Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Mokra pompa wspomagania


ryniud

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie,wczoraj wieczorem zwróciłem uwagę na tą pompę ,jest cała mokra.Dolewałem płynu dwa dni temu bo przejechałem ponad 1000 kilometrów i gdy rano odpaliłem było słychać ją ,diagnoza była taka że niski stan płynu---trafna.Wczoraj natomiast gdy jechałem do sklepu cofałem auto i zwróciłem uwagę na mały wyciek pod samochodem,był po środku tak jak jest pompa pod alternatorem.Jaka może być przyczyna tego nagłego wycieku?Korek jest szczelny przy zbiorniczku wyrównawczym,wężyk który idzie do pompy od zbiorniczka też nie ma oznak pęknięcia lub luzu na złączach,gdzie jeszcze zwrócić uwagę? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanal zdejmij oslone i bedziesz widzial jesli przewody nie sa mokre od zbiorniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCF3126.jpg prawdopodobnie mam wyciek z tego węża,ale na złączu gdzie przechodzi w mniejszy przewód jutro postaram się delikatnie przesunąć tą gumę i zobaczę na złączu może tam jest przyczyna,może luz?

DSCF3127.jpg

czy ktoś z kolegów wymieniał ten wąż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna ubywającego płynu i mokrej pompy rozwiązana,powodem było pęknięcie na łączeniu po środku węża.Dziwna konstrukcja inżynierów z Niemiec,jak dla mnie to dosłownie partaczenia roboty i osłabianie prestiżu marki ,czyżby mieli kreta???????Załączam fotkę na której jest strzałka pokazuje ona miejsce w którym jest łączenie metalowe i tam według wszystkich prawideł pod gumą dostaje się wilgoć i zbiegiem czasu pierścień ulega korozji i powoduje rozszczelnienie układu.

DSCF3127.jpg

Znajomy mechanik który wymieniał mi to zostawił ten wąż by pokazać mi ten cud niemieckiego myślenia,przecież można w najzwyklejszy sposób na świecie zamontować końcówki na pompę i maglownicę i po sprawie,po co łączyć wąż po środku?No chyba że mają podpisane umowy np. z Rumunią i z odpadów jakiegoś węża jest montowany z dwóch kawałków.Przypomnę tylko że taki waż kosztuje ponad 760 zł,za co pytam?Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...