Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana uszczelki miski olejowej


mlodyy

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zamierzam wymienić uszczelkę misy olejowej jaki mniej więcej może być koszt uszczelki i wymiany może sie ktoś orientuje i czy przy wymianie mogę zalać ten sam olej czy muszę kupić nowy filtr i olej? Olej wymieniony był 2000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt uszczelki misy to koło 40 zł zależy od firmy i sklepu a olej to radze kupić już świeży pamiętaj że na tym się nie oszczędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz oszczędzić olej to dojezdzij te 8000 km i dopiero wymieniaj usczelkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie czeka wymiana uszczelki bo leje z niej jak sito.

Patrzyłem na inter-cars i tam najtańsza to 70 zeta a średnio 120.

Lekki szok jak za kawałek gumy - ona nawet płaska jest żadnych udziwnień.

Jutro dzwonię po sklepach - licze ze realne te 40 zeta będzie.

Ale mam pytanie - da się to zrobić nie ruszając silnika (do góry) lub zawieszenia (w dół) ??

Bo coś widzę że tam baaardzo licho jest z miejscem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też to czeka,myśle ,że dam rade sam to zrobić,wymieniał ktoś już sam tą uszczelkę,ile to roboty,są jakieś utrudnienia,w mojej 80tce podnosilem silnik lewarkiem i dalo rade wymienić,myśle że tutaj będzie podobnie,jak to jest z tą wymianą, i czy można uszczelke lekko nasmarowac sylikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czasami wadliwa jest uszczelka pomiędzy chłodnicą oleju (do której przykręca się filtr oleju) a blokiem silnika i na pierwszy rzut oka wydaje się że to ta od misy a do niej musisz podnieś silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Toma z forum kupicie Elringa za 50 parę złotych. Żeby zrobić porządnie to proponują opuścić sanki przedniego zwieszenia i wtedy się do niej dobrać. Jest bardzo dobry dostęp. Robiłem raz z podnoszeniem silnika i po tygodniu znowu leciało, potem robił mi to mechanik i po 2 tygodniach nadal leciało. Opuściłem sanki, wyczyściłem, odtłuściłem i 3 tygodnie spokoju, choć mam zerwaną śrubę w bloku od przykręcenia misy (pewnie mechanik pneumatem zerwał). Proponuję zmienić od razu odmę, koszt niewielki, w granicach 50 - 80zl, a spokój, bo stamtąd też lubi lecieć. Przy odkręceniu sanek i wymianie uszczelki zeszło mi się koło siedmiu godzin.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaliko44 po co zmieniac odme jesli jest ok,zbedny wydatek,[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2011, 20:38_________________________________________________terrorbps dokrecaj zwykłym kluczem recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić od razu odmę, bo jest ona wykonana z plastiku. Plastikowy wpust wchodzi w blok silnika. Przy odkręcaniu odmy okazało się, że jest ona krucha jak szkło (czas, temperatura i olej robi swoje), kawałki tego plastikowego wpustu wpadły do środka bloku. Po odkręceniu misy wypadły... pewnie nic by się nie stało, bo smok jest zabezpieczony siatką, ale nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyy pisze ze cieknie mu z uszczelki misy olejowej,a nie z odmy,gdyby ciekło mu z odmy to mysle ze by to zauwazył bo nie jest to trudne do zlokalizowania.Odma przewyzsza dwukrotnie cene uszczelki wiec nie widze powodu aby pchac sie w koszty skoro o odmie nie wspomniał ani słowem ze jest uszkodzona.pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 13 latach czy cieknie czy nie to warto ją zmienić. Koszt nie jest taki duży....Za uszczelkę płaciłem 50 zł a za odmę 66zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oryginał odme zapłaciłes 66 pln?[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2011, 22:43_________________________________________________Nie bedziemy sie tutaj sprzeczac bo Forum nie jest od tego,kazdy ma swój rozum i zrobi to co bedzie uwazał za stosowne. pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zamierzam wymienić uszczelkę misy olejowej jaki mniej więcej może być koszt uszczelki i wymiany może sie ktoś orientuje i czy przy wymianie mogę zalać ten sam olej czy muszę kupić nowy filtr i olej? Olej wymieniony był 2000km.

Witam odświerzę trochę bo temat mnie dotyczy, jak skończyła się ta historia i u kogo to robiłeś no i jaka cena jeśli wolno spytac może polecisz i mi ?, u mnie cieknie tylko z przodu nisko , więc albo uszczelka miski albo coś wyżej :kwasny: zmieniłem miesiac temu ponad z pół na pełny syntetyk przed chipem zaczeło kapac po uszczelnieniu pompy wtryskowej ,albo zbieg okolczności albo .. ,cała miska olejowa pod spodem mokra i kapie ale stan oleju jest max, no i nie obędzie się bez zdejmowania przodu przed konkretna diagnozą :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyy jak w poście chcesz wymienić uszczelkę pod misą , ale proponuję upewnić się czy wyciek jest faktycznie z pod miski, bo jak dodał koliko44 rura z odmy po latach eksploatacji mogła pęknąć przy bloku ,a lejący się olej (ułożenie miski,pęd wiatru) sprawiać mylne wrażenie uszkodzonej uszczelki. Tak miałem w mojej Audisi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u młodego ale u mnie rurę odmy wychodzącą od bloku silnika idąca do góry przez separator u siebie wymieniałem więc to wykluczam ,ale dodam że często tam na dole przy łączeniu tej rury odmy po latach pęka na łączeniu przy śrubie i z tam czesto cieknie, najgorzej że u mnie nie widac z którego miejsca cieknie bo przeszkadza chłodnica i reszta gratów które trzeba zdiąc zderzak lampy itp :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...