Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Co oznaczają kody centralnego zamka ?


STO_PROCENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu postanowaiłem sprawdzić jak sie "trzyma" silnik od spodu, po zdjęciu osłon zauważyłem olej pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów -- przeczytałem posty podobne do mojego przypadku i tak jak było napisane prawie w każdym postanowiłem umyć miejsce wycieku i okolice.

dwa dni póznej olej ponownie pojawił sie w tym miejscu wniosek własny potrzebna wymiana simmeringu wału korbowego :decayed:

Sam sie nie podejme takiej naprawy więc podjechałem do mechanika potwierdził że trzeba wymienić uszczelniacz(simmering) wału.

Również przy misce olejowej ( w mniejszym stopniu) "poci" sie olejem

Najprawdopodobniej wymienię obie te uszczelki szto by gaława spakoina byla

Cyber Mech. krzyknął 200-250 za robote + potrzebne uszczelki...

No i właśnie...

Jakiej firmy wybrać uszczelki? -- Chciałbym juz wiecej nie mieć tego probemu

Może ktos zna orientacyjne ceny?

Co jeszcze przy takiej naprawie warto by było wymienić? -- żeby sie pozbyć "olejowego problemu" ?

Czy śruby wymieniać na nowe?

Może ktoś podrzuci numery tych uszczelek i ewentualnie śrub?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że warto się dobrze przyjrzeć/zastanowić czy faktycznie uszczelniacz wału korbowego nalezy wymienic w tym przypadku. Sam miałem olej w tym miejscu(łączenie skrzynia-silnik było całe mokre od oleju) i byłem pewny na 100% do tej wymiany(szczególnie po przeczytaniu postów w tym temacie). Jednak mechanik po bardzo dokładnej analizie stwierdził niewielki wyciek oleju w lewej tylnej części miski olejowej i uszczelnienie tego elementu w zupełności wystarczyło(poza tym miałem kilka samochodów ze znacznie większym przebiegiem, starszych i mocniej eksploatowanych i nie spotkałem się nigdy z nieszczelnością tego elementu więc Audi sądze tym bardziej tu nie może zawodzić).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow kyoś odpowiedział :decayed:

tomgrom masz zupełną racje bo byłem wczoraj u innego mechanika( serwis Deaewoo) ten popatrzył i powiedział że to niekoniecznie musi byc wyciek z uszczelniacza wału ale uszczelkę pod miską mus wymienić

koszt 80 zł za jego prace + uszczelka

Jestem umówiony na wtorek zobaczymy co nam z tego wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...