Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie -> Wymiana rozrządu w A4 B5 1.8 ADR 125KM. Co 120 tyś km czy co 5 lat?


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W swoim Audi A4 1.8 125KM ADR 20V miałem wymieniany rozrząd przy przebiegu 190,600 km dnia 09.12.2008, a obecnie mam przejechane ponad 223 tyś km.

Teraz pytanie. Czy wymieniać rozrząd? Z tego co przeczytałem na forum. Powyżej 200 tyś km powinno się wymienić łańcuch rozrządu czy dopiero jak pojawią się stuki ala diesel?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja wymieniałem rozrząd przy 201 000tys kpl kupiłem też łańcuch ale nie wymieniłem bo napięty jak baranie jaja i nie hałasuje... to samo u brata przebieg 10 000 tys mniejszy.. teraz mam 225 000 i wszsystko hula cacy ma w styczniu minie 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jeżdżę prawie 5 lat na tym rozrządzie (wymieniony oczywiście komplet). Moje pytanie. Jak jest z tym rozrządem? Wymiana co 120 tyś km czy 5 lat? Łańcucha nie miałem wymienianego, ale podjadę żeby go sprawdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtych silnikach są dwa rozrządy jeden na łańcuszku drugi na pasku. To silniki ze zmiennmi fazami rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce serwisowej jest napisane po germańsku ze wymiana rozrządu jest co 2 lata systematycznego używania. bądz co 90 tys km.

Jeżeli nie mialeś wymienianego łańcucha to idz do jakiegoś mechańca nich Ci sprawdzi ten łańcuszek lepiej dmuchać na zimne.

Pompe wody też wymienianą miałeś?

Mnie też czeka wymiana rozrządu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem jak kupiłem cały rozrząd. Koszt ok 6 stow nie liczac napinacza elektrohydraulicznego i łańcucha. Bo narazie jest ok. Niby był robiony rozrząd przy 120tys w serwisie audi. Dla świętego spokoju zrobiłem przy 150 bo tyle miał przejechane jak go kupiłem. Z tego co wiem to kolejne powinno się robić co 60tys rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 tys. jednak nie dłużej niż 5 lat a to chyba ze względu na zużycie materiału

---------- Post dopisany at 22:00 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

łańcuszek wymienisz Sobie jak zacznie klekotać-takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce serwisowej jest napisane po germańsku ze wymiana rozrządu jest co 2 lata systematycznego używania. bądz co 90 tys km.

Jeżeli nie mialeś wymienianego łańcucha to idz do jakiegoś mechańca nich Ci sprawdzi ten łańcuszek lepiej dmuchać na zimne.

Pompe wody też wymienianą miałeś?

Mnie też czeka wymiana rozrządu :)

Pompę wody miałem wymienianą trochę później... Poprzedni mechanik mi nie wymienił... Teraz jeżdżę do zaufanego mechanika. Pompę wody miałem wymienianą przy przebiegu 204,401 km (08.09.2010).

---------- Post dopisany at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

120 tys. jednak nie dłużej niż 5 lat a to chyba ze względu na zużycie materiału

---------- Post dopisany at 22:00 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

łańcuszek wymienisz Sobie jak zacznie klekotać-takie moje zdanie.

To w końcu jak jest z tym rozrządem? Wymiana co 60 tyś km, 90 tyś km, 120 tyś km lub co 5 lat?

Akurat zbliża mi się wymiana oleju to przy okazji mogli by mi sprawdzić w jakim stanie jest łańcuch i napinacz.

Wcześniej wykazywało mi błąd G40 i w 99% to mógł być łańcuch, ale po przeczyszczeniu przepustnicy, adaptacji i po wymianie rurki, która była urwana od dołu ze starości wlatywało lewe powietrze. Po tych zabiegach błąd G40 zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silniku 1.8 wymiana paska co 120 tyś. km - dane z książki sam naprawiam audi A4 B5

(1.8 po 2000roku wymiana co 180 tyś.km ale póżniej ASO się z tego wycofało bo były przypadki zerwania paska i stwierdzili że jak dla pozostałych 1.8 wymiana co 120tyś. km )

jeśli łańcuch nie hałasuje to nie ma co ruszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 tys lub 5 lat w zależności co wcześniej minie, czy wiek czy przebieg

łańcuch i napinacz co 200 tys bez limitu czasowego

takie są zalecenia serwisowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie dzwoni łańcuch to nie trzeba wymieniać, chyba że masz za dużo pieniędzy do wydania.

mam w domu 1.8 ADR 96 rok. 270 tyś. napinacz i łańcuch nie ruszany od nowości i jest cisza.

ale zrobisz jak zechcesz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powoli szykować się na wymianę kompletnego rozrządu czy wymiana samego paska wystarczy? :mysli:

zawsze ale to zawsze wymieniamy cały zestaw, bo to sie lubi potem zemscic w najmniej oczekiwanym momencie, kolego na takich rzeczach sie nie oszczedza.

Ja zawsze wymieniam oprucz całego zestawu rozrzadu, uszczelniacza wałka i wału, nawet chociasz sa suche, bo zacznie ci lac i znowu ta sama robota, do tego paski akcesoriów, czyli, pasek klinowy od pompy wody, pasek wielorowkowy alternatora i wiskozy plus napinacz, pasek klimy plus napinacz.

pompe wody co druga wymiane rozrzadu, czyli jak przy 190tys miałes wymieniana, to teraz odpusc, chyba ze nie wiesz to wymieniaj, pompa nie jest na rozrzadzie ale jak jest przod rozebrany i do okoła duzo miejsca to mozna odrazu wymienic, to tylko kilka minut wiecej roboty, a pompa tez sie lubi zemscic jak na czas nie jest wymieniana.

jeszcze raz podkreslam na tym sie nie oszczedza, bo koszt remontu głowicy jest kilkakrotnie wyszy niz kapletny rozrzad, a ty spisz spokojnie.

jak nie dzwoni łańcuch to nie trzeba wymieniać, chyba że masz za dużo pieniędzy do wydania.

mam w domu 1.8 ADR 96 rok. 270 tyś. napinacz i łańcuch nie ruszany od nowości i jest cisza.

ale zrobisz jak zechcesz :hi:

Kazdy robi jak uwaza, zalecen nie wymyslili od tak sobie, ja wymieniałem przy 200tys lancuszek byl troszke rozciagniety i slizg napinacza tez był podrobiony, ale nic nie dzwoniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powoli szykować się na wymianę kompletnego rozrządu czy wymiana samego paska wystarczy? :mysli:

zawsze ale to zawsze wymieniamy cały zestaw, bo to sie lubi potem zemscic w najmniej oczekiwanym momencie, kolego na takich rzeczach sie nie oszczedza.

Ja zawsze wymieniam oprucz całego zestawu rozrzadu, uszczelniacza wałka i wału, nawet chociasz sa suche, bo zacznie ci lac i znowu ta sama robota, do tego paski akcesoriów, czyli, pasek klinowy od pompy wody, pasek wielorowkowy alternatora i wiskozy plus napinacz, pasek klimy plus napinacz.

pompe wody co druga wymiane rozrzadu, czyli jak przy 190tys miałes wymieniana, to teraz odpusc, chyba ze nie wiesz to wymieniaj, pompa nie jest na rozrzadzie ale jak jest przod rozebrany i do okoła duzo miejsca to mozna odrazu wymienic, to tylko kilka minut wiecej roboty, a pompa tez sie lubi zemscic jak na czas nie jest wymieniana.

jeszcze raz podkreslam na tym sie nie oszczedza, bo koszt remontu głowicy jest kilkakrotnie wyszy niz kapletny rozrzad, a ty spisz spokojnie.

jak nie dzwoni łańcuch to nie trzeba wymieniać, chyba że masz za dużo pieniędzy do wydania.

mam w domu 1.8 ADR 96 rok. 270 tyś. napinacz i łańcuch nie ruszany od nowości i jest cisza.

ale zrobisz jak zechcesz :hi:

Kazdy robi jak uwaza, zalecen nie wymyslili od tak sobie, ja wymieniałem przy 200tys lancuszek byl troszke rozciagniety i slizg napinacza tez był podrobiony, ale nic nie dzwoniło

Czyli wymienić kompletny rozrząd? Jaki mniej więcej koszt tego wszystkiego? 800 zł? Czy więcej?

Pompa wody tak jak pisałem wcześniej była wymieniana przy przebiegu 204,401 km (08.09.2010). Mam taką książkę serwisową do której wpisuję co zostało zrobione, kiedy i przy jakim przebiegu. Teraz mam nalatane ponad 223 tyś km.

Jeżeli chodzi o łańcuch i napinacz to sprawdzę w jakim są stanie. Czy trzeba wymieniać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana przewidziana co 120 tys. bez czynnika czasowego. jesli jednak robiles na zamiennikach to polecam ci co 90 lub co 8 lat. lancuch jak nie slychan nie ruszac! pompa wody nie jest napedzana przez pasek rozrzadu wiec nie trzeba jej wymieniac przy rozrzadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się jak to cenowo wygląda słuchaj w katalogu miał różne firmy koleszka ja wybrałem oczywiscie te lepsze a nie tam jakies padło.... za paski napinacze razem z pompą wody chodz jak piszą ze przy rocznikach 95 nie trzeba jej wymieniać przy rozrządzie lecz ja wymienię koszt samych zabawek to 600zł + robocizna pewnie ze 200zł

Zmień kolego będziesz miał czyste sumienie jeżeli dawno było to robione i się nie zastanawiaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy post to inny... :whistling:. To jak jest w końcu jest z tym rozrządem?

Jak wymieniałem go 4 lata temu to na bardzo dobrych zamiennikach i płaciłem ok. 900 zł za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja Ty liczysz ale mi wyszło że masz przejechane na rozrządzie 30 tyś przez 4 lata, jesli robiłeś go na dobrych zamiennikach ja bym pojeżdził jeszcze rok lub dwa, ale to Twoj samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej. Wszystkie wymiany mam zapisane z datą i przebiegiem. Kompletny rozrząd miałem wymieniany przy przebiegu 190,600 km (09.12.2008). 9 grudnia 2012 miną 4 lata od wymiany. Obecnie mam przejechane ponad 223 tyś km. Znowu samochód nie jest nadmiernie eksploatowany. Pompa wody została wymieniona przy przebiegu 204,401 km (08.09.2010). Czemu tak późno? Poprzedni mechanik tego nie wymienił. Teraz jeżdżę do innego. Pompa wody Ruville ma już dwa lata. Rocznie robię ok. 10 tyś km. Szybciej minęło prawie 5 lat niż ja zrobię na rozrządzie 120 tyś km... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...