Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt uszczelnienia miski olejowej


wiliamhamlet

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam ACK, jednak sam się zajmuję autami, także powiem CI, jak ja to widzę - po pierwsze - nie sądzę, że cieknie uszczelka miski. Popatrz dobrze, czy nie cieknie z pokryw zaworów (wtedy najczęściej śmierdzi palonym olejem w kabinie). Kolejne prawdopodobne miejsce wycieku to uszczelniacz wału korbowego z przodu (wiąże się to ze zdjęciem pasa przedniego). Mechanik, mówiąc o misce olejowej, prawdopodobnie miał na myśli, że cieknie z korpusu, połączonego z silnikiem z jednej strony, a od dołu z miską oleju. Tu faktycznie trzeba wyjąć silnik to rozebrać, jednak więcej niż 1000zł nie powinno to kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje 1.5 tys cena optymalna, przynajmniej dla mnie gdybym to robil , dzien mu przy tym zejdzie caly napewno. Troche bebechow jest tam przy ACK by go wytargac spod maski, a warsztat wiadomo musi zarobic , prad , zus, amortyzacja narzedzi no i sam mechanik tez musi zarobic doliczajac jeszcze czyns. 1tys zl moze wziasc pan kaziu w garazu co bedzie to meczyc a nie robic a zejda mu 2 dni...

---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

A co bym sprawdzil na twoim miejscu to czy ezektor jest sprawny i czy on sie do tego wycieku nie przyklada, bo jak wiadomo silnik niema gdzie wypuszczac powietrza z korby i robi miejsce gdzie mu lzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem u siebie to miska jest JEDNA i powiem Tobie ze nie slyszalem o 2 misach w silniku jak zyje..nie mowie ze niema ale w normalnych autach osobowych jeszcze sie nie spotkalem... To ze nie sa zabezpieczone to fakt..sa na rowni z drazkiem stabilazycjnym i byle wiekszy kraweznik i mozna zlapac misa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wymieniałem olej w mojej a4 b5 2.8 q i mechanik zauważył wyciek z miski olejowej. Mówi, że koszt uszczelnienia to od 1,5 tys do 2 tys. :facepalm:

Czy to normalna cena?

Słuchaj nie wiem jak dokładnie wygląda u ciebie ta miska i z jakiego złota jest zrobiona ale jak dla mnie ta cena to jakieś nieporozumienie. Ja w zeszłym roku wymieniałem miskę olejową na nową,kupiłem ją w ASO i z zapłaciłem za nią coś ok 400zł. Sprawdź dobrze za ile możesz kupić nową zanim zdecydujesz się na jakieś druciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej ceny na pewno nie powiedział Ci za uszczelnienie samej miski na dole (na bank chodzi mu o korpus, bo stamtąd będzie ciekło częściej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...