Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Przepustnica wysiadła?


JUZIU

Rekomendowane odpowiedzi

witam :hi: Panowie mam problem z obrotami silnika otóż nie zawsze ale często obroty nie spadają do 800 tylko trzymają sie na poziomie 1,5 tys dzieje się tak gdy zatrzymuje sie a po przegazowaniu obroty spadaja do 800. Chciałem zaadoptować przepustnice vagiem ale nie moge ponieważ wyskakuje error :( dzisiaj czyściłem ją ale nie ma poprawy. Czy to oznacza że przepustnica siadła? na vagu żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie i adaptacja, mi w ASO Seata chcieli zrobić za 150zł. Może ASO jest w stanie to zrobić. Jeśli nie to podmień od kogoś i zobaczysz czy będzie lepiej. Odłącz aku na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie z tymi przepustnicami jest ( na linke ) kiedys mialem rowniez takie same objawy, zmienilem przepustnice ( na sprawna ale uzywana ) i niestety nie dalo to zadnych rezultatów, nadal obroty trzymalo i po nawet delikatnym dotknieciu pedalu gazu obroty malaly. Dzialo sie to tylko kiedy mialem gasic samochod, ( studzilem ) tak jak by dostawal wiecej powietrza albo paliwa. Na obu przepustnicach nie moge zrobic adaptacji. Wymieniłem odme, czyscilem przepustnice, wymienilem pare starych wezykow poczynajac od listwy wtryskowej do N75. I objaw znikl.. Nadal nie moge zrobic adaptacji przepustnicy, ale nie martwie sie tym, bo obroty sa w normie i samochod poki co jezdzi bardzo dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze podjechać gdzieś żeby podpiąć kompa i sprawdzić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem nie ma zadnych błędów, dzisiaj jeszcze pokąbinuje z nią :naughty: a aku odpinałem i chciałem żeby sama sie zaadaptowała ale to tez nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zaswędziała d*pa bo miałem błąd przepustnicy.. wyczyściłem, założyłem..adaptacja bez vaga.. i c**j 1,5 tys obrotów trzyma, jak się depnie to zaczynają się huśtać od 1000 - 1200 :wallbash:

Se korwa naprawiłem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim adp miałem już padnięty nastawnik przepustnicy co skutkowało właśnie błędem podczas adaptacji. W pracy silnika na jałowym biegu nie zauważyłem nieprawidłowości.

Zmieniłem przepsutnice, ale czy było warto ?! :mysli:

Podłącz ponownie vag-a i adaptuj pomimo iż wywala błąd to za którymś razem powinno zaskoczyć. Ja stałem przy kompie wkurzony że nastawnik pada i "zawiesiłem się" klikając nastawy podstawowe/bloki danych na przemian aż o dziwo wskoczyło :)

Inna kwestia, szczelność dolotu, uszczelka pod przepływką i wiele innych? Jesli masz, ja mam takie papierowe dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie odłączyłem aku na jakieś 24 godz min :) ale ja nie pomoże do bo skutku może zaskoczy bede adaptował ja do skutku jak kolega wyżej radzi :good: nieszczelność była i juz jest naprawiona i po tej naprawie właśnie takie cuda z ta przepustnicą dzieją sie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klikalem w adaptacje z 30 razy, wchodzilem, wchodzilem w nastawy i tak caly czas ( bo przeczytalem ze u kogos za ktoryms razem pomoglo) niestety bez celowo, caly czas error. Rowniez zmienilem uszczelke od przepustnicy.. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem przepustnica była czyszczona :cool1: i już po problemie po odpieciu akumulatora na ponad 24 godz i ponownym podłączeniu jest idealnie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...