Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik głośno pracuje-co może być przyczyną?


barhaj89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od początku. Kupiłem w kwietniu autko 1.8ADR. Po tygodniu uzytkowania wymienilem olej + filterek mobil 10W40. Po kilku dniach zaczął delikatnie odzywać się łańcuch i napinacz. Po jakiś 4000 tyś km juz było głooosno! Wiem ze to bolaczka tych silników wiec zabralem sie do roboty. Wymienilem napinacz i łańcuch olej i filtr. Cisza ! Pokonałem 300 km i zaczął pukać jak wcześniej. Zwaliłem miskę wymieniłem pompe oleju rozebrałem podstawe filtra oleju w celu wyczyszczenia zaworka jednokierunkowego ktory sie tam znajduje. Efekt koncowy niestety kiepski. Na zimnym po odpaleniu klekocze przez ok 1-3 sek nastepnie po rozgrzaniu sie do 80 stopni (olej) klekocze na wolnych obrotach po przekroczeniu 1200obr cisza. Jest jeszcze jakis inny zawor przelewowy w tym silniku lub ma ktos jakis pomysl na rozwiazanie mojego denerwujacego problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Kolego, jakiego typu klekotanie słychać z Twojego silnika, ale nasuwa mi się, że skoro klekocze kilka sekund po odpaleniu a później znowu jak się zagrzeje (rzadszy olej), to wyglada to na popychacze hydrauliczne zaworów w głowicy. Nie są drogie, ale niestety w ADR jest ich aż 20 szt!!! :shock3: Wcześniej nie klekotało, bo miałeś pewnie zalany w silniku gęstszy olej 15W40. Jednak zanim weźmiesz się za wymianę popychaczy, sprawdź ciśnienie oleju (w zasadzie ja bym od tego zaczął, ale domu raczej tego nie zrobisz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klekotanie ewidentnie napinacza. Ciśnienie na wolnych obrotach ok. 1.7 bara troche mało więc stawiam na panewki niestety :(

Po dodaniu gazu ciśnienie wzrasta powyzej 2barów jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym oleju i wolnych obrotach powinieneś mieć około 2.5 bar.

Napinacz masz nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz nowy oryginał. Na zimny ciśnienie jest ok 2.5 bar natomiast kiedy temp. oleju osiągnie ponad 80 stopni ciśnienie spada i klekocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciśnienie spitala Ci panewkami :kwasny: nic innego chyba nie zostaje. Jakim olejem go zalewasz? Może olej 10w60 Valvoline by utrzymał wyższe ciśnienie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo castrol 10w 40 mój adr tpobierał olej i też czasami rzęziło wymieniłem na castrola i jest lepiej spadło też zurzycie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...