Skocz do zawartości
IGNOROWANY

luz na kole pasowym


mich65

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś sie orientuje czy jest dopuszczalny jakikolwiek luz na kole pasowym?

Dzisiaj dałem auto do mechanika aby wymontował mi pompę od wspomagania bo już jej czas nadszedł na regenerację. Mechanik po zdjęciu paska wielorowkowego zauważył że przy kręceniu swobodnym kołem pasowym od klimy jest jakieś 15 stopni luzu zanim koło pasowe załapie.

Teraz pytanie czy to tak ma być czy coś tak się psuje?

---------- Post dopisany 22-11-2012 at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany 19-11-2012 at 16:19 ----------

Okazało się że w kole pasowym do sprężarki klimatyzacji są dwa rozwiązania sprzęgła - elektryczne i mechaniczne. W silniku BLB jest kompresor z kołem pasowym 4F0 260 810 G który ma to sprzęgło mechaniczne złożone z tarczy i 6-ciu gumek amortyzujących wyglądających jak fasola. Gumki te uległy zniszczeniu i stąd luz na kole pasowym i stuki. Nowe koło pasowe w ASO 750 zł, zamiennik 300 zł w sklepie Laser-Sinex Sp. z o.o. W tym samym sklepie można tez kupić same gumki za 30 zł.

U mnie zniszczeniu uległy tylko gumki, czyli 30 zł i wszystko dalej działa (najprawdopodobniej było to spowodowane problemami z pompa wspomagania która jak się okazało miała jeden uszczelniasz lekko uszkodzony i nabierała powietrza nie tracąc płynu, przez to przy dużym napięciu układu wspomagania pompa potrafiąc się lekko blokować i wprowadzać drgania na cały okład napędzania paskiem. Najprawdopodobniej od tych drgań uszkodzone miałem te gumki w kole pasowym sprężarki klimatyzacji, także koło pasowe z łożyskiem na alternatorze. Po naprawie pompy wspomagania, regeneracji koła pasowego spręzarki i wymianie koła pasowego alternatora efekt bardzo dobry, brak stuków na wolnych obrotach i napinacz praktycznie stoi w miejscu a nie wariuje od naprężeń jak to było wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...