Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twarde klikanie pomiędzy zmianą biegów


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóz irytuje mnie to i nie wiem czy wszyscy macie to samo.

Otóż przy zmianie biegów mam takie klikanie (jak na filmie) porównałbym to do "twardego wbijania biegu" biegu po prostu ciężko się wbija czy to na zimnym silniku czy na ciepłym.

Na fimie mam wyłączony silnik.

Porównując z innym samochodem: Peugeot Partner 1.6hdI z 2006r to tam biegu mięciuśko wchodzą w mojej B6 zaś bardziej bym powiedział twardo.

Też macie to samo w waszych B6kach? Np tak jak na filmiku poniżej mam podczas jazdy tzn: "KLIK" podczas wbicia biegów.

Audi klikanie podczas zmiany biegów - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszystko OK, ja np. lubię takie precyzyjne "zapinanie" biegu :)

No tak ale jak chcesz szybciej zmnic bieg to strach go wbic zeby skrzyni nie wyj****c...

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz symbol literowy skrzyni,ja rozbierałem skrzynie i porównując konstrukcje audi z inną to są dobrze wykonane a te klikanie to wybierak wpycha sam w ustaloną pozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie oznaczenie sie sprawdza?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Na wlepce w aucie masz kod skrzyni.

Oznaczenie jest też wybite na obudowie skrzyni

2844932133.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw; czy oznaczenie cos da?

Czy ponawiajac pytanie macie to samo w swoich b6 kach?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też, tak mam. Nawet podczas jazdy niekiedy bieg wskoczy miękko, a niekiedy tak jakby z takim kliknięciem, czy coś w tym rodzaju. Generalnie słychać zmianę biegów. Tak chyba musi być. Ważne żeby przy zmianie biegów nie zgrzytało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie b5 tez biegi tak wchodza robilem nie dawno całą skrzynie synchro 3 biegu sprzeglo i dalej tak wchodza czuc jak synchro lapie, w moich poprzednich autach nigdy tego nie bylo, najlepiej wspominam skrzynie z fiata brava tam biegi chodzily idealnie delikatnty opor ale zawsze wiadomo bylo ze bieg siedzi.widocznie audi tak maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo więc nie musisz się obawiać . Tak jest w modelach z 6 stopniową skrzynią - mam jeszcze drugie b6 z tradycyjną 5-cio biegówką i tam wszystko wchodzi jak w masło :) Taki po prostu urok szóstki w tych modelach :) pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie audi ma super precyzyjne skrzynie, zawsze wiadomo czy bieg wszedł czy nie, z resztą rzadko nie wchodzi. Nie to co w VW (audi a3 i inne) gdzie silnik siedzi w poprzek i biegi wybierane są za pomocą linek (to dopiero masakra). Mam porównanie na przykładzie passata b4 1.8, a4 b5 1Z oraz a4 B6 avf w audi zawsze biegi pieknie wchodzą w passacie nie było to juz takie precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...