Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pilna potrzeba rozpiska pinów w kostkach


sasza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :-)

Mam pytanko, posiada może ktoś z tu obecnych taki programik jak etka ?

Potrzebuje jednego schemaciku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tam takie coś jest. Potrzebuje dwóch schematów a mianowicie kostek tych którymi łączymy wiązkę z komory silnika z wnętrzem pojazdu. Tam jest ich 4, biała, zółta, pomarańczowa i czarna.

I potrzebuje rozpiske do 1.9 Tdi 110ps AFN 2000r polift i do 2.5 Tdi nie wiem jakie oznaczenie ale też 2000r i polift.

Dzięki z góry za pomoc :)

O te chodzi: http://www.google.pl/imgres?q=kostki+ecu+a4+b5&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1280&bih=828&tbm=isch&tbnid=h9HNrjJCVVAsbM:&imgrefurl=http://angliki.info/f26/audi-a4-b5-montaz-klimatronika-2117.html&docid=hdNeFo25cqcl2M&imgurl=http://img651.imageshack.us/img651/5863/p1010080y.jpg&w=1600&h=1200&ei=4XhaT-vLLYnntQbX-ICdDA&zoom=1&iact=hc&vpx=429&vpy=164&dur=2802&hovh=147&hovw=212&tx=146&ty=102&sig=109665097822438496706&page=1&tbnh=147&tbnw=212&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:1,s:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, rozpiske pinów. No właśnie nie wiedziałem gdzie tego szukać. A elsy nie posiadasz czasem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no to jestem w kropce. Ktoś może z forum ma elsę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak robisz przebudowę z 2,5 na 1,9 to bym pomógł ale nie wiem czy jest tak samo bo ja robiłem z 2,5 na 1,9 ale 115 PD

i tak, kostka biała jest od pedału gazu i czujników na pedałach i jest tak sama , kostki brązowa i czarna to przewody od czujników oleju temp i innych sygnałów jak obrotomierz.

Kostka czerwona to zasialnie ECU i rozrusznik i w niej może Ci brakować jakiegoś czerwonego przewodu a w pomoarańczowej wszystko jest tak samo tylko ten grubszy przewód czarwony musisz przełożyć w inny pin żeby się pokrywały przewody bo inaczej nie będzie maił komputera zasilania, jest wtedy brak możliwości odpalenia silnika i diagnozy przez OBD.

Jak coś to jeszcze sprawdze dokładnie rozpiskę i napiszę we wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zasilanie już ogarneliśmy, tylko jeszcze męczymy obrotomierz i czujnik ciśnienia oleju bo coś trybić nie chce. ;/

Poza tym wszystko już śmiga. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak opisane.

Pomarańczowa kostka przepiąć pin4 na pin 1 (czerwony gruby 12V stały)

Czarna kostka pin6 (niebieski/biały- temp oleju)

Brązowa kostka pin2 (żółty/brązowy - do licznika zielona kostka pin14)

pin9 (fioletowy - do licznika zielona kostka pin15) tego fioletowego jak nie będziesz miał to na silniku jest błąd że jest crash wypadek bo nie widzi sensora poduszek.

Biała kostka - czerwony gruby ma być do stałego plusa 12V we wiązce.

Tak mam ale to opis tak na szybko i do 115 kucy więc może się nieco kolorystyka nie zgadzać u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze męczymy obrotomierz i czujnik ciśnienia oleju bo coś trybić nie chce. ;/

z obrotomierzem może być kwestia kodowania licznika kanały 60 61 62 sprawdź jakie masz kodowanie i ew. ustaw na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tak kolego sasza, ogarnięty temat czy coś tak jeszcze trzeba poprawić bo nie fuka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko za***prza już z rok :) wystarczyło zmienić kodowanie, bo 2,5tdi było po canie. A ogólnie w kostkach wystarczy przepiąć stałe zasilanie i wsio:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...