Skocz do zawartości
IGNOROWANY

świece żarowe do AJM które najlepsze Beru, ngk czy bosch?? - wymiana


alisg

Rekomendowane odpowiedzi

witam,ostatnio na mrozach moje b5 AJM ciężko odpala, a więc czas na wymianę świec żarowych,które z w/w polecacie??nie chcę kupić jakiegoś chłamu... ewentualnie prosiłbym o konkretny model świec

ps. wymieniał ktoś w ajm, może jakis link?fotostory? ostatnią zasłania filtr paliwa,czy jest konieczność jego demontażu?? w wyszukiwarce nie znalazłem nic konkretnego,pozdr

wiece.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem Beru są wrzucane na pierwszy montaż, ja jeszcze świec nie wymieniałem ale ojciec wrzucił beru u siebie i nie narzeka już drugi rok chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam tydzień temu wymieniałem świece w moim AJM. Szczerze zajeło mi to 15 minut. Filtr Paliwa trzeba tylko poluzować wraz z obudową filtra i lekko go przytrzymać ręką aby dojść do tej świecy. Sam zakładałem świece NGK zapłaciłem 28 zł za szt. , BOSCHA raczej bym nie zakładał bo mój ojciec w SHARANIE po roku wszystkie wymieniał bo żadna nie grzała :kwasny:. Założył NGK i 3-rok lata bez problemu. Najlepiej jakby ktoś Ci pomógł przytrzymać ten filtr i swobodnie z manualnymi zdolnościami wszystko sobie sam odkręcisz :decayed: Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 14:16 ---------- Poprzedni post napisany at 14:14 ----------

Model do naszych AJM TDI : NGK Y-732J

---------- Post dopisany at 14:17 ---------- Poprzedni post napisany at 14:16 ----------

oraz link do strony w celu mojego potwierdzenia : NGK - Wyszukiwarka produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze uwazac z odkrecaniem co by nie zerwac gwintu .. bo sie robi problem

BERU na pierwszy montaz idzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w nowszych autach VW idą NGK na pierwszy montaż. Wczoraj w 1.6 CR zmieniałem. Ja osobiscie jezdze na NGK

---------- Post dopisany at 10:03 ---------- Poprzedni post napisany at 09:59 ----------

Lubią jeszcze z Gwintem wychodzić te świece. WD wątpie czy pójdzie to jest AMELINIUM więc się utlenia:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam przeważnie na silnikach które są ciepłe wtedy o wiele łatwiej się odkręca, a i polecam zamiast WD zwykłą naftę- sprawdzony temat.

A jeżeli chodzi o świece to również proponuje NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...