Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 3.2 fsi


Andrzej B7

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się naczytałem o zarastających syfem zaworach w silnikach FSI w przyszłości wiem ,że na pewno tego silnika nie kupię. Silnik stopniowo traci moc przez niedomykające się zawory . PO wyczyszczeniu przez chwilę jest ok , a już za 5 tys km znowu się zaczyna.

Dzieje się tak dlatego ,że paliwo dostarczane jest bezpośrednio do cylindra, a dolotem poprzez odmę trafia pewna ilość oparów oleju i to one powodują zarastanie.

Ostatnio w trasie A6 C6 3,2 FSI wymieszałem na przyspieszenie swoim ACK . Więc coś w tym jest z ta mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież 3.2 fsi to prosty silnik wolnossący , a wtrysk bezpośredni i Toyocie też ma swoje kaprysy .Do tego silnika odpowiedni olej silnikowy to podstawa [bezpośredni wtrysk] , no i łańcuch może być do wymiany po pewnym czasie .Odnośnie oleju w dieslach to samo, odpowiednia specyfikacja to podstawa [np.PD:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wiedzieć? Mam 74 kkm przebiegu i były zdejmowane kolektory i....czysto (tak...też się zdziwiłem :shock3:) więc to chyba od oleju i paliwa zależy. :naughty:. Dobry silnik do A4, elastyczny i cichy. Na Youtube masz filmiki z nieprawidłowo chodzącymi silnikami 3,2 - u mnie taki efekt nie występował a podobno nie ma reguły. czasami od nowego coś nie halo a czasami po 200 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan:Na razie jeżdżę dieslem , na razie w porządku .Z czasem myślę o A4 B7 3.2fsi ,jednak benzynowe V6 ładnie chodzi,spalanie chyba też jak na taki motor nie jest aż takie duże 10-12 l średnio . A co do rozrządu , łańcuch powinien długo służyć .To chyba zależy od stylu jazdy,mogę się mylić . W Nissanach też grzechotały po głównie miejskiej ekspluatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cichy silnik dość żwawy i elastyczny i bez problemu zamyka licznik :-p . Bez napędu quattro by się tym cieżko jeździło :-) Spalanie w normie. Miasto 15, trasa 10 (przy energicznej jeździe), autostrada pow. 200 km/h to spali i ze 20 :-)))) ale długo się nie da tyle jechać;-) więc średnia Ci wychodzi ok. Tragedii nie ma. Łańcucha nie słychać. Problemów odpukac też nie , a auto od nowości w rodzinie. Przy twardej nodze (tak 200-220 km/h) na autostradzie potrafi wypić olej. W miejskim ruchu i normalnych drogach nie ma tego objawu. Wiem, ze FSI tak mają i trzeba się do tego przyzwyczaić. Mam nadzieję, ze pomogłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...