Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłownik tylnej klapy w Avancie


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu kiedy zrobilo sie troszke cieplej na dworze zaczęly mi skrzypiec silowniki w tylnej klapie. Czy psiknąc je czymś czy to raczej nie pomorze i wymienic na nowe? Jesli tak to jakiej firmy polecacie? Co sądzicie o silownikach Hart i Krosno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień na ori od audi a6 c5 i będzie ci się klapa sama podnosiła po naciśnięciu z pilota otwierania klapy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień na ori od audi a6 c5 i będzie ci się klapa sama podnosiła po naciśnięciu z pilota otwierania klapy :hi:

I od a6 c5 pasuje siłownik, nie będzie ani za mały ani za duży? Hmm jak to jest zrobione, ze sie klapa sama otwiera? Przeciez tej funkcji nie ma w a4 b6 przynajmniej ja nie mam. Możesz coś wiecej na ten temat napisać, może Ty tak masz zrobione. To by był całkiem niezły pomysł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ale przymierzam się rozmiar jest ten sam jedyne czym się różnią to Nm, od c5 ma o 100Nm więcej :wink:

jak naciskasz na pilocie przycisk to zwalnia się zamek i wtedy siłowniki swoja mocą otwierają klapę, ale są też minusy, trzeba więcej siły by zamknąć

i ponoć zimą nie podnosi samo do końca klapy tylko na 2/3.. ale to tylko wyczytane opinie :wink:

w aso sprawdzałem to jeden siłownik koło 100zł więc 200zł i śmiga, ale trzeba by testyn zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik zamiennikowi nie równy ale powinno pójść tylko ze jak ori kosztuje 100zł to ja już się nie zastanawiam.. bo to nie 1000zł ;) a zamiennik najtańszy na allegro chyba 39zł plus przesył wyjdzie 50/60szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ma ktoś z forum takie siłowniki założone od a6 c5 i jak to w praktyce działa. Bo te co teraz mam siłowiniki to nie dosc, ze skrzypia to jak się klape otworzy i nie przytrzyma to mało zawiasów nie wyrwie. Te moje siłowniki chyba nie maja wyhamowywania a ciekaw jestem jak sie załozy od a6 c5 czy bedzie wyhamowywalo podczas otwierania klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej masz marki siłowniki, ori czy jakis zamiennik. Ja miałem ori ale juz nie trzymaly i z 3 lata temu zmienilem na zamiennik PolCar i jest kiepsko nie dosc, ze zaczeły skrzypiec to na dodatek mało zawiasów nie chce urwac bo sa bez wyhamowywacza prawdopodobnie. Zastanawiam sie nad zamiennikami firmy Krosno albo Hart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori, to już widzisz dlaczego czasem się nie opłaca :wink:

najlepiej sprawdź producenta ori i kup ze zwykłego sklepu od tego producenta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Panowie czy ktoś może podpowiedzieć jakiej marki (i model) to oryginalne siłowniki do A4B5 avant? Trzeba w aso czy da się w sklepie?

Na wymianę informacji podzielę się swoimi spostrzeżeniami z firmą Magneti Marelli:

zakupiłem MM GS0196 do A4b5 avant, i niestety jestem zawiedziony... są silne, aż ciężko klapę zamknąć, bardzo fajnie i szybko otwierają klapę, ALE w końcowej fazie spowolnienie otwierania nagle się kończy... siłowniki przyspieszają i jest mocne walnięcie po zawiasach! aż całym autem trzęsie...

opiszcie jakie Wy macie doświadczenia, bo pewnie będę musiał kupić raz jeszcze... :(

pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich doświadczonych Kolegów,

Szukam odpowiedzi jak zdemontować siłownik klapy bagażnika. Czy wystarczy odkręcić tą śrubę przy mocowaniu siłownika czy trzeba rozbierać tapicerkę? Na forum nie udało mi się nic namierzyć jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...