Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rano odpala od razu a pozniej nie ... kręci i kręci (nowe swiece)


DraKio

Rekomendowane odpowiedzi

witam w moim 1.9tdi 90km wystepuje uporczywy problem

wymienilem swiece i dalej to samo

wszystko przy silniku zrobione na glanc

a robi sie tak...

rano wchodze do garazu przekrecam kluczyk odpalam bez czekania bez problemu audi chodzi i jedzie, jade na zajecia do szkoly na 6 /8 godzin wsiadam do samochodu i nie odpali za cholere od razu

krece podgrzewam swiece 5 razy i nic... kręce rozrusznikiem z 10 sekund i dopiero odpala co to moze byc?

zawsze mi sie tak robi w szkole to dziwne w domu odapal zawsze;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele pomoge, ale identycznie mam ze swoim 1Z, cala noc na dworze, wchodze odpala od strzala o godzinie 5.00, a po powrocie do auta o godzinie 16 auto ma problem.

Sprawdz VAGiem kat wtrysku i sprawdz jaka dawka rozruchowa jest przy odpalaniu.

Najlepiej sprawdz z rana i sprawdz po szkole.

Jesli dawka rozruchowa z rana bedzie okolo 28, a po szkole sporo mniej to wina lezy raczej w nastawniku albo w pompie paliwa... Ale dlaczego tego nie wiem...

Sprawdz poprostu to co w/w :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny silnik jak wy i tydzień temu go wymieniłem, bo tez mi słabo palił. w lato palił od strzała praktycznie, ale przy +10 stopniach już miał problemy. Ciśnienie miał ok 17 na każdym garze, a rok temu "fachowiec" robił kapitalny remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bebos - no dziwna sprawa. Sek w tym, ze dla przykladu moj przewaznie odpala, nawet przy minusowej temperaturze... Problem ma jak jest daleko od domu...

---------- Post dopisany at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ----------

apropo - jak slabe cisnienie to juz silnika sie nie uratuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie lubi wyjezdzac z garazu:)podepnij vaga najpierw moze ktorys czujnik a silnik narazie zostaw w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uratuje, ale naprawa silnika wyniesie dużo drożej niż sprawny drugi, a w moim już ktoś grzebał wiec nie wiem co nawywijał. Dałem tysiaka za słupek i śmiga, aż miło, a ze starego sprzedam graty to jeszcze mniej mnie naprawa wyniesie :D

Tak jak kolega pisał VAG to podstawa, a później sprawdzaj wszystko po kolei :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...