Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wewnętrzne klamki nie działają


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasy rozbierałem ze znajomym drzwi na cześci pierwsze w celu wygłuszenia, czyli była demontowana rama i zamki drzwi od blachy. Po złozeniu wszystkiego do kupy wszystko działało, po jakis 2-3 dniach cos strzeliło i przestała działać klamka wewnętrzna drzwi kierowcy, po zdemontowaniu boczka wszystko wydaje sie być podpiete, sciegno jest zaczepione do klamki tak samo do zamka drzwi.

Dzisiaj to samo zrobiło sie w drzwiach pasażera:wallbash:

Miał ktos taki przypadek??

Z zewnatrz wszystko ok, centralny normalnie zamyka:whistling: problem jest tylko otworzyć drzwi od środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "ścięgno" tylko "cięgno"...

A sprawdzałeś czy działa bolec zamka tam gdzie podpięte jest cięgno :question: może coś źle poskładaliście i coś walnęło w zamkach :question:

---------- Post dopisany at 06:35 ---------- Poprzedni post napisany at 06:33 ----------

Może wygiął się jakiś zaczep i cięgno nie jest odpowiednio "naciągnięte"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze to cos na zamku sie zrobiło na połaczeniu z wewnętrzna klamką, dlatego pytanie bardziej kieruje do tych co rozbierali te drzwi, moze poprostu o czymś zapomniałem przy składaniu o jakims zabezpieczeniu:kwasny:

Ewentualnie źle ułożyłem cięgno do klamki:eusathink: ale w sumie dużo mozłiwosci to tam nie ma bo jest krótkie

---------- Post dopisany at 10:04 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

Mam skad zdemontować te zamki na podmiane, ale jak znowu zrobie tak jak u siebie to nic z tego nie będzie:facepalm:

---------- Post dopisany at 17:11 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

Nikt nie miał takiego przypadku??

Wrzucam screeny z etki

ten element jest dosć drogi w ASO bo za szt 500zł sobie życzą:facepalm:

th_zamek.jpg

th_zamekh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak rozbierałem drzwi u siebie to zle zamocowałem haczyk który wyskoczył w uchwytu i to było powodem u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale haczyk na klamce czy na zamku:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamce u mnie wyskoczył z tego oczka

To wtedy klamka od środka jest luźna i odstaje. A tutaj jest taki problem że wszystko chodzi normalnie a się nie otwiera :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany doszliście do tego?

Zrobiło mi sie to samo w drzwiach pasażera, czyli:

- centralny działa

- kluczyk działa

- klamka zewnętrzna działa

- klamka wewnetrzna działa połowicznie, tzn. pociągnięcie klamki powoduje np. podniesienie bolca do blokowania (tego u góry), ale nie odblokowuje zamka i nie otwera drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie linka klinowała sie na takim białym plastiku zamontowanym do ramy drzwi na spinki, wywaliłem ten plastik i po sprawie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie linka klinowała sie na takim białym plastiku zamontowanym do ramy drzwi na spinki, wywaliłem ten plastik i po sprawie:wink:

A nie pamietasz czy miałeś identyczny objaw, tzn. klamka podnosiła rygiel, ale nie otwierała drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwieranie klamki nic nie robiło, tak jak by w ogóle linka była odpięta, rygiel w pozycji otwartej, bo centralny mi nie zamyka auta podczas jazdy, wiec nawet niewiem czy sie podnosił po szarpnieciu za klamke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie wyglada inaczej chyba. Jak ciagne klamke, to mam taki efekt jak w tylnych drzwiach z blokada dla dzieci, czyli klamka ma opor, ale jej pociagniecie nie otwiera drzwi. Wydaje mi sie, ze problem lezy w samym zamku.

Wysłane z mojego GT-I9070P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź prowadzenie tej linki bo moze też zrobił gdzieś klin i nie wystarczająco ciągnie:wink: na pierwszy rzut oka to wszystko wyglada że działa poprawnie, ale do pewnego momentu, ja 3 razy tam zaglądałem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie było podobnie wszystko bylo na swoim miejscu, haczyki cięgna tam gdzie powinny być, a okazało się że linka w pancerzyku strzeliła i po pociągnięciu wypadła po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiło sie prawie samo.

W koncu wyciągnąłem zamek z drzwi i okazało się, że "na sucho" wszystko działa. Włożyłem z powrotem i gra. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...