Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świece żarowe


vojtek0903

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie chciałbym wymienić świece żarowe bo dwa są spalone, macie może jakieś zdjęcie po wyjęciu pokrywy, bo podobno są pod pokrywą. Co mi będzie potrzebne do wymiany i jakie świece polecacie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie chciałbym wymienić świece żarowe bo dwa są spalone, macie może jakieś zdjęcie po wyjęciu pokrywy, bo podobno są pod pokrywą. Co mi będzie potrzebne do wymiany i jakie świece polecacie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Ale jak tego nigdy nie robiles i nawet nie wiesz gdzie one sa, to lepiej podjedz do jakiegos kumatego mechanika. Czesto jest problem z wykreceniem swiec, a i ich przykrecenie trzeba potraktowac odpowiednia sila. Pokrywe tez trzeba wiedziec jak odkrecic i przykrecic (kolejnosc).

Taka moja rada, a Ty zrobisz jak uwazasz.

PS. I skad wiesz ze 2 swiece sa spalone, o tej porze roku...

No i zastanow sie moze jeszcze dokladnie jaki masz silnik...

Bo jesli napewno BLB, to wedlug ETKA, powinny byc BERU.

Swieca Beru GE 101 numer: 0 100 266 009

Albo, NGK YE14 lub D-POWER48. Tak jak napisal kolega devastation ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, silnik to na pewno BLB. A świece to sprawdzałem komputerem, 2 i 4 nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rade samemu wymienic jest prosto odkrecisz pokrywe i bedzie je widac mozesz napisac jak kompem sprawdziles bledy czy jakis test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam świeczki są na kluczyk 8, taki z głębokim gniazdem, jak kupisz nowe świece będziesz wiedział jaki klucz użyć. Wymiana nie jest skomplikowana, tylko pamiętaj przykręcaj nowe z dużym wyczuciem, z odkręceniem jeżeli ktoś je wcześniej dobrze założył nie będzie żadnego problemu, nie ciągnij na siłę bo jak urwiesz świecę to będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...