Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe wspomaganie


mtarnas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżym posiadaczem Audi A4 B8 i zauważyłem, że bardzo ciężko chodzi kierownica, nie wiem czy coś jest nie tak, czy po prostu "ten typ tak ma". Wcześniej jeździłem Audi A3 8P i kierownica chodziła leciutko, mogłem obracać jednym palcem w miejscu. Jest to dość uciążliwe, szczególnie przy manewrowaniu na parkingu... Zwracam się do innych użytkowników B8 czy to normalne? Jeśli nie, to gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, że auto z 2008 roku nie posiada servotronicka? A3 było z 2004 roku i kierownica chodziła naprawdę lekko. Czy można jakoś (np. VCDS-em) ustawić czułość wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B6 tez był servotronic :wink: wszystko zalezy jakie jest wyposazenie w aucie .

VCDS nic nie wyregulujesz zadnej czułosci .....bo jak ? przeciez wspomaganie nie ma zadnego sterownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to ponieważ auto posiada całkiem niezłe wyposażenie, gdzie w takim razie możemy sprawdzić jakie mamy wyposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to ponieważ auto posiada całkiem niezłe wyposażenie, gdzie w takim razie możemy sprawdzić jakie mamy wyposażenie?

Wyposazenie sprawdzisz po kodach PR w ksiazce serwisowej na pierwszej stronie .

Kody wyposażenia ť Audi Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te kody i znalazłem następujący wpis: 1N1 = Elektryczno-hydraul. wspomaganie ukladu kierown.

Czy to oznacza, że posiadam servotronick ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję nr. części a konkretniej, przewodu wspomagania do mojego audi. Cieknie od jakiegoś czasu i zrobił się poważny problem. W serwisie nie udostępniają takiej informacji a po wymontowaniu starego przewodu nigdzie nie widać nr. Chodzi mi o nr 8E0 i dalej.Przewód zasilający pompę wspomagania. Model audi to 1.8T quattro avant 2004r 163ps silnik model BFB. Ewentualnie kupię taki przewód o ile ktoś posiada na sprzedaż. Sry że tak nie w temacie ale ciężko się połapać na tym forum. Musze mieć jakieś konto VIP aby zakładać nowy temat czy jak ? xdd Pozdrawiam

Kolego pierwsze sie przywitaj w DZIALE NEWBIE :wink: i poczytaj REGULAMIN .

Wtedy bedzie miał dostep do innych Działow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym posiadaczem Audi A4 B8 i zauważyłem, że bardzo ciężko chodzi kierownica, nie wiem czy coś jest nie tak, czy po prostu "ten typ tak ma". Wcześniej jeździłem Audi A3 8P i kierownica chodziła leciutko, mogłem obracać jednym palcem w miejscu. Jest to dość uciążliwe, szczególnie przy manewrowaniu na parkingu... Zwracam się do innych użytkowników B8 czy to normalne? Jeśli nie, to gdzie szukać przyczyny?

Mam ten sam problem. Byłem z tym w serwisie,stwierdzili że faktycznie ciężko chodzi wymienili płyn i nic nie pomogło. Mechanik z warsztatu powiedział że pompy siadają w tych modelach i trzeba się liczyć z jej wymianą.Słychać też u mnie lekkie wycie tej pompy jak się lekko przygazuje, Poradziłeś sobie z tą przypadłością?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Byłem z tym w serwisie,stwierdzili że faktycznie ciężko chodzi wymienili płyn i nic nie pomogło. Mechanik z warsztatu powiedział że pompy siadają w tych modelach i trzeba się liczyć z jej wymianą.Słychać też u mnie lekkie wycie tej pompy jak się lekko przygazuje, Poradziłeś sobie z tą przypadłością?

Pozdrawiam

Niestety w dalszym ciągu nic nie wymyśliłem, o jakiej pompie mówisz? Nie słyszę wycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy za ile kupisz graty i czy twoj MCE 09 obsługuje servotronic :wink:

Ja mysle ze gdzies 1000-1200 PLN

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem

dopiero co kupilem auto i wydaje mi sie że wspomaganie mogłoby działać trochę lepiej(dodam że nic nie puka nie stuka, tylko cięzka chodzi)

jezeli poradziliscie sobie z tym problemem dajcie znać

zabiorę się za to dopiero za 2-3 tygodnie , bo wyjeżdżam

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się poradzić czy ciężko działające wspomaganie jest oznaką kończenia pompy wspomagania? Ostatnio znalazłem cos takiego jak Filtr hydrauliczny układu kierowniczego - czy występuje on we wszystkich modelach B8? Może on się do tego przyczynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie u kolegi wymieniali pompe od wspomagania (kierownica ciezko chodziła) , po wymianie jest znaczna poprawa .

Nie mial servotronika u siebie :wink:

A ten filtr to gdzie jest ? gdzie go znalazłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akita a od początku jak masz to auto Ci ciężko kierownica chodzi?

może podłącz vaga, bo ktoś poprzedni bawił się w adaptacjach kierownicy i ustawił na sztywny sport mode :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...