Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana wahaczy


Damian0911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka dni temy byłem na przegladzie okresowym diagnosta

stwierdził "luz w zawieszeniu przednim górne sworznie wahaczy" i nie

podbił przeglądu mówił że koło sie urwie, jaki moze byc koszt tych

wahaczy i czy trzeba wymieniac dwa wachacze na stronie czy nie jest to

konieczne jesli jeden jest jeszcze ok no i czy dwie strony sie robi czy

tylko jedną a no i jeszcze czy trzeba robic zbieżność po wymianie

wahaczy byłem u mechanika i zrobił mi pobiezne wyliczenie kosztów naprawy;

170zł szt wahacza

160zł robocizna jednej strony

150zł zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny spore...szczególnie zbieżność (przesada)

Najlepiej zrobić całość...bo zrobisz te co stukają i za niedługo następne padną.

Zbieżność warto zrobić później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj parami np. dwa górne prawe, dwa górne lewe.

Koszt wahaczy zależy od marki.

Zbieżności nie musisz robić po wymianie wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanior mówł że zbieżnosc trzeba, a na przegladze bedzie sprawdzał diagnosta ta zbieżnosc czy nie bo diagnosta mi powiedział że bedzie teraz jak do niego przyjade sprawdzał tylko samochód pod kątem tej niesprawnosci czyli luzów wahaczy to znaczy ze tylko tam wsadzi łape i pomaca czy sie rusza czy bedzie go sprawdzał na tych rolkach i kwadratach bo jak sobie tak licze to w najgorszym wypadku przy wymianie 4 górnych wahaczy to jakies 1200zł mnie będą kosztowały to troche przy dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie nie sprawdzają zbieżności. Będzie sprawdzał wahacze na trzepakach czyli na tych kwadratach o których piszesz :decayed:

Górne wahacze z niższej półki:

http://allegro.pl/wahacze-gorne-audi-a4-a6-passat-b5-sruby-i2080480263.html

Górne wahacze z górnej półki:

http://allegro.pl/lemforder-4-wahacze-gorne-audi-a4-b5-vw-passat-b5-i2081537024.html

Biorąc pod uwagę Lemy 600 zł za robotę góra 100 zł to jest 700 zł a nie 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie nie sprawdzają zbieżności. Będzie sprawdzał wahacze na trzepakach czyli na tych kwadratach o których piszesz

Jeśli napisał że luzy w zawieszeniu, to teraz jak pojedzie będzie mógł mu sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba wezme te lemforder to ciekawe co mechanior chciał mi sprzedac za 170zł za sztuke mówił że to najtańsze w intercarsie z ta robocizna to poważnie ze około 100zł to moze poszukam innego mechanika moze ktoś poleca jakiegos w warszawie dzieki za link juz chociaż czesci mam z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie kupuj podrób i zamienników, kup ori to pojeździsz dłużej. Pierszy raz kupiłem jakieś zamienniki SIDEM i wytrzymały zaledwie 7000 km (luzy jak cholera)

Następne kupiłem ori LEM-a od kolegi z forum TOM77 i nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napisał że luzy w zawieszeniu, to teraz jak pojedzie będzie mógł mu sprawdzić

Najlepiej niech jedzie na inną stację.

no i chyba wezme te lemforder to ciekawe co mechanior chciał mi sprzedac za 170zł za sztuke mówił że to najtańsze w intercarsie z ta robocizna to poważnie ze około 100zł to moze poszukam innego mechanika moze ktoś poleca jakiegos w warszawie dzieki za link juz chociaż czesci mam z głowy

Wymiana zawieszenia u mnie w okolicy to 200 zł za całość więc połowa to 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem jedną strone Master sport lewa górna strona koszt ok. 110zl wymienili mi to za 50 zł

druga była dobra to zostawiłem w każdej chwili można wymienić, no i nie ma to nic wspólnego ze zbieżnością

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem jedną strone Master sport lewa górna strona koszt ok. 110zl wymienili mi to za 50 zł

druga była dobra to zostawiłem w każdej chwili można wymienić, no i nie ma to nic wspólnego ze zbieżnością

pozdrawiam :)

Ile zrobiłeś na tych Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie liczą chłopaki, zimno trochę bo pod blokiem idzie to zrobić, z górą jest o tyle lipa że jak widzisz że górne śruby nie idą to szkoda zachodu, od razu wyjmuj całą zwrotnicę. A 100zł to lepiej na kratę browca przeznaczyć :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie liczą chłopaki, zimno trochę bo pod blokiem idzie to zrobić, z górą jest o tyle lipa że jak widzisz że górne śruby nie idą to szkoda zachodu, od razu wyjmuj całą zwrotnicę. A 100zł to lepiej na kratę browca przeznaczyć :>

... po co ? :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem jedną strone Master sport lewa górna strona koszt ok. 110zl wymienili mi to za 50 zł

druga była dobra to zostawiłem w każdej chwili można wymienić, no i nie ma to nic wspólnego ze zbieżnością

pozdrawiam :)

Ile zrobiłeś na tych Master

jak narazie 12 000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak jak piszecie napisałem juz do kolegi z forum wiadomość dot. cześci zbieżnosci nie robie bo nie trzeba, szukam jakiegos tańszego mechanika

z ta zbieżnoscą zmylił mnie ten diagnosta bo mówił, że trzeba cały przód wyciągac przy wymianie no i jeszcze mechanik potwierdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie liczą chłopaki, zimno trochę bo pod blokiem idzie to zrobić, z górą jest o tyle lipa że jak widzisz że górne śruby nie idą to szkoda zachodu, od razu wyjmuj całą zwrotnicę. A 100zł to lepiej na kratę browca przeznaczyć :>

... po co ? :cool1:

no raczej śruby nie wyjdą bez odkręcania góry

no ja jeszcze miałem zapieczoną tę długą śrubę bez gazów i młota nie podchodź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...