobrze zliczyłem i czy dobrze rozumiem?

Pozdrawiam i dzięki wielkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Fabryczny alarm w aucie ?

wlasnie dzwonilem do ASO po weryf po Vinie-odpowiedź brzmi NIE:)

czyli po korekcie powinno byc

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

czyli powinno być po korekcie 02798, czy jeszcze coś pominąłęm?

dziekować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego :) +8 – aktywacja alarmu i nie jestem pewnie o +128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie spruboj wpisac i sprawdz czy dobrze na FISIE otwieraja ci sie drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego :) +8 – aktywacja alarmu i nie jestem pewnie o +128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie spruboj wpisac i sprawdz czy dobrze na FISIE otwieraja ci sie drzwi .

gitara dziala wbity kod to 2660 choc nie wiem czemu, bo powinno byc z sumowania 2662 ale tego nie przyjął:P

mam pewne wątpliwości co do 256 bo w ori dokumentacji jest tylko info AVANT i nic wiecej, nie ma tego dopisku ze dot avanta z fabrycznym alarmem ktorego nie mam.

oraz jeszcze jedna niezgodność to 128 gdzie w ori jest info Right Hand i tyle, a w PL ze kierowajka po lewej stronie:p

generalnie sie udało bo działać co ma to działa, czyli 4szyby elektryczne, w tym z pilota otw i zam, oswietlenie klamek, drzwi, nóg, otwieranie 1 naciśnięciem tylko kierwcy po 2 całego auta, oraz to czego mi brakowało po zmianie to autoryglowanie po 15km/h:)

takze dziekuje za pomoc i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie a4 b7 po przejechaniu krótkiego dystansu drzwi( wszytkie oprócz kierowcy ) się ryglowaly a teraz zauważyłem ze nawet od kierowcy się zamykają i jeśli zostawię auto odpalone wyjde z auta kluczyki zostają zatrzasniete. Jakaś podpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryglowane drzwi otwarte od środka dają się otworzyć z zewnątrz do czasu kolejnego przekroczenia 15km/h więc prędzej zatrzaśniesz kluczyk otwierając sam bagażnik i przypadkiem go tam zostawiając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2017 o 10:45, wyzyk83 napisał:

idzie to tylko aktywować/dezaktywować poprzez vag/vcds

A da rade kolego wyłączyć przez vag/vcds ten przycisk od ryglowania drzwi po stronie pasażera i ten w tunelu środkowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szwankuje mi autoryglowanie. Do tej pory zamykało po przekroczeniu 15km i puszczało po wyjęciu kluczyka. Teraz za lażdym razem przekraczając 15km słychać jak się załącza. Co "padło"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś zamek. Zamknij się w aucie i poproś kogoś by otwierał drzwi i zobaczysz który padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 18:51, panki888 napisał:

W jaki sposób wyłączyć to ryglowanie zamka po przekroczeniu tej prędkości?

Masz napisane jak wół w drugim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odświeżę trochę temat. Czy autoryglowanie drzwi po przekręceniu zapłonu jest normalne? Nie widzę na liście kodowania modułu takiej opcji. Nie ukrywam, że jest to uciążliwe np. W sytuacji kiedy czekam na pasażera i odpalę auto, pasażer już sam nie wsiądzie. Muszę otwierać drzwi z przycisku w tapicerce drzwi. Poza tym już raz zatrzasnałem kluczyki w stacyjce w momencie gdy włączyłem zapłon i zamknąłem drzwi kierowcy. Całe szczęście bagażnik był otwarty, ale nie widzi mi się kolejny raz czołgać przez tylną kanapę, stąd pytanie? Dodam tylko, że zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km jest aktywne i działa.

Edytowane przez Gibon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...