[B5 AVG] Ogrzewanie tylnej szyby a zakłócenia radia

lelus_DT

Witam

Własnie stałem sie posiadaczem "nowej" juz drugiej a4 i wystepuje w niej taki problem mianowicie gdy właczam ogrzewanie tylnej szyby w radiu slychac tylko szum gdy wyłącze ogrzewanie wszystko wraca do normy, jest to dziwne dla mnie bo we wczesniejszym modelu ten problem nie występował, co moze byc nie tak ? Wiem ze antena jest montowana w ogrzewaniu tylnej szyby moze jakies przebicie ? ogrzewania dziala poprawnie i radyjko tez pieknie gra wiec wzmacniacz antenowy jest dobry. Jak sprawdzic w ktorym miejscu jest cos nie tak ?

tylko ze ja nie mam taniego radia z marketu tylko Chorus'a albo Concert'a juz nie pamietam

chyba kolego sie mylisz bo ja mam wlozonego nowego pionnera 6000 i dalej to samo

tu jest problem ze wzmacniczem sygnalu antenowego, jest on polaczony z ogrzewaniem tylnej szyby, bo sciezki sa jednoczesnie antena, wzmacniacz znajduje sie w lewym tylnym slupku

Kolego. Czy masz podłączone sterowanie anteną - niebieski przewód - pod załączanie wzmacniacza antenowego? Jak kolega już wspomniał wzmacniacz jest podłączony razem z ogrzewaniem na lewym słupku tył - strona kierowcy. W wielu wersjach VW/AUDI potrzebne jest przejście do anteny separujące sygnał antenowy. Spytaj o to w najbliższej firmie montującej sprzęt Car Audio.

Dario

to gdzie jest wzmacniacz antenowy i ze ogrzewanie jest antena to ja bardzo dobrze wiem :) niebieski kabel jest podpiety raczej do wzmacniacza antenowego skoro radyjko odbiera bardzo dobrze :) kostki mam oryginalne i radio tez wiec wszystko pasuje do siebie idelanie, rozebralem slupek z tylu no i ten wzmacniacz jest, z jednej strony wchodzi do niego: antena, bialy kabelek (podejzewam ze jest to zasilanie do ogrzewania szyby) oraz wyjscie antenowe podlaczone do szyby a z drogiej strony sa dwa kabelki podlaczone tez do szyby, jeden czerwony drogi chyba bialy, z tego co czytalem to ktos tam pisal ze do szyby ma isc jeden kabelek to czemu mam dwa :D? i teraz rodzi sie pytanie jak sprawdzic czy to wzmacniacz jest uwalony czy tez radio ?

Dodam ze jak kupilem autko to pomiedzy radiem a ori kostkami mialem jakiegos gotowca tzn przejsciowke z iso w sumie na iso tylko ze byla tam taka puszczeczka :D ale po co wogole to ? wypailem to calkowicie bo niechodzily mi na tym tylne glosniki. moze to bylo cos ze by wyeliminowac te zaklocenia :D? dzis to wepne i sprawdze co sie dzieje.

mam podobny problem z tym jak wlacze ogrzewanie tylej szyby jest duzo gorszy odbior radia i zaklocenia w odbiorze cb radia, idzie jakos temu zapobiec? mam radio concert II

Cześć. U mnie też jest ten sam problem z szumiącym radiem gdy odpalam ogrzewanie tylnej szyby znalazł ktoś skuteczne lekarstwo na to może kolega sycuu rozwinie trochę bardziej swoją myśl ? Pozdrawiam