Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 ADR] Łańcuch rozrządu


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witajcie

W innym temacie opisał dziwne dźwieki wydobywające się z silnika, dzisiaj mechanik rzucił podejrzenie na łańcuch rozrządu. Powiedział, że może on być trochę luźny co powoduje... bla bla bla i dlatego mi coś tak puka nieregularnie na wolnych obrotach. Napiszcie mi coś o tym łańcuchu. Głównie chodzi mi jakie koszty wymiany (łańcuch + jego napinacz). Czy to łańcuch może wydawać takie stukanie? Jak poznać, że łańcuch jest do wymiany? Itd.

Przebieg niuni to równo 180 tys km.

Pozdrawiam i proszę bardzo i możliwie szybkie odpowiedzi bo sprawa może być poważna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawalo mi sie ze mamy pasek rozrzadu a nie lancuch! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRE skąd masz takie ładne schemaciki z numerami części ?gdzieś z netu czy masz jakąś mądrą książke?jak masz to w wersji elektronicznej to może mógłbyś wysłać na maila([email protected])?wymieniałem pasek 10 tyś temu.ten łańcuszek o ile tam jest to chyba nie od rozrządu ale szczerze mówiąc w silniku 1,8 ADR nic takiego nie widziałem.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest łańcuch z tyłu głowicy.Łańcuch bedzie kosztował ok 100 napinacz nie wiem bo nie wymieniałem.Co do awaryjności to się pusją przynajmniej u mnie.Zaraz po zakupie auta pękł mi właśnie ten łańcuch.O skutkach chyba nikomu nie musze mówić.

pre pl zauważ że ADR ma 20V,a więc co za tym idzie muszą być dwa wałki rozrządu-to czym jest napędzany ten drugi wałek-właśnie tym łańcuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
W ADR jest pasek a nie łańcuch rozrzadu,wymiana co 60 tysiecy.pozdro
tam jest pasek

ojjj panowie! Dobrze, że jestem pewien, że mam łańcuch bo jeszcze bym was posłuchał i uznał mechanika za głupka :twisted:

JEST ŁAńCÓW I PASEK. Pasek znajduje się od przodu a łańcuch z tyłu głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre_pl, :oops: Daj spokój poprostu miałem taką przypadłość.Jak Możesz to powiedz z kąd masz takie piękne schemaciki :lol:

ETKA 7 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Witam. Mam pytanie czy ktoś wie czy ten napinacz do łańcucha jest tylko w orginale czy jest jakiś zamiennik (oryginał kosztuje 435zł.). Pozdrawiam Marcin

kurcze trochę dużo... . Jutro jadę do sklepu kupić to napiszę ci ile dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

nie to to chyba jakaś abstrakcyjna cena, przecież nie kosztowałaby tyle część eskploatacyjna... . Jeśli to będzie prawda to się potnę chyba... 300 euro boże... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...