Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Wymiana rozrządu w ASO Danelczyk w Lublinie


grzegorzxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie mam 95 tys km przebiegu silnik to 1,9 tdi BRB rok 2007 i byłem w ASO dowiedzieć się kiedy robić rozrząd i powiedzieli mi, że najwyższy czas już na to mimo tego co podaje instrukcja na 120000 każą zrobić to prawie że już dowiedziałem się ile taka usługa kosztuje u nich to powiedzieli że mają promocję i koszt roboty to 450 zł plus części części to 540 rozrząd 200 pompa wody 100 pasek osprzętu jakiś jeszcze napinacz i rolka do osprzętu to razem też coś ok 450 ale ten napinacz i rolka to jak będzie trzeba jak nie to nie. Uważam że cena jest dość normalna jak na ASO i tu moje pytanie czy warto robić to u Danelczyka czy szukać gdzie indziej w sumie serwis to raczej powinni się znać. Ale proszę o Wasze opinie co robić i gdzie ewentualnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależ ci na historii serwisowej to warto wymienić rozrząd w ASO masz wtedy na to gwarancję itp.

Cena myslę spoko, aczkolwiek gdybyś wymieniał to w jakimś warsztacie byłoby taniej za części no i robotę ale bez wpisu w książkę niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to ja bym się nie zastanawiał. Nie wiem czy dużo taniej będzie w innych serwisach. Poza tym bezpieczniej egzekwować swoje prawa jak coś będzie nie tak w ASO niż od Pana Henia bez faktury.

PS byłem dzisiaj u nich i widziałem że mają fajne promocje na wiele usług i części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tymi rolkami, nie spotkałem się z tym żeby zostawiali stare....:eusathink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ta kase, warto zrobic w ASO. poza ASO wyjdzie 200 taniej. ale bez wpisu do ksiazki, przy sprzedazy zaprocentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje . Ja rowniez bede niedlugo przybierac sie do wymiany rozrzadu auta. I tak sie wlasnie zastanawialem nad aso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał wpis o wymianie rozrządu w ASO to będzie to wiarygodne . Jak powiesz komuś że wymieniłeś rozrząd samemu to mało kto w to uwierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy sprzedazy zaprocentuje

Niby czym?

Książki serwisowe są nagminnie fałszowane w DE. W polskich komisach to niemal standard niestety. Jaki dobry mechanik będzie pracował w ASO za 1500zl ? Poza tym spróbuj wygrać w sadze z ASO jak coś padnie. Jak auto nie ma już gwarancji, nie opłaca się moim zdaniem przepłacać za wątpliwą jakość(tylko z reklam). Tych dwustu złotych różnicy nigdy nie odzyskasz.

Ale cena faktycznie OK, jak na przyjemniaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma książka do historii serwisowej ? Wybacz ale rozrząd w ASO jest chyba jedną z bardziej opanowanych operacji mechanicznych. Przy serwisach do przebiegu 150 tyś to właśnie oni go po raz pierwszy wymieniają. Przypuszczam, że i ty również jeździsz samochodem w którym ASO go zmieniało.

Druga sprawa co rozumiesz przez dobrego mechanika ? Tzw śrubokręt zza rogu co zrobi to samo za połowę w/w kwoty ? Na narzędziach z OBI oraz z piratem VCDSa czy innego VAG-COM'a ??

Prawda jest taka, że dobry mechanik z reguły jest cenowo zbliżony do usług ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwalajcie tak ASO, kolega odkupił firmowe auto, którym jeżdził, przy 90k robili rozrząd. Teraz miało 180, ściągamy obudowy a oni nawet farby nie zmyli, ba oznaczenia były w takim miejscu jak zatrzymał sie silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy sprzedazy zaprocentuje

Niby czym?

Książki serwisowe są nagminnie fałszowane w DE. W polskich komisach to niemal standard niestety. Jaki dobry mechanik będzie pracował w ASO za 1500zl ? Poza tym spróbuj wygrać w sadze z ASO jak coś padnie. Jak auto nie ma już gwarancji, nie opłaca się moim zdaniem przepłacać za wątpliwą jakość(tylko z reklam). Tych dwustu złotych różnicy nigdy nie odzyskasz.

Ale cena faktycznie OK, jak na przyjemniaczków.

przeciez nie chodzi stricte o wpis do ksiazki, tylko do bazy serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bazy wpiszą a czy zmienią to inna sprawa,oleju nagminnie też nie zmieniają,z filtrami podobnie,w ASO to teraz strach coś robić,chyba że ktoś ma znajomego mechanika w ASO to się przyłoży,u mnie rozrząd jak dałem do zrobienia to 2 dni auta nie miałem i miało być wszystko porobione z pełnym przeglądem,potem sprawdzałem w garażu to filtr pyłkowy i powietrza były stare.Teraz tylko u zaufanego mechanika robię i zawsze jestem przy zmianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiac w ASO masz na czesci(jesli sami zakładaja swoje) i na robotę 2 lata gwarancji... miód malina...ale jak znam życie to i tak cos wymylsla ze były problemy przy demontazu czegos...i dolicza pare ziarek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z partaczami w ASO i celowym unikaniem wymiany filtrów potwierdzam. Miałem podobny przypadek w Skodzie teściowej. Na checkliście odznaczone filtr kabinowy i czyszczenie podszybia.

Nie wymienili ani filtra (jest pod schowkiem pasażera od środka pojazdu) a podszybie tak samo jak przed serwisem zawalone starymi zgniłymi liśćmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w Skodzie Twojej teściowej nie wymienili filtra to powinniśmy to przyjąć jako regułę? To co powiesz na to że za każdym razem jak byłem w ASO u Danelczyka (serwis gwarancyjny) to wymieniali mi filtry te które miały być do wymiany ? :).

A autor wątku pytał czy 1000 zł za kompletny rozrząd z wymianą w ASO to dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na serwis to przyzwoita cena , ale z tymi oryginalnymi częściami u Danielczyka to nie był bym taki pewny bo jak czegoś nie maja na miejscu i czas dostawy takiej części przekracza 3 dni co sie często zdarza to podkopują w IC , i to już na pewno nie sa oryginalne części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem aso ,ale w poprzednim aucie notabene Fiat Brava ,rozrząd i przeglady w aso ,reszte robiłem sam ,ale miałem rachunki na części ,sprzedałem drożej i bez problemu ,a gdy tak jak w Toruniu moge mechanikowi patrzec na ręce wybieram aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien , że chcesz oddać auto do tego ASO ? :naughty: Znam ludzi , którzy jeździli z Lublina do Krakowa , aby serwisować auto :dancing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...