Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Jak odkręcić wentylator chłodnicy w silniku 2,5 TDI V6 ?


marooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Wczoraj zerwał mi się pasek klinowy ten dłuższy od alternatora do wspomagania itd. Zabrałem się za wymianę i utknąłem. :wallbash: Nie mogę odkręcić wentylatora chłodnicy. :kwasny: Kto to już robił i wie jak mam odkręcić będę wdzięczny za radę. ( bez sciągnięcia wentylatora nie zdejmę osłony paska klinowego)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ten samproblem, musze wymienić wiatrak bo mój się rozsypał i nie wiem jak do tego sie zabrać...

sam wiatrak montowany jest do visca chyba na 5 śrub, ale dojść do niego to sztuka, które śruby odkręcić żeby rozpiąc chłodnice???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie poszedlem do auta zeby sie upewnic, tam jest za wiatrakiem duza sruba rozmiar okolo 27 i druga okragla tylko nacieta z droch stron a nie szesciokat, dopasuj dwa plaskie klucze na jedna i druga a potem rozkreccie w przeciwnym kierunku do siebie, prosta robota, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ten samproblem, musze wymienić wiatrak bo mój się rozsypał i nie wiem jak do tego sie zabrać...

sam wiatrak montowany jest do visca chyba na 5 śrub, ale dojść do niego to sztuka, które śruby odkręcić żeby rozpiąc chłodnice???

Dość cieżko jest wymienić wiatrak , bez zdejmowania przodu.(zderzak, chlodnica... i pas...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz

wlasnie poszedlem do auta zeby sie upewnic, tam jest za wiatrakiem duza sruba rozmiar okolo 27 i druga okragla tylko nacieta z droch stron a nie szesciokat, dopasuj dwa plaskie klucze na jedna i druga a potem rozkreccie w przeciwnym kierunku do siebie, prosta robota, pozdrawiam

nie koniecznie czasmi te śruby są tak za..., że trzeba sporej siły, żeby odkręcić...ale nic na siłę,,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiatrak odkręcony, trzeba było użyć siły średniej wielkości młotka w celu ostukania śruby (która jest zabezpieczona pastą czy taśmą aby się nie wykręciła) Klucze nr 32 - 2 szt. i odkręcamy standardowo w lewą stronę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...