Skocz do zawartości
IGNOROWANY

data produkcji AKUMULATORÓW


GreGoriO

Rekomendowane odpowiedzi

witam....

muszę kupić nowy akumulator a sprzedawca nie wie jaka jest jego data produkcji, czy ktoś mógłby pomóc w rozszyfrowaniu numeru?

akumulator, to Varta blue dynamic, ma na obudowie zieloną kropkę.

09032013582.jpg

a jego numer to.... G4C3010430229 536245 380A 14

znalazłem oznaczenia kropek ale tylko na 2011 rok czy ktoś wie jakie kolejności są na 2012/2013 rok??

DATA PRODUKCJI AKUMULATOR VARTA - FORUM - Akumulatory sklepcentra.pl

I.2011 - zielony

II.2011 - czerwony

III.2011 - fioletowy

IV. 2011 - biały

OZNACZENIE KOLORÓW AKUMULATORÓW WEDŁUG KWARTAŁÓW ICH PRODUKCJI

MAGAZYNOWANIE I DOŁADOWYWANIE NAPEŁNIONYCH AKUMULATORÓW

Warunkiem maksymalnego okresu magazynowania

naładowanych akumulatorów (bez doładowania) jest ,

aby średnia temperatura roczna nie przekroczyła 15 °C,

a przejściowa 25 °C. Sprzedaż akumulatorów powinna

przebiegać z zasadą „First-in-first-out” (pierwsze w

magazynie, pierwsze do sprzedaży). Pomocą tu jest

oznaczenie koloru akumulatora według kwartałów

produkcji (patrz tabela kodu koloru).

1. Montaż

Montaż w samochodzie klienta powinien nastąpić

najpóźniej 15 miesięcy od daty produkcji (patrz tabela

kodu koloru). Napięcie spoczynkowe powinno być

większe niż 12,2 V.

Dlatego kolory będą się powtarzać.

poza tym..... może uzupełnimy dział akumulatorów i wskażemy na przyszłość jak rozszyfrowywać poszczególnych producentów akumulatorów??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, teraz tak się zastanowiłem że nigdy by mi nie przyszło do głowy zapytac o date produkcji akumulatora :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie....zacząłem czytać jaki mam kupić i się włosy mi się zjeżyły jak sprzedawcy oszukują sprzedając stare akumulatory. z tekstów wynika, że powinno się kupować akumulator nie starszy niż roczny, chyba że mamy udokumentowane, że w tym czasie był doładowywany. wtedy jest szansa że płytki się nie pokrzywiły i nie stracił nic, ze swojej wartości użytkowej. lub że był w stanie suchym przechowywany i zalany dopiero przed sprzedażą....:thumbdown:

producenci po to zakodowali aby klient tak łatwo nie dowiedział się daty i nie latał po sklepach szukając młodszego akumulatora...

kropki są po to (varta) aby magazynier łatwo mógł ocenić, który należy "wypchnąć do sprzedaży"

polecam do poczytania powyższy link

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

http://ftp.motointegrator.pl/specyfikacje/VARTA/VARTA_KATALOG.pdf

strona 17... tej broszury.

niestety tylko do pierwszego kwartału 2011

---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 23:21 ----------

AutoKącik.PL: Data produkcji akumulatora

W przypadku akumulatora Volvo/Bosch Pierwsze trzy znaki to kod zakładu produkcyjnego kolejne trzy to kod daty produkcji, kolejne to szychta i pozostałe dalsze nieistotne 4 cyfy. Kod daty produkcji oznacza rok i miesiąc wyprodukowania akumulatora.

znak 4 to rok

znaki 5 i 6 to miesiąc:

81 - styczeń

82 - luty

83 - marzec

84 - kwiecień

85 - maj

86 - czerwiec

87 - lipiec

88 - sierpień

89 - wrzesień

90 - październik

91 - listopad

92 - grudzień

Przykład

Numer seryjny: F2B285264 0050 935714

Data produkcji akumulatora 285 -> maj 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ja mam Boscha z 2005r. :shock3: dobrze ze kupilem go razem z autem:grin: teraz to przynajmniej widac jak długo zagraniczne aku trzymaja 8 lat i w ta zime przy -20 stał na dworze i zero problemow z odpalaniem . nie to co polskie ojciec kupił Varte to po 2 latach na złom sie nadawał.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do VARTA POLSKA i dostałem taka odpowiedź......

witam,

datę produkcji z dokładnością co do kwartału danego roku odczyta Pan za pomocą oznaczenia kolorystycznego w postaci kropki na frontowej etykiecie. Szczegóły przesyłam w załączeniu. Kolory rotują co dwa lata.

Np. I. kwaratał 2011 oraz 2013.

Akumulatory mogą być magazynowane bez konieczności dodatkowego doładowywania przez okres 15 miesięcy.

i taki załącznik....

dibujooif.jpg

więc już coś wiemy o VARTA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku akumulatorow MOLL (ida na pierwszy montaz) data produkcji jest zakodowana w formacie TT/RR. Czy dwie cyfry oznaczajace tydzien i dwie oznaczajace rok. Ten kod jest odcisniety na ujemnym biegunie akumulatora. Takze bardzo latwo go odczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WŁAśnie, łatwiej jest odczytać datę produkcji montowanych fabrycznie, bo są wybijane na czopie akumulatora....

Mnie chodzi o zakup kolejnego akumulatora, które to w sklepach nie mają już tego ułatwienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kupuj MOLLa, kazdy nowy w sklepie ma to oznaczenie. Cenowo chyba nie ma takiej wielkiej roznicy w porownaniu do Warty, a jakosciowo sa raczej lepsze.

Ja wolalbym zaplacic 100PLN wiecej za produkt, ktory powinien wytrzymac 10 lat i wiedziec, a nie zgadywac kiedy naprawde byl wyprodukowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby Hiszpanie mieli MOLLA już pewnie by siedział w aucie.....

a tak to mam wybór....Varta, Bosch, Tudor(?), Norauto, Carrefour(?)

nawet CENTRY nie ma!!!! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :) mam pytanko odnosnie daty produkcji mojego akumulatora firma Banner na biegunie ujemnym znjaduja sie wybite litery EJBDF a na plusie AA39 wie ktos moze jak z tego rozszyfrowac date produkcji ??? Z gory dzieki za odpowiedz pozdro for all :hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak odczytać date produkcji aku z passatów od 2010 do 2015. Była tam chyba warta na pierwszy montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...