Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz paska rozrządu - co ile km wymiana ?


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Przymierzam sie do wymiany rozrzadu w moim 1.6 ADP i zastanawiam sie czy wymieniać napinacz, nie mowie tu o rolce tyko o napinaczu takim jakby teleskopie ===> NAPINACZ PASKA ROZRZĄDU A4 B5 A6 GOLF IV 1.6 2.0 (2423478826) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ci ile tys km powinno sie go wymienac ??

Ostatnio jak robiłem rozrzad to na moje oko był ok ale nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa też nie wchodzi w ADP w skład rozrządu ale żeby ją wymienić musisz rozebrać rozrząd a jeśli rozrząd to zdejmowanie przodu i robocizna około 300 pln dlatego lepiej przy rozrządzie wymieniać wszystko.Komplet rozrządu z pompą dałem inter-carsie 384 pln do tego mały pasek napędu pompy 20pln ogólnie są 3 paski wielorowkowe które też musisz oglądnąć i ewentualnie wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobry i kumaty mechanik, to wymieni rozrząd bez ściągania przodu. A co do napinacza, to z reguły co drugą wymianę paska i rolek. Gdy rozbierzesz rozrząd to sprawdzasz, czy napinacz ma jeszcze możliwość regulowania naciągu. Bo jeśli jest już wyciagnięty na maxa, to niestety trzeba go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sciagągałem przodu do wymiany rozrzadu...

Pompe wody tez mam osobno a nie na rozrzadzie. Na rozrzadzie to mam napicacz, kolo walka, posredzie i walu.

Najwyzej jak rozbiore to bede sie wtedy martwil gdzie kupic napinacz ...

Dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...