Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwestia ręcznego w mojej niuni


grochu

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

szukałem podobnego tematu na forum, ale nic sensownego odpowiadającego mojemu zagadnieniu nie znalazłem.

Kwestia tyczy się tylnych hamulców. Jakiś czas temu wymieniłem tylne klocki. Teraz zauważyłem że z jednej strony, lewa, ręczny nie odpuszcza do końca. Efekt - grzanie i specyficzny zapach. Przestałem używać ręcznego i w sobotę przystąpiłem do oceny sytuacji. Ręczny nie odbijał do końca, brakowało mu jakieś 4-3mm do ogranicznika.

I teraz przedstawiam problem:

zdjąłem linkę i ręczny automatycznie odbił do końca. Teraz nic nie trzyma. Za każdym razem, gdy ręcznie ruszałem dźwignią, hamulec zawsze z dużą siłą odbija do końca. Linka cały czas jest zdjęta. Czy teraz mam rozbierać zacisk, czy może trzeba poluzować linkę ręcznego? Regulacja jest jak się domyślam pod osłoną termiczną wydechu. Śruby są tu baaaardzo skorodowane i obawiam się że odkręcę je lub pourywam. Można w jakiś inny sposób poluzować naciąg ręcznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze zając sie cała linką, zdjąc, wlac do środka płyn hamulcowy i ja rozruszac

szesto sie zdarza że peka w środku linka i sie blokuje

trzeba wówczas wymieniac na nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz mi bo niewiem co zrobic mam podobny problem jak kolega Grzegorz jakis czas temu wymienilem tarcze i klocki prowadnice wyczyscilem i nasmarowalem tloczki byly czyste zero rdzy wkrecily sie lekko nie bylo problemu zaczepilem linki recznego lewa strona ok a prawa strona po zaciagnieciu recznego odbila ale nie do konca kolo sie blokuje i grzeje gdy poszarpalem zaciskiem w koncu odbilo puki co odczepilem linke z prawej strony dodam ze linka pracuje ale jak by dzwignia przy zacisku do konca nie odpuszcza mysle ze broi zacisk co o tym myslisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarta oska od recznego

Zacisk do regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem ze to zacisk broi dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...