Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Dziwny dźwięk w czasie skręcania


bond2a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem w czasie skręcania kierownicy w czasie postoju. Gdy skręcam maksymalnie kierownicą w prawo lub w lewo pojawia się dziwny piskliwo-buczący dźwięk. Co jeszcze dziwniejsze dźwięk pojawia się tylko gdy trzymam kierownicę maksymalnie skęconą (czyt. do oporu). Gdy puszczam luźno kierownicę w/w dźwięk znika. Niestety nie zlokalizowałem dokładnie miejsca pochodzenia dźwięku ponieważ muszę pzrytrzymywać kierownicę aby pojawił się. Postanowiłem udać się z tym problemem do mechanika ale może ktoś rozjaśni mi ten zgrzyt.

Moje auto to AUDI A4 Avant 2.0 TDi Multitronic 2005 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam raczej na pompę wspomagania,sprawdź poziom płynu w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem taki problem wymieniłem płyn w serwo i po problemie :gwizdanie:[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 20:24_________________________________________________

mechanik powiedział mi że tak ma być .

Zmień mechanika :> jak się pojawia taki dzwięk to czas dolać olej do serwo albo wymienić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sprzegiełko na alternatorze :)

:good: U mnie był dokładnie ten problem i po wymianie sprzęgiełka wszystko jest OK. Koszt ok. 130plnów. :wink4:

Ja obstawiam raczej na pompę wspomagania,sprawdź poziom płynu w układzie.

Oczywiście że to pompa tak się dzieje nie tylko u ciebie kiedyś mechanik powiedział mi że tak ma być .

Ale płyn w układzie wspomagania sprawdz :hi:

Nie bądźcie tacy pewni. :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pompa przy max skręcie i przytrzymaniu kierownicy wydaję dźwięki. Nie chce mi sie opisywać zasady działania poszukajcie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pompa przy max skręcie i przytrzymaniu kierownicy wydaję dźwięki. Nie chce mi sie opisywać zasady działania poszukajcie w internecie.

Ale nie każda wydaje piskliwo-buczący dżwięk o czym pisze autor wątku. :cool1: Jeszcze raz podkreślę, że ja miałem takie właśnie objawy - głośny, piskliwy dźwięk. Po wymianie sprzęgiełka wszystko wróciło do normy. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej bedzie jak sprawdzisz sobie poziom płynu, jak będzie za mało to dolej, tylko tego który jest dedykowany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wymienić napinacz paska. Zbyt luźny pasek i jak przyszedł opór z pompy wspomagania to pasek się ślizgał i stąd te piszczenie. Przy okazji wymieniłem sprzęgiełko w alternatorze bo pstrykało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pompa przy max skręcie i przytrzymaniu kierownicy wydaję dźwięki.

Nie każda :gwizdanie: ja miałem stan min i dotego płyn był już czarny,wymiana na nowy i stan max,teraz przy skręcie na max nie wydaje żadnych dzwięków. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pompa przy max skręcie i przytrzymaniu kierownicy wydaję dźwięki.

Nie każda :gwizdanie: ja miałem stan min i dotego płyn był już czarny,wymiana na nowy i stan max,teraz przy skręcie na max nie wydaje żadnych dzwięków. :wink4:

napewno ja slychac jak skrecisz do oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, że przy skręconych kołach na max i trzymaniu kierownicy pompa piszczy (wyje) jak kto chce może nazwać dźwięk. Po prostu pompa daje czadu ale nie jest to zbyt głosne siedząc w aucie ale na zewntątrz to trzymać ale do rzeczy:

Płyn w zbiorniczu jest zielono czarny z przewagą na czarny i jest dość rzadki a płynu jest na minimum a nawet ciut poniżej.

Ori płyn w ASO jakie ma oznaczenie? Bo zielony Febi 6162 czyli mineralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz plyn ori z korka na zbiorniczku, nie jest drogi.

Ja miałem słabe piszczenie przy maksymalnym skręcie, wymieniłem na oryginalny i wszystkie odgłosy ustały.

Na zbiorniczku nic nie jest napisane ale z tego co znalazłem na forum to kiedyś było oznaczenie G002 teraz jest G004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...