Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz paska alternatora


wasill20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1,5 roku temu wymieniłem napinacz. Od początku cały czas drgał, aż w końcu padł. Czy napinacz powinien drgać? Z tego co czytałe to raczej nie. W moim silniku jest alternator bez sprzęgiełka. Czy wszystkie silniki, które mają tego typu rozwiązanie (alternator bez sprzęgiełka) mają ten problem? Czy może napinacz musi być ori? Nie jest chyba normalne, że co 2 lata trzeba wymieniać napinacz. A może coś jest z alternatorem? Co robić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinien drgac.moze któres koło masz walniete albo sam napinacz.ja miałem skrzywiony napinacz i pasek mi spadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolego w moim a4 alternator bez sprzegielka pol roku temu wymienilem nappinacz na skf i dalej drga na wolnych obrotach,wiec to chyba norma

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 18:23 ----------

mozna jeszcze zastosowac krotszy pasek ale wyeliminowc sie tego nie da chyba ze sprzegielko zamontujesz na altku ale koszt 250zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy egzemplarzach A4 np 1Z nie występowało sprzęgiełko alternatora. Drgać nie powinno nic bo u mnie nie drga. Podobno zakłada się na alternator sprzęgiełko i pasuje chyba od superb skody i wszystko ucicha ale jak jest do końca to nie wiem. Sam nei zakładam bo po co jak wszystko śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega też tak miał ,założył wkońcu sprzęgiełko i skończyła się zabawa z napinaczem ,u niego jeszcze napinacz wydawał dziwny dzwięk , podmienialiśmy alternatory ,bo ja mam ze sprzęgiełkiem i odrazu było wiadomo ,ze lepiej dołożyć sprzęgiełko niż kupywać kolejny napinacz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się lepiej kup napinacz i sprzęgiełko bo może masz bicie na którymś z kół i dlatego drga a sprzęgiełko wyelyminuje drgania i będziesz miał z głowy. My nie mamy sprzęgiełka bo dopiero później zaczeły wychodzić kwiatki i poprawili to i w nowszych wszystkich zakładali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem problem z drganiem paska i skakaniem napinacza. Dopiero pomoglo jak wymienilem trzy razy pasek alternatora.Kupowalem gates krotszy i dalej skakalo. Dopiero kpilem pasek continental i jak reka odjal.. Kup taki pasek i zobaczysz jak sie zmieni chod silnika... tylko nie pamietam juz numerow tego paska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy a co ma pasek do skakania napinacza ? nie równo rozciągnięty? nowy? :P Raczej napinacz masz uszkodzony od tego ciągłego wyginania go żeby zdjąć pasek i już się zaciera i staje w miejscu jak go odpuścisz i dlatego nie skacze. Obstawiam że wygnie go niebawem i tak będzie do wymiany. Jak osprzęt jest dobry to i na rajstopie nie będzie skakać napinacz. Ale nie chcę źle wróżyć ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nowy napinacz (INA) i jest lepiej, dużo lepiej. Są jeszcze delikatne drgania na wolnych obrotach, ale naprawdę delikatne. Tak się zastanawiam teraz nad tym sprzęgiełkiem, czy do mego alternatora (silnik 1Z) podejdzie, bo szkoda trochę wywalać kasę jak nie będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, od czego pasuje te sprzęgiełko i czy samemu można je zamontować, czy trzeba mieć specjale klucze?

Do sprzęgiełka jest specjalna nasadka

KLUCZ KOŁA PASOWEGO ALTERNATORA BOSCH VW VALEO TDI (2532948329) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za OT ale : można na zime zatrzymać ten wiatrak ,żeby nie chłodził ? nic sie nie stanie jak go zwiąże opaską ? i bede całą zime tak jeździł ?

:grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiazac wentylator? :) a po co ? chyba ze termostat masz niesprawny ale wiazac go??????????????????? lepiej juz karton w chlodnice i juz

---------- Post dopisany at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ----------

mialem mozliwosc i zamontowalem to sprzegielko zalozylem INA numeru nie znam ale jak znajde to dam znac.

napinacz stoi jak wryty moze sie zdzdiwil i az stanął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wywalic to ustroistwo i zamontowac normalny wentylator jak z b4 bo ten patent mi sie nie podoba.
a co Ci sie w tym patencie nie podoba ? wiesz wogole jak to dziala to ustrojstwo?

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:18 ----------

jak Ci sie nie podoba to odkrec sam wiatrak od wiscozy :decayed: na 5 imbusow jest chyba z tego co pamietam

---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

musze przyznac ze pomyslowy czlowiek z Ciebie speckom :decayed: dawno tu nikogo nie bylo z takimi pomyslami:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...