Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skaczące napięcie i załącza wentylator chłodnicy A4 b7 2005


karolwil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w swoim samochodzie audi A4 b7 2005 2.0 TDI ,mechanik stwierdził skoki napięcia dochodzącego do wentylatora chłodnicy.Załącza ten wentylator co pare sekund z niskich obrotów do wysokich.Proszę o pomoc w tej sprawie . POZDRAWIAM

-skoki napięcia stwierdzone na kostce zasilającej biegnącej do wentylatora chłodnicy wartość 2,91 ----> 2,67 -77 załącza wentylator. Co może być przyczyną takiego skoku napięcia , na komputerze brak błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator ma 2 grube przewody + i - dwa pozostałe to sterowanie.

myslę że to problem sterownika Wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a czy taki sterownik można wymienić?

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 22:49 ----------

Przypomniało mi się było sprawdzane to nie ten sterownik ,po przełożeniu od takiego samego a4 b7 dalej to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na PW. VAG i sprzedzenie wszystkich trzech czujników ( odczyty mogą skakać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz wody w skrzynce na podszybiu, brat miał takie cyrki z wentylatorem tylko że w B6. Po zdjęciu pokrywy od ECU wszystko pływało, po osuszeniu wymianie przekaźników ( zardzewiałe) wszystko sie uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, czasami włączają się wentylatory z przodu przy wyłączonym silniku. w efekcie bateria rozładowana. Ktoś sobie z tym poradził ?

Problem rozwiązany http://a4-klub.pl/index.php?/topic/72308-b6-alt-dziwne-zachowanie-zalacza-sie-wentylator-chlodnicy-prosba-o-pomocsugestie/

Edytowane przez chris061
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...