Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Popychacze hydrauliczne


Bastek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów

Wiem że temat był wałkowany wiele razy ale chodzi mi o taką rzecz. Czy przy wymianie wałków rozrządu należy wymienić całą hydraulikę, czy tylko same wałki, bo w zasadzie to wałki są felerne reszta podzespołów jest ok. (przynajmniej tak mi się wydaje) Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałki felerne lub nie... zastanów się dlaczego się mogą wycierać

Poza tym z reguły to najpierw się wymienia hydraulikę, potem ewentualnie wałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, tak jak powiedzieli koledzy powyzej, koszt walkow jest ogromny wiec nie warto zakladac na nie starej hydrauliki, ja kupowalem caly komplet ORI z serwisu, a z wlasnego doswiadczenia powiem ze jezli chcesz to robic to poszukaj naprawde zaufanego mechanika bo potem zaczynaja sie schody ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to już sam nie wiem czy ładować się w koszty i wszystko wymieniać teraz czy poczekać aż silnik zacznie naprawdę bardzo szwankować. Jak do tej pory pracuje bez zarzutów pali na dotyk nie kopci tylko chodzi o to klekotanie słychać metaliczny dźwięk podczas pracy i strasznie mnie to denerwuje. A poza tym czy dalsza jazda nie narazi mnie na inne dodatkowe koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chodzi o to klekotanie słychać metaliczny dźwięk podczas pracy i strasznie mnie to denerwuje

no i właśnie następnym etapem będą wałki :cool1:

Także raczej zrób to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to już sam nie wiem czy ładować się w koszty i wszystko wymieniać teraz czy poczekać aż silnik zacznie naprawdę bardzo szwankować. Jak do tej pory pracuje bez zarzutów pali na dotyk nie kopci tylko chodzi o to klekotanie słychać metaliczny dźwięk podczas pracy i strasznie mnie to denerwuje. A poza tym czy dalsza jazda nie narazi mnie
kolego w najgorszym wypadku jedna lub kilka dzwigienek ci wyleci i wkreci sie tam gdzie nie trzeba, moj tez klekotal potem przestal, ale jak otworzylismy to juz krzywki wylecialy z az 5 zaworow, jedna znalezlismy przelanana na pół w misce, takze fart ze nigdzie sie nie wkrecilo, takze ja bym na Twoim miejscu od razu to zrobil, unikajac potem niepotrzebnych kosztow, jak zalozysz nowa hydraulike moze uratujesz walki, oczywiscie odma tez do wymiany obowiazkowo, no i z wlasnego doswiadczenia potrzebne beda nowe pokładki pod wtryski, powodzenia życzę :th:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy takiej operacji zdejmowane są głowice i jakie mogą być orientacyjne koszty robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy takiej operacji zdejmowane są głowice i jakie mogą być orientacyjne koszty robocizny?

u mnie glowic nie zciągano, wylacznie rozebranie gory, wyciagniecie walkow, wymiania hydrauliki i odmy, zeszlo im okolo 3 dni lacznie ze zdjeciem miski olejowej i znalezieniem brakujacych kawaleczkow polamalych dzwigienek :wallbash:, koszt roboty to dla mnie byl tysiac zeta, plus koszt uszczelek, mam na mysli uszczelki po dekle zaworowe, nowe podkladki pod wtryski i przelewy, no i odma ok 200 zeta w serwisie, ale na wlasnym przykladzie moge powiedziec ze dobrze poszukac sprawdzonego mechanika bo ja ze swoim mialem niemale przygody,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...