[B6 AVF] Moduł komfortu

mr435

nie koniecznie,ale sprawdz kodowanie na starym jak i nowym MK,ten alarm dokładany to can czy zwykły?

Kodowanie i adaptacja. Do tego musisz dobrać MK do konfiguracji swojego samochodu bo moga Ci niektóre komonenty później nie działać. Więcej w temacie:

pozdr :hi:

Kluczyk Ci się zakoduje ale chodzi o kodowanie funkcji jakie ma obsługiwać. Najlepiej byłoby podpiąć się pod stary MK zczytać kodowanie i wprowadzić takie samo w nowym MK.

Stary MK sie utopił

:confused4:

Jak załozysz nowy Komfort to oczywiscie pomozemy zakodować go :)

Napiszjakie wyposazenie jest u ciebie :wink4: w linku o Komforcie masz wszystko opisane

ok założyłem MK o takim samym symbolu 8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby) nic nie działa tylko drzwi sie otwieraja z kluczyka nie moge wyłaczyć alarmu po przekreceniu kluczyka w stacyjce

Kodowanie modułu komfortu :) Wczesniej miales zalany to i nie odczytasz jakie było kodowanie :confused4: Musisz wpisac odpowiednie wartosci i spradzic co masz w aucie .

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)

+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

Adaptacja modułu komfortu

Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

Aktywacje poszczególnych opcji komfortu – ADAPTATION 10, kanał 62:

+1 – Komfortowe zamykanie szyb pilotem

+2 – Komfortowe otwieranie szyb pilotem

+4 – Komfortowe zamykanie szyb kluczykiem

+8 – Komfortowe otwieranie szyb kluczykiem

+16 – Komfortowe zamykanie szyberdachu pilotem

+32 – Komfortowe otwieranie szyberdachu pilotem

+64 – Komfortowe zamykanie szyberdachu kluczykiem

+128 – Komfortowe otwieranie szyberdachu kluczykiem

Kodowanie kluczyka :arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=74077.0

no właśnie z tym kodem do MK niewiem jak to zliczyć mam alarm dokadany szyby el przód paktronik klima grzane fotele Jakbyś mi obliczył kod do MK bede wdzięczny[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 18:48_________________________________________________to jak

Ja bym tak dodał :) no i kluczyk nie zapomnij zaprogramować .

+8 – aktywacja alarmu

Hej, no wrclaguna dokładnie Ci wszystko wypisał standardowy kod to 06986 tak było u mnie a potem sobie adaptujesz jakie masz wyposażenie czyli szyby elektryczne czy korby

To nie jest standardowy kod 06986 :wink4:wladimir Czytasz cos na Forum i chcesz kolege wprowadzić w błąd :cool1: .

No ok przepraszam zasugerowałem się Twoim stwierdzeniem co do kodowania :hi:

Tak dla twojego info :)

Sedanie nie ma czujnikow zbicia szyb czyli nie wpisujemy wartości +256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

Tak dla twojego info :)

Tak dokładnie, masz rację sorki za mój błąd :good:[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 19:48_________________________________________________Czyli jak by wpisał taki kod to by nie przyjął komputer? Pytam z ciekawości i żeby pogłębić swoją wiedzę :wink4:

Sterownik przyjmie tą wartosc ale w Komforcie będą błędy :) Oczywoscie tyczy sie sedana .

Ok rozumiem i już znowu jestem mądrzejszy :notworthy: