Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] A4 B6 Kilka pytań , jaki silnik , kontrolki , olej , termostat itp.


gacekmen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytan , na wiekszosc znalazlem odpowiedz ale pozostaja np. takie :D

Audi a4 B6 małysz 23000 przebiegu 2001r. 96kw 5biegow

Przy zmianie biegu , najgorsza redukcja , puszczam za szybko sprzeglo to jest takie uderzenie jakby ktos przywalil we mnie :/ slychac stuk bardzo glosny , jak jezdze normalnie i powoli sprzeglo puszczam to jest ok , mechanik mowi ze to niby jakas najmniejsza poduszka pod silnikiem , moze ktos mi powiedziec ile taka poduszka kosztuje ,albo caly komplet i jakiej firmy kupic bo musze to zrobic zanim sie cos stanie powaznego

Mam duzy komputer pokazuje mi ze pali 5-6 litrow na postoju :/ nawet jak hamuje silnikiem i pokazuje 0 i stane w miejscu to podnosi sie do 6litrow :/ to chyba cos nie tak , na pelniutkim zbiorniku robie 1100km bez problemu mam ciezka noge ,spalanie jak oszczednie jade to 5,5 pokazuje a w miejscu pokazuje 5 :/ niewiem o co chodzi , reset nic nie daje

Jaki mam silnik AWX ? jak to sprawdzic ? numer WAUZZZ :/ niewiem dokladnie o co z tym chodzi

Olej wszyscy mi polecaja 5w30 ja kupilem castrol Edge 5w40 lac ?

Temperatura nigdy nie osiagnela mi 90c najwyzej 75 :/ wymieniam termostat i czujnik temperatury wody - wymieniam rozrzad wiec od razu to powinno pomoc ?

Caly czas mi sie swieci kontrolka BREMS mimo wymienionych klockow hamulcowych , ale cos stuka w lewym koles przy skrecie mozliwe ze abs ? albo przegub

Mam mokra lewa strone silnika od czegos dziwnego okraglego na samej gorze , zamieszcze fotke , szwagier mowi ze to normalne tez mu sie poci :/ normalnie to pownno byc sucho chyba nie ?

Po wylaczeniu silnika slysze jakby sie nagle wiatrak rozpedzal i wyciszal :/ takie dziwne wziuuuuuuUUUUUuuuuu.... :/

Pod ABS jest plastik ktory zakrywa cos i zakrywa pojemniczek od wspomagania , niemam tego plastiku i pod spodem jest puste miejsce :/ ktos cos wymontowal ? co tam powinno byc ?

zdarzylo mi sie dwa razy ze jechalem i nagle stracil moc :/ jakby turbina sie wylaczyla :/ po wylaczeniu zaplonu i wlaczeniu jak nowy :) co to moze byc slyszalem ze ponoc moze sie blokowac jakis przepust powietrza

Jak wymontowac zbiornik Plynu do szyb :/ ten duzy , musze odczepiac blotnik ?

i jeszcze co to za bledy

17965 Ciśnienie doładowania - przekroczona granica regulacji

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17978 Moduł sterujący zablokowany

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

radio

1300 Nawigacja - brak komunikacji

magistrala CAN brak sygnału

1317 Sterownik tablicy przyrządów-J285

magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

licznik

1039 Czujnik wskaźnika temperatury cieczy chłodz.-G2

przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

komfort

1561 Lewe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

1561 Lewe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

1803 Nie znany kod błędu

zwarcie do plusa

1559 Drzwi kierowcy nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

Wiem ze tego duzo jest :/ ale kazda pomoc sie przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 80% twoich pytań znajdziesz odpowiedź po użyciu forumowej wyszukiwarki.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie biegow - Poduszki silnika do kontroli na 90 %

Komputer co do spalania pokazuje normalnie , czyli ma tak byc

Olej ok , lejemy

Po wymianie termostatu ( tylko oryginał ) powinna temperatura byc ok , no chyba ze czujnik bo widzę ze jest błąd ( czujnik w aso 45 zł )

Silnik mokry od egr -u normalne zjawisko w naszych autach ( odma, lub turbo puszcza) nie ma co sie przejmowac jezeli po zdjęciu gumowej rury nie wyleje sie połowa szklanki oleju

Co do wiatraka to najprawdopodobniej ma tak byc ( nie jestem pewien )

Masz błąd cisnienia doladowania stąd brak czasami mocy ( trza sprawdzic )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeśli zrobisz komplet logów ( na forum jest jak je wykonać prawidłowo) i wrzuć do działu Diagnostyka VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie termostatu ( tylko oryginał ) powinna temperatura byc ok , no chyba ze czujnik bo widzę ze jest błąd ( czujnik w aso 45 zł )

Bylem zamowic ten termostat to koles powiedzial ze termostatu nie moze zamowic oryginalnego ale jakies tam najlepszej firmy niby bardzo dobry 65zl a czujnik oryginalny wlasnie ok 45zl , moje pytanie jest takie skoczyc do aso i kupic termostat oryginalny ? czy zamowic ten polecany przez niego

Nikt naprawde nie zauwazyl dzwieku po zgaszeniu silnika ? jakby sie rozpedzil wiatrak i wylaczyl

Komputer pokazuje normalnie ? 5-6litrow ? jezdze paskiem z takim silnikiem i pokazuje 0.9litra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ok , lejemy

Po wymianie termostatu ( tylko oryginał ) powinna temperatura byc ok , no chyba ze czujnik bo widzę ze jest błąd ( czujnik w aso 45 zł )

Witam

Olej lejemy pod warunkiem ze spełnia norme 505 01. Duzo jst takich własnie 5w 40 co jej nie spełnia.

Co do czujnika temp g62 to pytałem w ASO 2 dni temu to zawołali 130 zł. Wiem ze ori w sklepie mozna taniej o połowe dopaść.

Co do tracenia mocy to tylko logi. Jest o tym co 2 post na tym forum. Szukaj a znajdziesz.

Termostat mozesz Wahlera zapodać. Takie wkładali na 1 montaż.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt naprawde nie zauwazyl dzwieku po zgaszeniu silnika ? jakby sie rozpedzil wiatrak i wylaczyl

Nadmuch - po zgaszeniu nagle wiatrak nie staje jak masz np: 4-5 kresek na kliamtroniku - musi chwilę bezwładnością się zatrzymać - ustaw jedną kreskę zaczym zgasisz i nie usłyszysz tego dźwięku bo już będzie się wolno kręciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika temp g62 to pytałem w ASO 2 dni temu to zawołali 130 zł. Wiem ze ori w sklepie mozna taniej o połowe dopaść.
Racja

Pomyliłem sie z czujnikiem pedału hamulca .

Ale termostat tylko oryginalny dokladnie placiłem 98 zł i wymiana 15 min , jak szybko zrobisz to nawet nie wyleci duzo płynu .

W takim razie czujnik temperatury mam zamiennik ale spisuje sie płaciłem 35 zl .

Sorry za pomylkę tyle tych czujników wymieniałem

[br]Dopisany: 21 Styczeń 2012, 09:55_________________________________________________Ja tak mialem z tym wiatrakiem ale własnie wtedy jak był zepsuty czujnik temp i termostat ,ale teraz tak nie mam . Termostat tylko oryginał no ile dołożysz pare groszy !!! A będziesz mial spokój

No i kolega mial racje z normą oleju ( zapomniałem o tym napisać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szarpniecie przy puszczeniu sprzegla, raczej sa winne poduszki.

wskazania spalania przez FIS na postoju, pokazuja wartosc z ostatnich 300m w czasie jazdy, FIS nie pokazuje faktycznego spalania na postoju

jezeli masz skrzynie 5-bieg masz AWX, jezeli 6 AVF. w ksiazce serwisowej jest wlepka na wewn str okladki. podobna we wnece kola zapasowego. poszukaj na niej tych literek.

castrol edge 5w40 to nie najlepszy olej do twojego silnika. poczytaj zwlaszcza pierwszy post http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15435.4485

termostat to tylko z ASO. u ciebie szwankuje rowniez czujnik temperatury. pamietaj zeby nie dolewac zlewek. jezeli wymieniasz rozrzad, najlepiej wymienic od razu plyn chlodzacy.

mokra prawa (strona pasazera) silnika, skutek zuzytego uszczelnienia EGR, do wymiany. ok 600 PLN kupuj poza ASO f-my Pierburg.

puste miejsce i brak oslony kolo zbiorniczka wyrownawczego plynu do wspomagania to miejsce na webasto, gdy zamontowane wtedy rowniez wystepuje oslona.

brak mocy to tryb awaryjny, zapewne sadza w turbinie. bez logow nie zdiagnozujemy.poczytaj jestopisna forum jak to wykonac.

doraznie, przelec sie z 50km ze stala predkoscia z 3800 rpm na 3 lub 4rtym biegu. powinno pomoc.

bledy drzwi, spróbuj wykasowac jezeli pojawia sie na nowo, albo przetarte przewody, albo auto dostalo strzal w okolice slupka, albo wiazka przetarla sie spowodu baaaardzo czestego otwierania tylnych drzwi. np.auto bylo uzywane jako taxi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno glupie dosyc pytanie :D ile poduszek mam pod silnikiem ? :D Mam zamiar kupic oryginalny termostat i czujnik temperatury , na allegro niema a u mnie w miescie ciezko o oryginalne czesci a AsO audi mam jakies 200km od Siebie , macie jakis zaufany sklep online z oryginalnymi czesciami ? ile mnie bedzie kosztowac komplet poduszek pod silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet poduszek silnika to 800 zł ( oryginał ) W zadnym wypadku nie kupuj zamiennika , miałem zamiennik i w zimie robią sie sztywne gumy . Zamiennik to sama guma a oryginał to olej i guma ( lewa od kierowcy ) . Termostat tylko w ASO no chyba ze uzywkę z allegro ale nie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile tych poduszek jest pod silnikiem ? 3 sztuki ? mechanik cos mi mowil ze najmneijsza poduszka do wymiany wiec chyba kupie uzywke oryginala na allegro skoro komplet 800zl :/ bo to przegiecie a jak mowisz ze zaminnika nie zakladac to wymienie tylko jedna zepsuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt naprawde nie zauwazyl dzwieku po zgaszeniu silnika ? jakby sie rozpedzil wiatrak i wylaczyl

Sprawdz wiskozę, po twoich objawach wynika że mozesz miec walnięte łożysko na wiskozie[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 10:30_________________________________________________

Komputer pokazuje normalnie ? 5-6litrow ? jezdze paskiem z takim silnikiem i pokazuje 0.9litra :/

w B6 komputer nie pokazuje spalania na postoju, jak staniesz to pokazuje ostatnie wskazanie spalania podczas normalnej jazdy, spalanie na postoju można sprawdzić vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi mial racje co do dzwi , auto miala strzala i nie wykrywa ich komputer , auto kupilem ze stukiem przy zmianie biegow jak juz pisalem wyzej sprzedajacy przysiegal na kolanach ze to wina poduszki , bylem wlasnie na stacji diagnostycznej :/ auto dostalo takiego strzala ze wyrwalo skrzynie z mocowan , rusza sie jak chce , koles na diagnostyce ruszal nia reka :/ teraz tylko mechanik , niewiem czy wymiana skrzyni , czy obudowy czy moze jakos zaczepy da sie wymienic ;p napisalem to tak dla przestrogi wszystkich kupujacych , nie kupowac tanich okazji po wypadku :D

Temat Zamkniety Dziekuje bardzo za porady bardzo mi pomogly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałeś autko to nie byłeś z nim u diagnosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważny jesteś:) ja swojego kilka godzin sprawdzałem, a i tak pare rzeczy dopiero poźniej wyszło na jaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle odwazny co glupi , mlody chlopak napaleniec :D pamietam jak kupowalem swoja pierwsza A4 b5 :D pojechalem ze szwagrem nawet nie wiedzialem czy to benzyna czy ropa , popatrzalem spodobala mi sie i kupilem bez odpalania i przejazdzki :D ale akurat byla droga i trafil mi sie dobry egzemplarz ktorym smigalem bez najmniejszego problemu mialem wtedy chyba 20lat , teraz 23 ale troche ogladalem fure , ale wszystkiego nie zobaczysz :D np . idiota mial dziurawy pojemnik na plyn do spryskiwaczy i powoli ulatywal to przed spotkaniem wsypal klejiku do chlodnic do zbiorniczka na plyn do szyb :/ na drugi dzien efekt byl taki ze woda leciala a wszystkie spryskiwacze zapchane i pompki zatarte :D:thumbdown: a powtarzali mi nie kupuj auta z pl doloz pare groszy i przywiez z niemiec od 1 wlasciciela ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...