Skocz do zawartości
IGNOROWANY

quattro - Hałas podczas jazdy


vdm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problemem jest A4 B6 1.8T Quattro Sedan.

Od kilku dni słyszę hałas podczas jazdy :facepalm:.

Jest to takie jakby "głuche wycie" podobne do "dzwięku jaki wydaje TIR kiedy go wyprzedzamy" prawdopodobnie dobiegające z jednego z elementów układu napędowego.

Zaczyna być słyszalne od prędkości ~30-40km/h i zwiększa się razem z rozwijaną prędkością, niezależnie czy jadę na luzie, biegu, skręcam czy hamuje, jest cały czas.

Opony nie są wyząbkowane, poza tym wiem jaki odgłos wydają takowe.

Dodatkowo podczas jazdy kiedy dociskam drążek zmiany biegów przykładowo na 3cim biegu, ten objaw jest momentalnie na niego przenoszony i w kabinie mocno słychać "wycie":kwasny:

Może mieliście podobne objawy i wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, odgłos dobiega ewidentnie ze skrzyni biegów.

Z dnia na dzień hałas się nasila - dodatkowo słychać terkotanie

Będzie ściągana i zobaczymy co tam się uwaliło :facepalm:

---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 09:06 ----------

Panowie mam skrzynie GDU (5 biegów, quattro), jakie zamiennie pasują do mojego auta?

IMAG0207.jpg

I drugie pytanie co to za oznaczenie ETT obok oznaczenia skrzyni GDU na wlepce?

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

i czy ta skrzynia podejdzie?

Audi A4 b6 skrzynia biegów QUATTRO FTZ GDU Radom (3177251899) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany 25-04-2013 at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany 24-04-2013 at 20:41 ----------

Widzę, że temat ostro się rowizja :kwasny: ale w dziale nasze klasowiczki itp.

Kupiłem tą skrzynie o oznaczeniu GDU, teraz tylko zmiana i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczyło wymienić łożyska w skrzyni biegów ? też kiedyś tak miałem w VW i to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę po wymianie na tą co kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam, czy zeby wymienic lozyska boczne skrzyni (tych od flansz polosiek) trzeba sciagac skrzynie czy wystarczy demontaz polosi i flansz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wyje pierwszy bieg podczas pracy mocy, po odpuszczeniu gazu cichnie, wiec słuszczona jest bierznia ktoregos z zebów po stronie styku napędzania. Sam bede myslal co zrobic bo w ASO krzykneli 2000 pln za nowy walek (1 i 2 sa na walku napedowym). Albo szukac skrzyni z tym walkiem (wszytkie praktycznie 6 biegowki quattro i FWD) albo wlasnie wymiana na 5-biegowke..

Ale widze ze masz 1.8 bfb jak ja wiec 5-bigowka powinna podejsc bezproblemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ważne jest oznaczenie skrzyni, ja mam GDU i taką kupiłem, za stosunkowo małą kasę i z miesięczną gwarancją. Dodatkowo nie wyjęli czujnika prędkości, wysprzęglika, nawet oleju nie spuścili :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do tego gościa 514 -344 -304, ma on dużo skrzyń i ogólnie częsci do naszych A4

jak ma to powiedz, że jesteś z forum A4 i tam się o nim dowiedziałeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> nie omieszkam sprobowac, dzieki

---------- Post dopisany 30-04-2013 at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany 26-04-2013 at 21:08 ----------

mam pytanie, czy to normalne ze ze zmiany ze wstecznego na 1 czuje i slysze jak by jakis luz w ukladzie napedowym? Dodam ze mam sprzeglo do wymiany ktore zostanie zrobione lada chwila. Nie wiem czy to jest cos innego czy powiazane z chalasliwa jedynka.

I czy ktos zastepowal kiedys 6 biegowki 5 biegowkami? ostatnio szukalem GJW ale niestety bez rezultatu a wiem ze GDU do BFB pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia wymieniona, olej zmieniony i jak na razie jest dobrze :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...