Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem ze sterownikiem modułu komfortu ?


Ponio1767

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstepie chcialbym prosic aby watek nie zostal skasowany poniewaz jest to dla mnie wazne a nigdzie w szukajce nie moglem znalesc odpowiedzi.Problem polega na tym w zeszlym tygodniu mialem nie mila sytuacje na parkingu.Gosciu wjechal mi w przednie dzwi od pasazera hakiem na parkingu kompletnie je zginajac po prawej stronie oraz uszkadzajac belke.Umowilem sie u lakiernika.Wszystko zrobil cacy ale podczas odbioru zaczal sie duuzy klopot.Mowil bowiem ze podczas zakladania drzwi samochod jakby nagle oszalal ,zaczal wyc alarm itp.Ja wsiadajac do auta i przekrecajac kluczyk w stacyjce na zaplon tez sie lekko zszokowalem,Wycieraczki zaczely chodzic -nie dalo sie wylaczyc,migal przycisk od swiatel awaryjnych w srodku,z prawej strony palila sie zarowka od kierunkowskazu,a gdy wylaczylem swiatla i otworzylem drzwi aby wysiasc z auta w samochodzie wylo ze swiatla sa wlaczone i byla ikonka swiatel na desce rozdzielczej.Facet polecil mi abym pojechal do serwisu samochodowego,bo pewnie bedzie trzeba wykasowac jakies bledy itp.Pojechalem tam, a na miejscu 3 gosci w tym elektryk przez 4 godziny nie mogli dojsc o co chodzi samochodowi,odlaczali kostki z tejstrony co byl bity samochod,podlaczali pod kompa a tu nic zero bledow.Po jakims czasie jeden z nich zadzwonil do jakiegos ziomka aby sprawdzic sterownik modulu komfortu czy jest suchy.no i faktycznie zajrzal tam pod kiere po lewej stronie i powiedzial ze to przez sterownik auto szaleje bo jest zalane,zawilgocone mocno itp.Sprawdzilem rowniez faktycznie bylo wilgotno,widac bylo ze byla tam wczesniej woda gdyz przednia czesc dywanika po lewej stronie stala lekko w wodzie,ale jak dotknalem sterownika to byl suchy,niewiem moze wysuszyli juz go powoli zanim znow po 30 minutach przyjechalem do nich.Na dodatek facet powiedzial ze sa tak jakis 2 blaszki urwane.Ja tutaj widze http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-modul-komfortu-sterownik-i1974726602.html na zdjeciu ze tez niema dwich blaszek na tym styku po lewej,wiec niewiem czy facet cos kombinuje i chca tylko kase wyciagnac ,czy sie zna na rzeczy i chce pomocZalecili mi abym kupil nowy sterownik .Dzwonili do ASO-cena 1200-1400zeta :wallbash: od razu szok ... mowili ze mozna uzywke kupic na allegro ale oni nie daja gwarancji ze bedzie dzialac itp.Ja znalazlem na allegro uzywke o identycznych numerach,ponoc w 100% sprawna z gwarancja rozruchowa.Pomyslalem ze moze byc.Zamowiem. Ale tak dzisiaj sobie mysle czy ten lakiernik nie powinien odlaczyc moze aumulatora od samochodu jak zacal odpinac cale drzwi... chodzi mi o to Panowie ze niechce sie zrobic z bambuko z kupowaniem niepotrzebnyc czesci,moze wystarczy tylko odlaczyk akumulator i podlaczyc,zresetowac,moze cos sie poprzestawialo wtedy jak skladal drzwi,bo mowil ze wlasnie wtedy auto zaczelo wyc itp... Moim zdaniem troche dziwy zbieg okolicznosci,chociarz dodam ze jak tydzien temu bylem na uczelni to tez ale tylko raz jak wychodzilem z auta wylaczylem swiatla a samochod mi pokazywal ze sa wlaczone,wiec moze czesnie zaczelo sie juz cos dziac a pech chcial ze padlo to wszystko akurat u lakiernika... I teraz mam pytanie bo samochod stoi do jutra w serwisie,czy jechac tam i jeszcze sprobowac cos z akumulatorem,typu rozlaczyc,podlaczyc i zobaczyc co sie dzieje,czy umawiac sie juz na wymiane sterownika ?? .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pierwsze ktoredy wody a dostaje sie do autka. Pewnie w podszybiu masz zatkane odplywy wody :confused4: Zobacz obudowe kompa czy czasem nie

jest uszkodzona bo tamtedy pewnie pezedostaje sie woda .

Na fotce to co wkleiles to jest MCE

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0

Jesli masz tez zalana podloge to do sprawdzenia MK

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wody to facet wlasnie mowil ze jest nieszczelnosc pod obudowa kompa,pod obudowa ze po jakims kablu splywa woda wlasnie.Co do podlogi to jest byla zawsze sucha i jest sucha natomiast bylo mocne podwilgocenie wlasnie tam gdzie znajduje sie sterownik elektryki,i panowie powiedziele ze to on bedzie do wymiany. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny jak na aukcji 8E0 907 279 F.

Kup :) załóż :) Skasuj błędy :) I ma dzialac.

Uszczelnij ogudowe kompa jeszcze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: czyli jak juz bede mial zakupiony moduł to czy sprawa wyglada tylko na odczepieniu starego modulu i poprzeczepianie kabli,kosci do nowego czy jescze bedzie trzeba cos programowac w nim ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będziesz musiał przeproweadzić adaptacje - kanał bodajże 81 i wartość na przyuczenie Vinu 46992. Noi odpowiednie kodowanie:

Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6

0?xxx: Czujnik światła

0 – brak

1 – zainstalowany

0x?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

0xx?x: Reflektory

0 – Halogenowe

1 – Ksenonowe

0xxx?: Kraj

1 – Reszta Świata

2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)

3 – USA

4 – Canada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...