Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Air Bag naprawa


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie otóż jak kupiłem moja audiczke w młodości była puknieta w bok poduszki wystrzeliły jak ja sprowadziłem to ktos założył nowe poduszki ale poduszki dalej nie działaja swieci sie kontrolka i w sterowniku jest data crack a wiec sterownik tez juz zakupiłem o tych samych numerach i tu mam pytanie co musze wymienic jeszcze???

1. poduchy są

2. sterownik mam co dalej co trzeba jeszcze wymienić

3. jakis czujnik uderzeniowy tez musze wymienić?

aha audiczka została uderzona w przedni bok

Program_Manager_2010_11_20_13_53_41.jpg

aha na boku jak otworze drzwi jest taka naklejka ale nie wiem co oznacza jakis termin wazdnosci poduch czy cos

Pozdrawiam

P1040577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy wszystko jest podłączone i stary sensor wystarczy odblokować ale trzeba to zrobić specjalnym urządzeniem który powinien mieć jakiś dobry elektryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz czysty sterownik tzn z bezwypadkowego ok wszystko posprawdzam a co z tym czujnikiem uderzeniowym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie pokazuje żadnego błędu?? jeszcze masz zapalniki przy pasach w bocznym środkowym słupku ale powinno wywalić błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn błąd pokazuje ten co zamiesciłem u góry zdjecie bo to stary sterownik jutro zakładam nowy bez błędów tylko zastanawaim sie co jescze musze skompletowac :mysli: własnie sprawdzałm pasy nie mam zadnych zapalników :mysli: :mysli: :mysli: czy jest mozliwosc ze nie mam ich czy ktos założył jakies inne pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Działdowa masz blisko - podjedz to skasuje błąd w starym sterowniku i będziesz miał po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00532 - Voltage Supply B+ - brak napięcia lub złe uziemienie

00595 Dane z wypadku zachowane

a pas wymieniłeś? chyba w twoim roczniku nie montowano poduszek bocznych wiec nie masz czujnika uderzenia bocznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro połączył sie ze sterownikiem to ma zasilanie . Błąd zasilania , oraz crash data to pewnie pozostałość po uderzeniu . Błąd zasilania może też zrobić się od zbyt rozładowanego akumulatora .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poduszek bocznych nie mam tak pasy wymieniałem stare tez nie miały zapalników chyba ze ktos w deuchland kombinował

Dzieki krzysaudi juz kupiłem sterownik gdy bym wiedzał to z toba bym sie ugadał :hi: no ale dobrze wiedziec na przyszłość

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nie podłączyłes sprawnego sterownika?? jeśli nie to nie dowiesz się co jeszcze boli układ. U mnie po wymianie sterownika dopiero pokazało błedy od pasów, także uruchom najpierw sterownik i wtedy daj znać co pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro mam wolne i jutro podłącze sterownik ale cos mi sie zdaje ze spiepszyłem sprawe a mianowicie sterownik nabyłem o tych samych numerach co ten stary z data crach a w sumie nie spprawdziłem jakie numery maja poduchy bo przeciez tez je ktos wymienił ale niewiadomo na jakie numery mam racje czy nie??? te numery poduch i sterownika musze byc takie same ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka to poduszka - można zamiast niej wsadzić rezystor 2,2 ohm - stary giełdowy trick . I też będzie sterownik widział jak poduszkę . Zakładaj sterownik i czytaj błędy - lub ciesz się pięknym widokiem licznika z wygaszoną kontrolką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli nie ma znaczenia np ze poduszki są z innymi numerami??? chyba :confused4:

Czyli jutro zakładam i zobacze co sie stanie chyba ze mi łeb poducha rozwali przy tym dłubaniu :kox: jak jutro tu nic nie napisze to znaczy ze poduchy działają a ja leze w szpitalu :naughty: :naughty: ale na poważnie poduszkę pasażera sprawdzałem przez tą zaslepke z boku schowka niby poducha jest ale jutro schowek odkrece i jeszcze tak sprawdzę aha no i taka jeszcze jedna sprawa da się tą zaslepke poduchy pasażera sciągnąć??? chce ją sciągnąć i zobaczeć czy wszystko gra bo moze naprawie wszystko a okaze sie ze i tak poducha nie wysstrzeli bo zaslepka jest czymc przykrecona:) i przy okazji zerknął bym na poduche od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komplikujesz sobie życie ?? Podpinasz sterownik - sprawdzasz vagiem błędy i koniec .

Ja bym nie wsadzał nowego sterownika , tylko bez wyjmowania sterownika skasował błąd crash i po kłopocie .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem po raz kolejny - z naprawą AIRBAG trzeba baaardzo uważać! Gwarancję na zadziałanie daje tylko i wyłącznie wymiana CAŁEGO układu na nowy. Wiecie, że jak poduszka upadanie z wysokości 50[cm] to już się nie nadaje do montażu, bo może nie zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno masz racje i tak sie powinno robic ale :confused4:

własnie wymieniłem sterownik na ten nowy i zero błędów :decayed: a kontrolka airbag jak swieciła tak dalej swieci :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: co to moze byc co mam sprawdzic ??? a moze poduszek nie ma tylko jakis badziew wstawiony? ale to chyba by cos sterownik pokazła chyba co?[br]Dopisany: 10 Luty 2012, 15:58_________________________________________________wiecie a moze sterownik który kupiłem miał pranie muzgu co???? jak to sprawdzić? jeśli odepne wtyczkę od poduszki np pasażera to powinien coś pokażać sterownik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy . Czy w liczniku nie było nic grzebane - typu zaślepiona kontrola albo cos takiego . Dodatkowo czy ze sterownikiem łączysz się ?? A nie mówiłem że trzeba zrobić twój stary sterownik .

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik wymieniałem ten który kupiłem miał poprostu wyjetą żarówke od airbag :) wiec ja włożyłem i teraz swieci druga sprawa ze sterownikiem sie łączy

audi.jpg

a jak wyjąć poduszke pasażera? od spodu po odkręceniu schowka??? musze ja całą zobaczeć bo od spodu jest cała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że nie widzi błędów . A ty jaki miałeś licznik - taki sam dokłądnie ?? VDO czy uknsi ?? Może tu lezy problem . Czy zakładałeś jakiś fis ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik jest ten sam vdo nawet sprzedawca zapewniał mi że ten sam numer bo naklejka na liczniku juz wytarta.

Pytanie mam takie czy jeżeli np odepne poduszke pasażera to powinno coś być sterowniku zapisane????? bo moze sterownik jest jakis walnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...