Ciągle świecąca kontrolka tankowania - dystrybutor jak wyłączyć

darkb

Witam serdecznie koledzy .Posiadam audi a4 b5 wersja poliftowa z 1999 roku . Interesuje mnie czy istnieje możliwość wyłączenia bądź skrócenia czasu świecenia kontrolki rezerwy paliwa . Sprawa wygląda w ten sposób iż kiedy posiadam w aucie mniej niż 10 litrów paliwa zapala się kontrolka dystrybutora która świeci bez przerwy od samego początku odpalenia auta, wyłączając tym sposobem wyświetlacz temeperatury. Kiedy zatankuję paliwo powyżej 10 litrów w zbiorniku kontrolka wiadomo gaśnie. Więc czy istnieje możliwość wyłączenia tej kontrolki VAGIEM lub np skrócenie jej świecenia np do 10 czy 15 sekund po odpaleniu auta aby nie świeciła cały czas a jedynie po informując o małym stanie paliwa i następnie aby zgasła.Czekam na pomoc czy można jakoś tę sprawę rozwikłać. Dzięki za pomoc

---------- Post dopisany 04-01-2013 at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2013 at 21:16 ----------

koledzy i jest jakiś sposób aby opanować tą kontrolkę

Nie wiem jak pomóc ale przypomniał mi się podobny manual. Polecam od 1:18

Sorry za OT

super widze znasz sie na audi fileo , jak się nie znasz na niczym to się lepiej nie odzywaj i nie nabijaj postów , twój tok myślenia jak gorszy niż dziecka 5 letniego.

rezerwa ma 7 litrów i wtedy zapala się kontrolka a wskazówka powinna być na pierwszej czerwonej kresce.

odnośnie kontrolki to możliwe, że jest możliwość jej wyłączenia, bo jak idzie wyłaczyć kontrolkę o zużytych klocków w vagu to może i od paliwa też jest taka możliwość. Trzeba pytać dobrego znawce vaga.

PS. mam nadzieje, że mój post choć odrobinę się przyda i nie służy tylko i wyłącznie nabijaniu postów:wink:

Niestety ale kontrolki nie da się wyłączyć, jak to ma miejsce w przypadku informacji o zużytych klocka bo jest to opcja dodatkowa.

Jest dwa wyjścia;

1. Nie jeździć na rezerwie

2. Wymienić zegary na VDO z całym fisem, tam jest większy wyświetlacz który ma oddzielny segment dla rezerwy i nie znika temperatura podczas wyświetlania rezerwy.

Za jakiś czas w upalne dni i tak nic na tym wyświetlacz nie będzie widać. To nieuniknione:wink:

a czy jeśli kupiłbym zegary VDO to musiałbym coś więcej kombinować oprócz podłączenia ich w swoje miejsce czy coś więcej jest do grzebania.

Miłej lektury:wink:

a jak wykasować informację o zużytych klockach koledzy? jesli mówicie że akurat tą funkcję można wyłaczyć

Zmieniasz kodowanie licznika odejmując wartość 01 na dwóch pierwszych pozycjach czyli jeżeli masz np kodowanie 05xxx to zmieniasz na 04xxx (wartość x pozostawiasz bez zmian)

Tu masz wszytko opisane http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/kodowanie-sterownik-audi-a4-b5-1995-2001-a-3614/

dziwne ze 7 litrow rezerwa jak w vagu mam 13litrow wedlug kompa a na liczniku pisze 60km jeszcze ze zrobie a jak ruszalem bylo 150km i nagle sdpadlo jak przez kilka km poszarzowalem

Odkopałeś starego kotleta.

Nie wiadomo o co chodzi w twojej wypowiedzi.

Ni to stwierdzenie, ni pytanie.

Użyj jakichś znaków interpunkcyjnych których uczyli cię w podstawówce bo twój post to jeden bełkot.

A tak apropos tego filmiku - miałem znajomego który tankował zawsze za 5 zeta.