Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie elementy potrzeba do przełożenia audio z przodu w tylne drzwi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i od razu prosze o pomoc.Z gory zaznaczam ze lamer w sprawach audio jestem niestety dosc niezly. Sprawa nie dotyczy Audi a Pasiaczka 3BG (B5 po lifcie)i. Mam niestety seryjne glosniczki z przodu. Planuje niedlugo odrobinke polepszyc audio, waham sie pomiedzy SIGNAT H16 a μ-Dimension EL-6 Comp. Nowe glosniki wloze w przednie drzwi-stare przekladka na tyl. I tutaj mam pytanie: koszt przekladki i montazu w profesjonalnym warsztacie car-audio wyceniono mi na tyle ze niestety odpadlem totalnie , przekladke zrobi mi znajomy spec od elektroniki samochodowej, jakie elementy musze kupic do przekladki?? Znajomy dysponuje ograniczonym czasem, all elementy mam kupic sam. Wiem ze potrzeba mi 2 sztuki dystansow na przod ( bo podobno seryjne glosniki juz maja takie dystanse i dla nich nie trzeba, mozna przerzucic razem na tyl ), okolo 8m kabla (czy kable laczace tweeterki z seryjnymi glosnikami mozna przelozyc czy lepiej je zostawic w spokoju w drzwiach ??) i 2 maskownice ?? Co oprocz tego mi potrzeba ?? Jakies kostki, konektorki itp ?? Jednostka sterujaca to Pionek DEH-4400RB. Prosze o fachowe odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka kwote Ci zaproponowano w "profesjonalnym" zakladzie car audio (chetnie sie dowiem) ale wez pod uwage ze do takiej wymiany i zamiany glosnikow trzeba zdemontowac 4 tapicerki drzwiowe, plastikowe nakladki na progi, plastikowe oslony srodkowych slupkow, elementy konsoli przedniej, dorobic i zaimpregnowac dystanse, polozyc instalacje glosnikowa i podpiac ja do radia, zainstalowac 2 zestawy odseparowane + nieprzewidziane trudnosci i niespodzianki. Sumujac to wszystko - jest pracy na ladnych kilka godzin pod warunkiem ze ktos juz robil to wczesniej. Nalezy tez odroznic montaz prawidlowy i montazu szybkiego a biorac pod uwage brak czasu speca od elektroniki z tym pierwszym moze byc problem. Z calym szacunkiem do Twojego znajomego jakos nie wierze aby chcialo mu sie i mial czas na to by zadbac o szczelnosc aplikacji glosnika srednioniskotonowego a to jedna z wielu skladowych prawidlowego montazu wiec moze taniej nie znaczy lepiej ? Jezeli wazniejsze jest to drugie to wydatek na EL-6 Comp jest bezzasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...