Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O tym jaki był/jaki powinien być napisane jest w kodach wyposażenia auta. (naklejka w miejscu na koło zapasowe, albo w książce serwisowej).

Za słabym aku można zepsuć regulator napięcia i zagotować aku, a za duży będzie nie doładowany i szybko będzie można go sobie włożyć w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do firmy to polecam Varta, a parametry to tylko nominalne nie niższe nie wyższe (głównie odnośnie pojemności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przy alternatorze 120 A powinienem miec akumulator 380 A i 80Ah. Tam gdzie mialem doiscie do tanich, takiego nie mieli i z tego co pamietam mam albo 75 albo 78 Ah.

Jak ktos wyzej napisal masz to w kodach wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720A

spanky, to chyba w innych jednostkach bo cos duze to jest. Takie to chyba w Tirach. :mrgreen:

:oops: chyba masz racje .... jeszcze raz sprawdze aku i napisze co i jak .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te akumulatory http://moto.allegro.pl/item138498690_akumulator_moll_46ah_centrum_akumulatorow_poznan.html slyszalem o nich wiele dobrego.

PS.

spanky, podales moc rozruchowa w jednostce EN jak sie nie myle.

Jest jeszcze jedna ale nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba..kiepsko trzyma, oddajesz..oni sprawdzają czy nie było żadnych eksperymentów i powinni oddać nowy..UWAGA..kupując aku zabierz ze sobą swój stary dostaniesz 30 zł rabatu za recycling..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis moja niunia umarła... reanimacja tym razem nie pomogla :( Aku padl na amen... mialem taki AKU Z BOSHA moje autko niestety zimuje na dworze i w najblizszym czasie mam zamiar jeszcze zaopatrzyc sie w zmacniacz ktory podepne pod akumulator. Czy moge kupic jakis mocniejszy o wiekszej pojemnosci itd??

Doradzcie jesli mozecie w jaki mam sie zaopatrzyc, jakie sa najlepsze i ok ile kosztują.

Zgory thx za szybką odpowiedz

PS: jak ktoś jest ze ślaska okolice katowic, mysłowic... to prosze o sygestie gdzie sie zaopatrzyc w ten sprzet :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zakupić aku o większej pojemności, ale jeśli latasz w długie trasy to nie ma problemu, bo zdąży się doładować, ale jeśli latasz tylko na krótkich odcinkach to co jakiś czas dobrze by było go podładować np. prostownikiem w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MorgothDBMA, jedz do sklepu to Ci powiedza ile kosztuje. Wszystko zalezy jaki, jakiej firmy itp. Nikt Ci tu nie bedzie wypisywal co ile i za co. :evil:

Tak Ci ciezko gdzies zadzwonic lub podjechac :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...