Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b5 przełącznik centralnego na drzwiach kierowcy


witek1234

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów

Wczoraj zakupiłem klamke od a4 poliftowego, wszystko ładnie pasuje ale nie wiem jak podłączyć sterowanie zamkiem centralnym . Z tego co widziałem podświetlenie i mase mozna wziąsc z wiązki sterowania lusterkami. a sterowanie zamkiem ? Ponizej kilka fotek poglądowych jak ktoś by chcał pomóc bede wdzieczny :)

2012_01_24_002.jpg

<br /><br />

P1020767.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 20:52 ---------- Poprzedni post napisany at 12:16 ----------

[/color]Nikt nie wie jak to podłączyć szukałem na forum była o tym mowa ale opisu nie ma ;/

---------- Post dopisany 14-12-2012 at 11:06 ---------- Poprzedni post napisany 12-12-2012 at 20:52 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki masz sterownik centralnego do przycisku potrzebny jest z pelnym modulem komfortu gdzie zamykanie otwieranie jest na jednym kablu ze zmiennym plus minus ty masz prawdopodobnie dwa kable i nie podlaczysz tego. ja zrobilem tak ze dokladqna centralka ma funkcje zamykania drzwi po nacisnieciu pedalu stop ten kabel dalem na przycisk zamykania a otwiera sie automatycznie po wyl zaplonu innej koncepcji nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz tez mam dokładaną centralke i jak naciskam stop to mi zamyka drzwi po zgaszeniu silnika wszystkie sie otwierają . Teraz moje pyt. jak to podłączyc bo tam jest 4 kable podswietlenie wziołem ze sterowania lusterkami a te dwa kable mam pociągnąc do srodka czy odrazu 4 i podswietlenie wziąsc z wiązek pod kierownicą ?

---------- Post dopisany at 13:10 ---------- Poprzedni post napisany at 13:08 ----------

bo z tego co zauwazyłem brązowy jest kablem sterującym ale i masowym jak podącze pod niego mase podswietlenia i sterowanie nic nie spale?? <poprostu nie wiem jak to rozwiązać>

---------- Post dopisany at 13:12 ---------- Poprzedni post napisany at 13:10 ----------

Możesz dokładnie napisac jakim kolorem gdzie sie wpiołeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam juz dokladnie co i jak w swita mam wolne troche pogrzebie bede boczek rozbieral pamietam tylko tyle ze naciskasz do gory to podaje plus i centralce musisz podac plus aby zaryglowala chyba masa jest wspolna wez miernik i poprobuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej nie jest tak jak piszesz

centralny zamek - popielato-biały otwieranie i czerwono-niebieski zamykanie ,sterowanie minusem*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja mowie o dokladanej dodatkowej funkcji ryglowania po ruszeniu czyli pedal stop podaje plus na DOKLADANA centralke. Bo o takiej tu mowa kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie temat przełącznika centralnego na drzwiach kierowcy jak i pasażera ogarnołęty w przedlifcie :) Co prawda jest troche roboty ale wszystko działa jak należy i nie przeszkadza w tym dokładana centrala z alarmem :) Jak ktos bedzie chcał u siebie cos takiego zrobic służe pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to opisz jak to zrobiłeś co i jak podłączyłeś ja mam alarm z pilota (dokładany) i kupiłem skóre z boczkami i mam tesz taki przełącznik ino nie wiem jak to podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2012_01_24_002.jpg

<br /><br />

ja zrobiłem to w następujący sposób:

pociągnołem 4 kable do drzwi

masa stała zamontowałem na aucie (wiadomo jak )

podświtlenie np. mozna wziąsc z przycisku regulacji swiateł

a przepwody otwierania i zamykania znajdują sie tutaj:

P1020883.jpg

<br /><br />

jak juz mamy kable w dzwiach to rozbieramy nasz włącznik i tniemy sciezke od masy podswietlenia ponieważ jest to minus zmienny <brąz > a musi być niebiesko zółty <stały minus> jak ktoś nie wie jak to zrobic wieczorem moge zrobic fotki . To tak na szybko jak ktos bedzie chcał zrobie dokładny opis z foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic z tego foto story i wrzuc potomnym na dzial zrob to sam bo nie raz juz ten temat byl poruszany i widzisz nie wpadlem na to zeby przecinac scieszki dzieki za help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wrzucić w dział zrób to sam i opisać co i jak czekam na szczegółowy opis w odpowiednim dziale Pozdrawiam :thumbup1::thumbup1::thumbup1::ok2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ide porobic fotki :) od stołu juz odszedłem z przejedzenia :P

---------- Post dopisany at 18:36 ---------- Poprzedni post napisany at 17:41 ----------

image.jpg

<br /><br />

żeby rozebrac włącznik podwazamy gdzie zaznaczyłem i delikatnie wysuwamy, ukazuje nam sie płytka którą bedziemy sie zajmować.

image.jpg

<br /><br />

Tutaj nalezy przeciąć ścieżke ja to zrobiłem skalpelem. Gdy juz mamy przerwe (sprawdzic sobie miernikiem zeby było 100%).

Potem musimy ze strony uciętej ściezki zasilić diode stałym minusem, czyli kablem zółto-niebieskim robimy to tak .

image.jpg

<br /><br />

Ja pociągnolem cieniutki kabelek z punktu do punktu:)

Prawą strone zrobiłem tak samo niestety kable trzeba było ciągnąc na drugą strone ale wszystko działa. Jak przeciągnąć kable przez drzwi chyba kazdy wie. Jak ktoś by miał problemy moje gg4464466.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ide porobic fotki :) od stołu juz odszedłem z przejedzenia :P

---------- Post dopisany at 18:36 ---------- Poprzedni post napisany at 17:41 ----------

http://s8.postimage.org/w8wvys73l/image.jpg

<br /><br />

żeby rozebrac włącznik podwazamy gdzie zaznaczyłem i delikatnie wysuwamy, ukazuje nam sie płytka którą bedziemy sie zajmować.

http://s9.postimage.org/kav9rcp2z/image.jpg

<br /><br />

Tutaj nalezy przeciąć ścieżke ja to zrobiłem skalpelem. Gdy juz mamy przerwe (sprawdzic sobie miernikiem zeby było 100%).

Potem musimy ze strony uciętej ściezki zasilić diode stałym minusem, czyli kablem zółto-niebieskim robimy to tak .

http://s1.postimage.org/xpw07ns3f/image.jpg

<br /><br />

Ja pociągnolem cieniutki kabelek z punktu do punktu:)

Prawą strone zrobiłem tak samo niestety kable trzeba było ciągnąc na drugą strone ale wszystko działa. Jak przeciągnąć kable przez drzwi chyba kazdy wie. Jak ktoś by miał problemy moje gg4464466.

z włącznikiem już wiem jak zrobić teraz powiec gdzie i jak podłączyć te kabelki z włącznika żeby to chulało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KJOIJIOJOI.jpg

<br /><br />

a wiec mamy takie kolory:

zółto-niebieski to stały minus (podpinamy go pod minus auta np. na dole na boku lewej scianki )

szaro-czerwony to podswietlenie ja wziołem z podswietlenia przycisku regulacji świateł umnie było najblizej bo mam konsole poliftową

brązowy minus sterujący zamknieciem zamka do niebiesko-czerwonego na foto ponizej

czerwono-niebieski minus sterujący otwarcem zamka do biało-popielaty na foto ponizej

P1020883.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te kable co czeba prowadzić do dzwi (4) to do czego one są podpięte??? i powiec ja mam dokładany alarm bendzie to chulało ta jak u ciebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie to było tylko przy drzwiach kierowcy i tylko te drzwi . Ja załozyłem sobie klamke od angola i mam u pasazera to samo . Jak masz jeden włącznik to prowadzisz do jednych dzrzwi kierowcy jak masz tak jak ja to do kierowcy i pasażera, ja równiez mam dokładany alarm (scyzoryk chiński) i umnie to działa .

A TE KABLE CO PROWADZISZ TO PODŁANCZASZ DO TEGO PRZEŁĄCZNIKA CO CIOŁEM SCIEŻKE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie to było tylko przy drzwiach kierowcy i tylko te drzwi . Ja załozyłem sobie klamke od angola i mam u pasazera to samo . Jak masz jeden włącznik to prowadzisz do jednych dzrzwi kierowcy jak masz tak jak ja to do kierowcy i pasażera, ja równiez mam dokładany alarm (scyzoryk chiński) i umnie to działa .

A TE KABLE CO PROWADZISZ TO PODŁANCZASZ DO TEGO PRZEŁĄCZNIKA CO CIOŁEM SCIEŻKE

Jak podłącze te kable od włącznika do tej kostki co na zdjeciu (ta kostka jest przy nogach kierowcy czy pod kierownicą) to bende mógł zamykać i otwierać wszystkie dzwi? i pytanie jak rusze autem i przekrocze np.30km/h to sie zamkną wszystkie dzwi czy do tego bajeru czeba jaki moduł? sorry że tak dopytuje ale jak sie zabiore za to to żebym to skonczył bo nie mam garażu a nie chce żeby mnie przykurzyło przy robocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...