Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala , nowe świece i regeneracja rozrusznika, wymieniony alternator


revee19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim 1z mianowicie wymieniłem świece wszystkie nowe 140zł, zregenerowałem rozrusznik(wymiana bendix, tulejki, szczotkotrzymacz)- koszt 76zł, kupiłem regulator napięcia 27zł do alternatora aż w końcu wymieniłem cały alternator koszt 130zł. Sprawdziłem czy ładuje mi akku i oczywiście ładował. W poprzednim niestety padły diody i nie ładował akku :( Wymieniłem 2 uszczelki do pompy wtryskowej verva mi uciekała kosmicznie szybko (cały zestaw 42zł). Wymieniłem filtry powietrza i paliwa oraz kabinowy koszt 90zł. Moje audi a4 b5 95r. niestety ciężko pali :( czasem zaświeci mi się kontrolka świec żarowych. Przewody dochodzące do świec są bardzo luźno nałożone na tych świecach być może tu tkwi problem. Gdy chcę odpalić to muszę kręcić z 10s nawet dwa razy muszę kręcić aby w końcu zaskoczył. Być może kąt wtrysku trzeba ustawić bo wymieniałem uszczelki w pompie. Proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że nawet zmieniałem akku od paska b3 mojego taty. Jego pasek pali na dotyk. A moje audi nie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij pod vaga i jak masz zly kat wtrysku to tez tak moze pierniczyc z odpalaniem.... albo jak masz brudny nastawnik...musi byc odpowiednia dawka ustawiona zeby dobrze odpalal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze,że wymieniał uszczelki w pompie,myślę ze tu tkwi problem.Trzeba ustawić dawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do kogos kto sie zna na ustawieniu zaplonu.. ja nie powiem ci jaki ma byc kąt wtrysku ale jak masz cos przestawione to i samochod bedzie slabszy i bedzie ciulowo palil.. tym bardziej ze wymieniales uszczelki na pompie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,

mam dla Ciebie kilka rad w związku z Twoimi problemami:

1. ustawienie kąta wtrysku - http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/r4-tdi-oprocz-pd-ustawienie-kata-wtrysku-6665/ - powinno rozwiązać problem z odpalaniem.

2. być może paliwo się cofa - załóż zawór zwrotny

3. nie powiedziałeś jakie dokładnie uszczelki wymieniałeś, ale podejrzewam, że pod deklem nastawnika i pod samym nastawnikiem. Powodem ciężkiego odpalania może być zbyt mała dawka. Dawka powinna wynosić dla tego silnika w granicach 3,2-3,4 mg/l (silnik zagrzany do 87stC). Tutaj wyłuskasz sobie jak to sprawdzić - http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-czyszczenie-nastawnika-pompy-vp37-lishoo-61251/ Możesz też "dla spróbowania" bez większego problemu sunąć nastawnikiem z milimetr w stronę szyby. Wtedy będziesz miał pewność, czy zła dawka była powodem ciężkiego startu silnika.

3. jeśli wyżej wymienione rady nie dały pożądanego efektu, będziesz musiał sprawdzić ciśnienie na cylindrach.

4. co do zapalającej się kontrolki świec żarowych (tutaj nie dam sobie głowy uciąć) może powodować to syf w nastawniku, a dokładniej błąd 01268 - Quantity Adjuster (N146)

19-00 - Lower Limit

5. tradycyjnie - zrób logi - http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpala ale długo kręci i dwa razy odpalę i już po akku

---------- Post dopisany 16-10-2012 at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany 15-10-2012 at 21:23 ----------

Wymieniłem alternator na 90a z forda galaxy i oczywiście ładuje akku ale się bardzo grzeje poprzedni alternator nie działał i chyba rozwalił się przez wadliwą instalację elektryczną jutro sprawdzam połączenie plus i minus od akku. Oczywiście alternator dostałem w zamian za ten zepsuty na szrocie. Jeszcze wczoraj ukręciłem świece nówkę za 35zł :( lipa musiałem wkręcić starą. Jeżeli to nie instalacja to już nie wiem ale coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łożyska nie hałasują to nie one wydzielają ciepło, tylko to że zamiast 120A wsadziłeś 90A alternator i masz niedoładowany aku, pobiera przez to duży prąd i dlatego się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem inny alternator i ten o dziwo zachowuje się poprawnie gostek, który mi sprzedał ten alternator mówił, że jak jeszcze raz przyjadę wymienić alternator to go chyba krew zaleje kupiłem jeszcze światełka na tablicę do tyłu za 20 zł i działa. Ale niestety poszedł mi układ scalony w szybie pasażera nie o puszczę jej i nie podniosę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat wtrysku ma byc zblizony do 49-51...

Sprawdz go, aczkolwiek u mnie przy kacie wtrysku okolo 100 palil od strzala, wiec to chyba zalezy rowniez od kondycji silnika...

Podjedz do pierwszego lepszego warsztatu i zapytaj czy moga sprawdzic kompresje w silniku, koszt nie wielki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...