Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przypalone sprzeglo w silniku 1.8t 150km. Prosze o pomoc


kamilj21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wyciągałem wczoraj znajomego z rowu i przypaliłem sprzęgło. Jak się zorientowałem to odpuściłem, ale spod auta poszedł dym i straszny smród. Po tym biegi zaczęły wchodzić troszkę gorzej. Dzisiaj miałem problemu z wrzuceniem biegu pierwszego i wstecznego. Później nie mogłem w ogóle wrzucić jedynki wstecznego, a i na innych biegach był wyczuwany dość duży opór. A przy ruszaniu z jedynki autem troszkę szarpie. Auto odstawiłem do garażu. I teraz się zastanawiam się czy do wymiany mam samo sprzęgło czy razem z dwumasem?:( Coś czuje, że dwumas też, ale jednak mam nadzieje, że nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas też mógł dostać po tylku szczególnie jeśli auto ci teraz szarpie, mam w niedużych pieniądzach całe sprzeglo z dwumasem na sprzedaż po w miarę nie dużym przebiegu, od 1.8 jakby co to na pw

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumas na pewno będzie pasował, podobno od 1.8 jest dużo bardziej trwalszy niż od 1.8t znam osoby ktore taka podmianke robiły i wszystko jest ok, co do sprzęgła to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest trwalsze to nie wiem ale na pewno mniej dostaje po tylku w słabszej wersji silnikowej, dlatego używki od wolnossakow są w lepszym stanie

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sprzęgło się skleiło albo docisk i tarcza się uszkodziły bo ten opór przy wrzucaniu biegów to jest nie rozłączanie skrzyni od silnika (niewysprzęgla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozbierzesz to można wróżyć. Wypinaj skrzynie i będzie widać co i jak. I tak nic nie oszczędzisz jak kupisz tarcze a okaże się po zrzucie skrzyni że reszta też dostała baty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w audi a4 b5 1.8 wymienia się olej w tylnim moście(Dyferencjale)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zobacz czy nie masz wyciekow z simeringow pol osi i wału, jak masz to odrazu kup sobie nowe i wtedy wymien olej

olej to 75W90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w B6 podczas wymiany sprzegla wymienia sie takze jakies uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...