Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaślepiony egr i pogłoska o rozwaleniu turbiny ??


Artur1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczów po pierwsze nie wiem czy w dobrym dziale zakładam ten temat bo i to z elektryka i z silnikiem z góry przepraszam jak by co :P a wiec mój przypadek wygląda tak ze podobnie jak koledzy jestem przypadkiem cieknącego egru wiec poszlem za rada i go zaślepiłem co wiązało sie z zapaloną kontrolka żółtego helikoptera ;/ ale popytałem kolegów na forum i dowiedziałem sie ze najlepiej wyłaczyc go programowo wiec tak tez chce uczynic ale elektronik który bedzie mi to wyłączał pow ze miał przypadek zaślepionego egru i klient wysoko krecił swoje autko tak 3,5 do 4,5 tys i rozwaliło mu turbine spotkał sie ktoś z takim przypadkiem ? I powiedzial ze cieknięcie moze przestać po wymianie filtra odmy wie ktoś cos na ten temat ? z góry dzieki za podpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 jest coś ala filtra odmy ale w pokrywie skrzyni zaworowej. Tylko wymiana całej pokrywy wchodzi w gre, co i tak podziała przez krótki okres czasu. Turbinę mogło rozdupcyć z wielu powodów ale wg mnie na pewno nie z powodu zaślepienia bądź wydupcenia EGRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram wypowiedź Patryka w kwestii turbo - z całą pewnością nie była to wina zaślepionego czy też nie EGR'u lecz zupełnie innych czynników. Cieknięcie z niego ustanie ale pod warunkiem nie wymiany pokrywy zaworów (bo tam nie ma żadnego filtra tylko kanałowy separator opar odmy, który jest o d*pę roztrzaść) tylko zastosowania Oil Catch Tanka na wężu doprowadzającym opary odmy z pokrywy zaworów do rury powietrza za obudową filtra a przed turbo - o ile turbo samo w sobie nie rzuca już sporych ilości oleju do dolotu (ale o tym można się właśnie przekonać stosując OCT a po jego zamontowaniu dokładne wyczyszczenie dolotu powietrza doładowanego i obserwacja ile i czy pojawi się znowu olej w dolocie mimo to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja dobrze rozumie, że jak wyrzucę egra i wstwię w to miejsce falnszę to wyrzuci mi błąd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepienie EGR nie rozwala turbiny ale owszem powoduje jej troszeczke szybsze zuzycie - poprzez zaslepienie EGR stojac np w korkach, calosc spalin idzie na turbine i ona szybciej sie obraca na biegu jalowym, ma to oczywiscie wiele pozytywnych konsekwencji - glownie w postaci lepszej reakcji na doladowanie w nizszych zakresach obrotow. Tak czy siak oplaca sie zaslepiac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek proszę Cię :facepalm:. Ciśnienie doładowania jest regulowane przez ECU. Ciśnienie=obroty wirnika danej turbiny :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak bys sobie palcem zatkal dziure z tylu i serce by szybciej pompowawo :wink:

Ale nie wnikajmy w szczegoly :piroman:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...