Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parująca przednia szyba


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

2 tygodnie temu wymieniałem filtr kabionowy, ozonowanie i nabijanie klimy.

Jak wyłączę klimę tj. ECON ON to szyby momentalnie zaczynają mi parować nawet jak na dworze jest 20*C.. Czuć, że to powietrze jest jakieś wilgotne jak klima jest wyłączona i śmierdzi (chociaż robiłem ozonowanie).

Gdzie może się gromadzić ta wilgoć, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy. Jak klima jest włączona to z nawiewów leci orzeźwiająca bryza i szyby oczywiście nie parują :grin:

Jeszcze jedna sprawa. Wieczorem przy włączonej klimie paruje mi szyba, ale od zewnętrznej strony tam gdzie są nawiewy powietrza na szybę przednią :facepalm: Czy to przez różnicę temperatur, czy co? Muszę używać wycieraczek w nocy nawet jak nie pada deszcz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem przy włączonej klimie paruje mi szyba, ale od zewnętrznej strony tam gdzie są nawiewy powietrza na szybę przednią :facepalm: Czy to przez różnicę temperatur, czy co? Muszę używać wycieraczek w nocy nawet jak nie pada deszcz :decayed:

Też mam ten problem, i też chciałbym znaleźć odpowiedź na tę dolegliwość.

PS. W zasadzie to nie parowanie a osiadanie wilgoci chyba :) Ale czemu tak się dzieje ? Czyściłem szybę tak z jednej jak i z drugiej strony, ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to samo ale zniwelowałem to jak zmniejszałem różnicę temperatur wew. i na zewnątrz po wyłączaniu klimy :wink: spróbujcie tego - nie zaszkodzi a może pomoże :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to samo ale zniwelowałem to jak zmniejszałem różnicę temperatur wew. i na zewnątrz po wyłączaniu klimy :wink: spróbujcie tego - nie zaszkodzi a może pomoże :decayed:

To wtedy jest jeszcze gorzej, bo paruje mi szyba od wewnątrz dlatego muszę jeździć z klimą 24/7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tylko, że w B7. Wymieniony osuszacz, napełniony układ, wymieniony dławik, wymieniony filtr kabinowy, udrożniona rurka od parownika a wystarczy lekki deszcz i klima na AUTO i nic nie widać bo tak paruje. Wystarczy, że chwilę pozostawi się by szyba przeschła, nawiewy na nogi i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy wyłączonej klimie, szybko zaparowują szyby wewnątrz, to po prostu jest mokra tapicerka. A najprędzej wykładziny pod fotelami. I nieważne, że przepchany był odpływ klimy. A co z odpływami wody pod szybą od strony silnika? Tak samo woda może się przedostawać do środka przez gumę od linki otwierania maski i jeszcze parę innych miejsc się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy wyłączonej klimie, szybko zaparowują szyby wewnątrz, to po prostu jest mokra tapicerka. A najprędzej wykładziny pod fotelami. I nieważne, że przepchany był odpływ klimy. A co z odpływami wody pod szybą od strony silnika? Tak samo woda może się przedostawać do środka przez gumę od linki otwierania maski i jeszcze parę innych miejsc się znajdzie.

W samochodzie sucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pozostaje kupić filtr kabinowy z węglem - żeby wyłapywał wilgoć. Wczoraj jechałem w czasie deszczu i przy wyłączonej klimie, szyby zaczęly zaparowywać a filtr mam nowy i w środku też sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Wieczorem przy włączonej klimie paruje mi szyba, ale od zewnętrznej strony tam gdzie są nawiewy powietrza na szybę przednią :facepalm: Czy to przez różnicę temperatur, czy co? Muszę używać wycieraczek w nocy nawet jak nie pada deszcz :decayed:

Mam ten sam problem w EXEO, wtedy po prostu ustawiam klimatyzację aby nie dmuchała na przednią szybę tylko na nogi i środkowe kratki, ten sam problem miałem w civicu UFO i tak samo sobie radziłem, dzieje się to przez różnicę temperatur (wyciągnij bardzo zimne piwko z lodówki i postaw w ciepłym pokoju) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na parującą szybę o srodka najlepsze lekarstwo to porządne jej umycie ):

Od środka oczywiście ):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na parującą szybę o srodka najlepsze lekarstwo to porządne jej umycie ):

Od środka oczywiście ):

Gdyby to było takie proste i oczywiste :) U mnie w samochodzie sucho, wszystko niby wymienione, wymyte, wyczyszczone a i tak potrafi zaparować.

Zastanawiam się czy jakieś grzyby lub drobnoustroje nie są tego przyczyną. Wskazywałby na to sporadyczny "zapach" po postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.sprawa jest dziwna. u mnie tak samo wszystko suche, a na econ paruje jak sk... powietrze śmierdzi wilgocią. Różnica temp? ok miałem punto 5 lat. tam nie było klimy czyli tylko econ. i szyby nigdy nie parowały a wręcz można użyć tego powietrza do odparowywania... martwię się co będzie w zimie czy na jesieni..... pozdro

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo kupuje AutoGlym Car Glass Polish i do tego Anti-Fog od RainX, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...